Jump to content

ПРИДРУЖИТЕ СЕ: Саборно читање Псалтира за добробит народа и мир у Цркви

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ма редовно читање Псалтира се ретко практикује у међу мирјанима па (вероватно) нико није ни нашао за сходно да о томе пише у молитвенику. Колико ми је познато у манастирским типицима заиста стоји да се читање катизми не обављана на службама у одређеном периоду. Ко је читао - читао је, ко није - није. Ионако ускоро настављамо као и обично. "And nothing else matters..." :)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 944
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

јутарње и вечерње молитвено правило

;)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

настављамо

Не постоји договор, ценим да од сутра увече пошто волим да рачунам нови дан од вечерње службе али они који рачунају од поноћи до поноћи ће вероватно почети у понедељак. Све у свему мислим да то није важно, бар док не утврдимо сопствени типик. :)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"And nothing else matters..."
1306_womens

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1306_womens

Џеси зашто постављаш смајлиће? :)

 

Постави брате спот :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jooojтаман посла Џеси.... нисмо почели читање док није благословио наш отац Иван
ma znam to..... :D nego sam mislila i ovo necitanje nije niko blagoslovio... :stadaradim: ali ok....never mind.... :945729:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Да ли неко може да ме замени од сутра до недеље, тако да од понедељка настављам са читањем?!

тек сад видех,.....могу ја (значи...20,1 и 2), немај бриге,..... договорено :)

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Како су разлози за моје напустање ове групе укинути, ја бих да се вратим, ако ме желите. :) 

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како су разлози за моје напустање ове групе укинути, ја бих да се вратим, ако ме желите. :)

 Ja i ne znam o čem se radilo to, možeš da nas podsetiš ?,... al ako je prošlo  raduje me......naravno, dobro došao  :good2:

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Ja i ne znam o čem se radilo to, možeš da nas podsetiš ?,... al ako je prošlo  raduje me......naravno, dobro došao  :good2:

Било је једна синодска одлука СПЦ-е, али како је та одлука замрзнута, враќам се. :)

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Направљен је распоред ал колико је мени у сећању...од дана Васкрсења до Томине нед.(12. -19. 04)  се Псалми не читају :.mislise.  

Можда мало (мало више :) ) касним, али даќе Бог и следеќе године да опет читамо Псалтир :)

Псалтир се не чита од јутрење на Велики Четвртак до јутрење на Побусани Понедељак (изузев катизму 17. на опело Господње). Од Велики Четвртак до трети дан Васкрса, не излази се из Цркве :) , а од Васкрс до Томина недеља једино се читају тзв. Пасхалне часове и канон Пасхи (у овај васкршњи период од псалме се читају само одреѓени стихови који су у богослужбеној употреби: као стихове на Господи возвах, Хвалитне стихове, прокимени итд, али не читају се ни катизме, ни царске псалме, ни шестопсалмије, ни первоначални псалм). 

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...