Jump to content

Иконописачки подвиг чланова ЖРУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 409
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Aham

Sta onda da ti pricam :) Vera je mag ikonopisa!O njoj treba snimiti seriju kako slika! Uglavnom se u radovima kod svih njenih ucenica vidi da su ucili kod nje.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Istina. Samo ona pise ovako STi i ove okolne sare :D

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Istina. Samo ona pise ovako STi i ove okolne sare :D

Malko su drugacije njene sarice ,ovu sam ikonu radila sama,bez njenog mentorstva.Ali sve njene sare su prelepe,svaki potez muzika, dodje mi ko Mocart u likovnoj umetnosti.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ona je maksimalno iskoristila svoj talenat i divno je sto uci druge.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ona je maksimalno iskoristila svoj talenat i divno je sto uci druge.

I jedan od retkih primera majstorstva bez prethodno zavrsene akademije,da ne obeshrabrimo ljude koji nemaju akademiju.Sve se moze kad se hoce. :)

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ona je izuzetak.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да у најмању руку може да буде корисно свима нама да постављају радове и скице и људи који тек покушавају да уђу материју.И да дискутујемо о томе,мислим ко жели ја увек волим да питам колеге за њихово мишљење увек неко запази нешто што м буде корисно или ја њима.Такође би волела да чујем и ваше мишљење о мојим радовима,ако неко жели да га подели.

Сви смо на истом задатку,да умножмо свој талант,како је коме дато и задато.Дај Боже да нам буде на спасење а на славу Божју.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisam ikonopisac, ali ću se usuditi da postavim jedan svoj pokušaj

 

 

oYqQN.jpg

Ако могу да питам,да ли ти је ово први покушај? :) И чиме си радио?

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jeste prvi, obične tempere 

ako je neprimereno ovde što sam stavio, neka obrišu admini

Neprimereno?Svasta.

Ja sam isto pocetnik,ali mi se svidja ovaj tvoj prvi pokusaj,svidja mi se atmosfera,mirno je umiruje posmatraca.Mislim da je to jako vazno za ikonu.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

заинтересован сам за то да овладам технику иконописања па ме интересује чега се све морам придржавати. пресликавао би неку икону али ме занима:

  • треба ли током иконописања држати неку молитву
  • јели обавезан благослов свештеника
  • шта урадити са првим покушајима који ће вјероватно лоше испасти

и друга ограничења којих се нисам сјетио

 

Evo nekih lepih vezbi koje je postavila Biljana,to ti je kao azbuka,najvaznije i ne sme da se preskace

 

https://www.pouke.org/forum/topic/26693-online-%C5%A1kola-ikonopisa/

 

U isto vreme mozes da nabavis neku ozbiljnu umetnicku knjigu anatomije ljudskog tela,i da je lagano prelistavas i precrtavas iscitavas.

O prvim pokusajima ne brini jer se prvi i mnogi posle prvih rade na papiru daska dolazi tek kasnije.

A bilo bi dobro da uzmes i blagoslov,kao i sve u zivotu ide bolje uz blagoslov :)

 

Sto se molitve tice,ja je praktikujem pre ikonopisanja.Mislim da je kao i sve uz molitvu bolje i blagoslovenije.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Ево ја сада иконопишем.Имам благослов за иконописање али немам од кога да учим па сам несшто покушавам.Бојим темперама јер не знам гдје да нађем пигмент.По завршетку ћу усликати и слику овдје поставити да ми ви подарите неке савјете,коментаре као и критике.Не могу себе назвати уопште иконописцем јер ми је потребна добра обука али наравно ту сте ви да ми помогнете хехехехехе :aplauz:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...