Jump to content

Заједничке молитве на ЖРУ - да или не?

Оцени ову тему


Lion

Заједничке молитве - да или не?  

21 члановâ је гласало

  1. 1. Шта мислите о темама у оквиру којих сами састављамо или понављамо одређене молитве?

    • Порджавам! d(^_^)
      18
    • Не подржавам! q(>_<)
      3


Препоручена порука

Угледајући се на браћу и сестре са других форума (БСН, Верујем) и ми некада заједно да се помолимо за повратак духовног здравља и љубави...

Пронашао сам много лепу молитву старца Софронија (Сахарова).
Други део молитве би могао да се преради, за нас у свету, то може да учини неко од свештеника...

Мој предлог је да сви читамо ту молитву једном дневно, када стигнемо, за повратак слоге, мира, љубави међу чланове и клирике наше Српске Православне Цркве
 

0202_238


МОЛИТВА ЗА ЈЕДИНСТВО
СТАРЦА СОФРОНИЈА (САХАРОВА)



    Господе Исусе Христе, Агнече Божији, Који узимаш на Себе грехе света, усходом Својим на Голготску гору искупио си нас од проклетства Закона и обновио Твој пали образ у нама ! Ти Који си на Крсту пречисте руке Своје раширио, да расејана чада Божија сабереш у једно; Ти који си сијање Оца; Ти који си се пред одлазак Свој на ово велико свештенодејство за искупљење света помолио Оцу Своме, да будемо сви једно, као што си и Ти једно са Оцем и Духом Светим, подај нам благодат и мудрост да свакодневно испуњавамо ову заповест, и укрепи нас за подвиг такве љубави коју си нам заповедио, рекавши : волите једни друге, као што и Ја заволех вас . Духом Својим Светим подај нам снаге да се смиравамо једни пред другима, сећајући се свагда да се онај који више воли, више и смирава. Научи нас да се молимо једни за друге, да носимо бремена једни других у трпењу, и обједини нас свезом неразрушиве љубави у једно стадо послушних овчица око љубљенога оца нашега игумана, дарујући нам да у свакоме брату своме и сестри својој препознамо образ Твоје неизрециве славе и да не заборавимо да је брат наш – живот наш.
    Господе Који си нас благовољењем Својим сабрао са свих страна земљаских, учини да уистину постанемо једна породица, која живи једним срцем, једном вољом, једном љубављу, као један човек, по превечноме Савету Твоме о првородноме Адаму. Утврди, заштити и закрили ово свето место, које насади десница Твоја, и покриј га покровом Пречисте Твоје Мајке, часнога Крститеља Твога Јована, преподобнога оца нашега Силуана, благосиљајући и заступајући свакога ко овде живи (имена), чувајући нас од свих трулежотворних помисли, од неприличних речи или покрета срца, кадрих да разруше свештено дело нашега служења, е да би се манастир овај саздавао на камену евангелских заповести Твојих, као место исцељења, освештања и спасења, ради нас самих и ради све обремењене браће и сестара наших који, трудећи се, прибегавају овде, и да сви нађемо мир у Теби, кроткоме и смиреноме Цару нашем, сада и увек и у векове векова. Амин.

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У понедељак 26.априла почиње редовно заседање Светог Архијерејског Сабора СПЦ.

Мислим да није лоше да се помолимо заједно за успешан рад Сабора, а то нам је и дужност као чланова Цркве.

Да се наша браћа и сестре која су се саблазнула, кренула путем сличном расколу, просвете, и да не отпадну од Мајке Цркве...

Како каже Св.владика Николај: "Будите браћа, јер брат - то је скупо име"

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У понедељак 26.априла почиње редовно заседање Светог Архијерејског Сабора СПЦ.

Мислим да није лоше да се помолимо заједно за успешан рад Сабора, а то нам је и дужност као чланова Цркве.

Да се наша браћа и сестре која су се саблазнула, кренула путем сличном расколу, просвете, и да не отпадну од Мајке Цркве...

Како каже Св.владика Николај: "Будите браћа, јер брат - то је скупо име"

Gospode molim ti se za uspješan rad Svetog Arhijerejsko Sabora SPC.

"Невоља је било и биваће, људи и нељуди је бивало и биваће. Околности не зависе увијек од нас, али да ли ћемо бити људи или нељуди то од нас зависи."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 years later...

Морам признати да ми се овај обичај допао и да ми мало недостаје. Какво је Ваше мишљење о темама у оквиру којих пишемо своје или понављамо одређене молитве? Претпостављам да многи из скромности не би желели да откривају свој молитвени подвиг, има и других који би баш желели из неких разлога... Али да ли је то уопште битно?

Дакле какав је Ваш став?

 

Исусова молитва! Понављајмо до Есхатона

Исповедајмо Символ Вере

Помолимо се Анђелу чувару 

Ponavljajmo Bogorodičino Pravilo

Ponavljajmo "Dostojno je..."

Понављајмо "Царе Небески"

Понављајмо молитву Господњу - ОЧЕ НАШ

Кратке молитве

Сузна мољења

Певајмо тропар

итд.

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Подржавам, ајд радимо и нешто корисно кад већ дангубимо. Иначе оде све у свађу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много ми се свиђају мирне теме где нема свађи . Подржавам  :good2:

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево и од мене мали допринос facenew22222222 иако сам нова на форуму подржавам и надам се да свакоме од нас може донети само мир. :)

Сврха морала је да вас научи, не да патите и умрете , већ да уживате и живите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Време је да хитно одрадимо такву тему

Има их више па можеш да бираш, а може и нека нова...

Узгред, @@w.a.mozart, не замери због шале... ;)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...