Jump to content

О. Зоран Ђуровић: Осврт на књигу монаха Артемија против Владике Игнатија

Оцени ову тему


Препоручена порука

Јер Господ каже: 

''Неће сваки који ми говори говори Господе, Господе, ући у царство небеско, него онај који твори вољу Оца мојега који је на небесима'' (Мт. 7.21).

Овима о којима сад причамо,не вичу Господе,Господе,видиш да је питање за групу људи који не признају Бога?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У другом одговору си написао да људи који не признају Христа,не држе се никаквог морала Црквеног,већ могу да имају само свој морал.

 

 

Какав свој морал?

Морал који им друштво намеће, а обично је то гомила којекаквих правила која сви поштују, а често не знају ни зашто то раде, само знају да тако мора.

За њих је морал релативан, јер зависи од обичаја, културе, историје и ко зна чега још.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овима о којима сад причамо,не вичу Господе,Господе,видиш да је питање за групу људи који не признају Бога?

У праву си, превидео сам то.То не важи за њих, већ за ове друге.  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inkvizicija, verski ratovi

Мени је изгледала та инквизиција управо на казну што неко не поштује Христов "морал".

 

Неко је овде окренут на главачке или ти или ја.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је изгледала та инквизиција управо на казну што неко не поштује Христов "морал".   Неко је овде окренут на главачке или ти или ја.

 

Mislim da ne mislite dobro. Istorijska je cinjenica da su heterodoksni bili sudjeni, a ne nemoralni.

Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da ne mislite dobro. Istorijska je cinjenica da su heterodoksni bili sudjeni, a ne nemoralni.

Информисаћу се. 

 

Узгред (по сећању) како је блудница например била кривоверна? Да није била само неморална?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Но да више не би оптеретио тему,данас сам научио како се морал уздиже или те уздиже ка Христу. Лепо јесте и сјајно али плашим се да ни то само по себи није циљ.

 

Пре спавања прочитаћу молитву и обратићу пажњу на онај део моје свести,где ми више није важно ни да ли сам моралан ни да ли сам неморалан,ни да ли сам праведник,ни да ли сам испунио све заповести, ни да ли сам подвижник,ни трудбеник,ни ревнитељ ама баш ништа, већ ми је важан Христос сам по себи а душа без обзира на све остало  у тим моментима само Њему тежи и само Свемоћни постоји који милост има безусловну.Он је мој циљ.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Слажем се са вама да је потпуно депласирано позивати се на очито фалсификовано писмо, наводно вл. Иринеја. И у осталоме што сте писали у том одговору, углавном се слажем са вама... да не идем у детаље.

 

Али могли бисте мало да побољшате свој, како кажете "јасан српски језик":

 

"Може молитва, може да исповеда, али не и да даје опрост, може покајање."

"Опрост" је термин који користе римокатолици

http://www.glas-koncila.hr/index.php?option=com_php&Itemid=41&news_ID=9652

 

http://www.franjevci-split.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=567&Itemid=31

 

Јасан српски језик би био "опроштај". А горња реченица није ни довољно јасна.

 

"...метод користити у изради других докторских истрага"

"Истрага" у смислу "истраживање" није  уобичајен и јасан српски језик. То је, колико знам, такође "кроатизам".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...