Jump to content

Нови филм Син Божији хришћански приказ или NEW AGE

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mozda radi kolko moze, bolje je i to, nego da ne radi uopste.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto uvek opletete po vladikama na svakoj temi :)) ?

 

Da nadjem neki adekvatni izraz... čini mi se da je malo ležerno tras tras po vladikama i onda par reda rasprave pa u krevet na spavanje.

 

Ajde da se upoznajemo na drugačiji način ... svi smo mi po blagodati dobrice pa da ukrstimo mačeve ljubavi.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozda radi kolko moze, bolje je i to, nego da ne radi uopste.

У праву си, и верујем да то кажеш из најбоље намере. Мени је проблем, што је ово питање по многим форумима и коментарима на новинске чланке, врло присутно (што показује да велики број људи не може да схвати шта се дешава), а тим поводом нема ни једног јавног саопштења СПЦ или дотичног владике?!

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i onda par reda rasprave * pa u krevet na spavanje.

 

Зборавио си између да додаш: * одгледаш "фарму", "луду кућу", "тренутак истине" :bleh:

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto uvek opletete po vladikama na svakoj temi :)) ?

 

Da nadjem neki adekvatni izraz... čini mi se da je malo ležerno tras tras po vladikama i onda par reda rasprave pa u krevet na spavanje.

 

Ajde da se upoznajemo na drugačiji način ... svi smo mi po blagodati dobrice pa da ukrstimo mačeve ljubavi.

Па тако је то када су људи докони . :))

Ajde da se upoznajemo na drugačiji način ... svi smo mi po blagodati dobrice pa da ukrstimo mačeve ljubavi.

facenew22222222  facenew22222222 

 

Сто се филма тиче ,нисам га гледао , али судећи по овом кратком исерту  мислим да је Срђан у праву.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ сам на некој од тема писао моје резоновање.

- Ако не може да утиче на садржај програма зашто седи у РРА, када то штети угледу Цркве? У овом случају оставка је чин који разрешава дилему.

- Ако може да утиче на садржај програма, а емитује се сво то смеће од турских серија па до "фарме", "тренутка истине" и "луде куће", онда куку нама.

Можда ја погрешно закључујем?

Utice koliko moze.

Treba uzeti u obzir da taj isti Pink,Farmu itd prati vise od pola Srbije,medijskim kucama se jednostavno isplati da emituju takve programe.Znaci,oni pustaju ono sto narod voli da gleda a vladika tu nista ne moze,globalno gledano.Ne moze niti jedan pojedinac,to je jednostavno ono sto je danas na ceni.

E sad,kao sti rekoh,vladika najbolje zna koje su njegove mogucnosti,ja verujem da on u ovom slucaju bira "najmanje zlo".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сто се филма тиче ,нисам га гледао , али судећи по овом кратком исерту  мислим да је Срђан у праву.

Ако мислиш на оно са јутјуба,то је сцена из филма последње Исусово искушење из 1988 који је поменуо брат ПиП.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Био је филм о прошлом Божићу на некој националној телевизији ај филм носи неки наводно Хришћански назив. Одвратно.

На РТС-у је био.Замисли.

Обнављају паганизам идеолози новог вавилона(како се оно беше зову нешто на еко,еку :) ) и глобалисти испирањем мозгова на антиправославној телевизији.

Какав само текст се говори у филму.

„Марија” рече гомили: „Опростите мом сину! Он је душевно болестан! Он не зна шта ради! Он има проблеме, откад је био беба. Није му глава у реду”.

Гомила која се гура око њега, „Христ” каже: „Бежите, мука ми је од вас. Себични сте и пуни мржње. Бог вам неће помоћи”.

Наравно у коју ћеш православну земљу прво да донесеш Нови Светски поредак него код нас,ми смо отворени за све болештије.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пробајте рецепт звани "не гледај ТВ"

Колико корисног времена за дружење, љубав, молитву...

Пустите да мртви воде своје мртве...

Видите из овог снимка да је и '88 било смећа као и данас. Само су данас веће гомиле па се више смећа види. Избегавати сметИлишта а ићи у светилишта... "simple as beans" :)))

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко поставља границе уметничке слободе?

Ако их нема - то је...анархија?

Граница је ...?

Исус који чупа своје срце и маше тољагом... Па да је и обичан човек, није ред извртати му речи и учење, А НЕ НАГЛАСИТИ СА КОЈОМ СВРХОМ...

Но, ја дубоко ценим дело Аврама и Лота и угледам се на њих, а суд остављам Праведном Судији...Јер ово око нас МНОГО више личи на СЗ (око за око...) него на НЗ (љуби ближњег свог...)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma, naravno; postoje svakakve gluposti koje se čine u ime umetničke slobode.

Ali, ako nema loše "umetnosti", kako bismo umeli da prepoznamo dobru?

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma, naravno; postoje svakakve gluposti koje se čine u ime umetničke slobode.

Ali, ako nema loše "umetnosti", kako bismo umeli da prepoznamo dobru?

 

Слажем се, али зато је некад постојала прва линија (некима мрске и недемократске) цензуре, где просто такве глупости нису могле доћи до крајњег конзумента, а оно што је близу ОКО границе је било ствар суда.... Уместо да порадимо на границама (и у психологији су преко потребне у одређеним аспектима, зар не?), ми смо их све неселективно срушили... Далеко већа штета од користи, и ви то као професионалци знате, само не знам зашто не дижете свој глас против таквих појава... Или ћемо стићи и до тога да је и убиство другог ствар слободе...Ето, прохтело се човеку, није он крив што се тако осећао,само је исказао свој унутрашњи бунт...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или ћемо стићи и до тога да је и убиство другог ствар слободе.

 

E,sad...

U umetničkim delima je pobijeno ko zna koliko ljudi.

Taj aspekt slobode je proučavao i Alber Kami, u svom delu "Stranac".

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...