Jump to content

Препоручена порука

Dragi pravoslavni narode, interesuje me da saznam nešto više o brojanicama. Znam da one služe za molitvu a da se ne nose kao amajlija, ali me pre neki dan "uzdrmala" moja sestričina i rekla da se brojanice ne kupuju sebi nego drugima na 0102_laugh. 0102_laugh Pošto sam ja samoj sebi kupila brojanicu, poklonila sam joj i sada čekam da mi neko drugi pokloni novu 0104_cheesy Da li to ko je kupio brojanicu u crkvi ima veze s mozgom? (da ponovim, ja sam ih uvek samoj sebi kupovala...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brojanica služi da bi se čovek molio Bogu i nije nikakva amajlija.Ko će da je kupi sebi može da je kupi ,a može se i nositi kao 0102_laugh.Naš narod ima običaj da od svega pravi nekakva sujevjerja,to nam je valjda u genima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brojanica služi da bi se ?ovek molio Bogu i nije nikakva amajlija.Ko ?e da je kupi sebi može da je kupi ,a može se i nositi kao 0102_laugh.Naš narod ima obi?aj da od svega pravi nekakva sujevjerja,to nam je valjda u genima.

I ja sam mislila tako, ali me uvek neko zbuni svojim sujeverjem 0102_laugh

PS. Da li mi pravoslavci obavezno moramo da nosimo krst ili možemo i bez toga?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли Ти можеш без Крста???

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PS. Da li mi pravoslavci obavezno moramo da nosimo krst ili možemo i bez toga?

?? ?? ?? ????? ??? ????????

????????? ????????, ????????? 83,

?????? ?? ?? ?? ???????? ???? ?? ?? ???? ????. ?????? ???? ????? ???? ?? ?? ????, ? ? ?? ???? ?????. ?? ?? ????? ?? ?????? ??? ?????. ???? ?????? ?????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питао сам из радозналости само, не видим у чему је проблем???  confused

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поздрав Сања,

на овом сајту имаш одређених података о бројаницама, нарочито- објашњење на који начин се помоћу истих, моли[glow=red,2,300][/glow]- што им је и једина сврха постојања.

http://www.molitvenik.in.rs/tekstovi/molitve_pomocu_brojanica.html

Поздрав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја носим крст зато што сам поносан.

бројаницу носим да бих могао да се молим, ако ми затреба, не као модни детаљ.

добра је за бројање, мени служи као метроном, смирује ме да је имам у руци да концентрацију пренесем на држање молитве и саме бројанице у руци.

ако се молим без бројанице, теже ми је да држим молитву, блуде ми мисли около.

понекад ми не треба, али то су ретки случајеви ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Носим мали дрвени крстић, сматрам да би свако требао да носи крстић...

Бројаницу носим у џепу.  :smiley:

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ???? ?????? ??????, ??????? ?? ?? ????? ?????? ?? ???? ??????...

??????

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?? ?? ????? ??? ????????

Ne mogu, nosim drveni krst koji sam kupila u crkvi. Samo sam postavila pitanje da li je to obavezno...

Zašto bi bilo obavezno? Odn, da uprostimo, koje posljedice snosimo ukoliko ne nosimo drveni krst sa sobom? :smiley:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бројанице су ушле и код нас, верника који живимо у парохији, тј који припадамо парохијском црквеном животу.

Бројанице су, заправо, имале улогу код монаха, и само тамо и имају праву улогу. Јер, то је једно од средстава да монаси буду трезвени, пажљиви, будни....  није ми јасно зашто их људи данас носе.... па чак и да се моле...ок..али, шта ће им бројаница?    да имају неки свој ред, број...хм..па ок... шта знам....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?? ?? ????? ??? ????????

Ne mogu, nosim drveni krst koji sam kupila u crkvi. Samo sam postavila pitanje da li je to obavezno...

Zašto bi bilo obavezno? Odn, da uprostimo, koje posljedice snosimo ukoliko ne nosimo drveni krst sa sobom? :smiley:

Ne znam odgovor na to pitanje. Pojasni mi ti... 0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...