Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Може ли неко да ми објасни шта значи ова реченица?

 

Оплођује се неколико јајних ћелија, а само мали број од њих успе да се развије.

Екуменизам је заједничко име за псевдохришћанства, за псевдоцркве Западне Европе. У њему су срцем својим сви европски хуманизми, са папизмом на челу. Α сва та псевдохришћанства, све те псевдоцркве нису друго већ јерес до јереси. Њима је заједничко еванђелско име: свејерес.

 

Ава Јустин Ћелијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може ли неко да ми објасни шта значи ова реченица?

 

Šizofreničar se protivi principu koji se koristi da bi se izvršila VTO. Elem, iz celog uzorka se uzima samo jedan spermatozoid pošto je toliko i potrebno da bi se oplodila jajna ćelija. Ostali se odbace. Isto tako funkcioniše i prirodno začeće manje-više.

 

 

Интима је убијање недужног бића? 

Mešanje u intimu je u ovom slučaju mešanje u tuđe seksualne odnose. Verujem da  je Leonida najviše mislila na ovaj deo sa pokušajem zabrane sredstava za kontracepciju.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Mešanje u intimu je u ovom slučaju mešanje u tuđe seksualne odnose. Verujem da  je Leonida najviše mislila na ovaj deo sa pokušajem zabrane sredstava za kontracepciju.

 

Што се тиче сексуалних односа, нека свако ради шта му је воља, али абортус није интима и нешто лично, већ је то убиство. Средства која изазивају абортус као антибеби пилуле свакако треба забранити, јер уосталом абортус је кршење људског права на живот. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интима је убијање недужног бића? 

 

Navela sam citatom iz clanka sta podrazumevam pod mesanjem u intimu.Zabranu kontracepcije, vantelesne oplednje.I meni zvuci fasisoidno.Nisam pristalica ni abortusa, ali zabrana je ravna gluposti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче сексуалних односа, нека свако ради шта му је воља, али абортус није интима и нешто лично, већ је то убиство. Средства која изазивају абортус као антибеби пилуле свакако треба забранити, јер уосталом абортус је кршење људског права на живот. 

Sredstva za kontracepciju ne izazivaju abortus, vec sprecavaju zacece.Obrazuj se malo, pa onda kazi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче сексуалних односа, нека свако ради шта му је воља, али абортус није интима и нешто лично, већ је то убиство. Средства која изазивају абортус као антибеби пилуле свакако треба забранити, јер уосталом абортус је кршење људског права на живот. 

,,Antibebi pilule'', tj kontraceptivne pilule ne izazivaju abortus. Ni jedno kontraceptivno sredstvo ga ne izaziva.

  • Волим 1

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U principu sam protiv abortusa, ali sam još više protiv da razne neo i polufašističke organizacije i pojednici zloupotrebljavaju to vrlo osetljivo i kompleksno pitanje da bi proturali neke svoje ideje kako društvo sme ili ne sme da izgleda po njima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако нормалан је против абортуса, али још више сам против ових који са једном истином помешају и продају још сто лажи.

 

ПЦ стварно мора да се пази од оваквих екстрема... Руси и Срби посебно.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ono što je najužasnije od svega jeste to da na ovakvim temama, i virtuelno i RL učestvuju uglavnom muškarci i oni su najglasniji i najpametniji.

Ova tema je trebala da bude u ženskom delu foruma sa sve zabranom pristupa za svakoga ko nema jajnike i matericu.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene tu buni jedna stvar,iskreno.
Ako je abortus ravan ubistvu,zasto onda nema kazne za njega,kao i za svako drugo ubistvo coveka?
Ako nije ubistvo,onda nema problema?

Znaci,nevezano od licnog religijskog poimanja abortusa,mene to pitanje muci.

Sto se tice vantelesne oplodnje,nemam problem sa tim.
S obzirom da ima Hriscana koji seks smatraju "nuznim zlom" za dobijanje dece,vantelesna oplodnja je za njih spas :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...