Jump to content

Volite li svoje praroditelje Adama i Evu?


Препоручена порука

  • Одговори 142
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@@Oglo,

 

„И постаде човек душа жива“ ето разлика између човека и животиња,самим тим животиње никада нису могле живети у вечности као човек.Па је логично да су животиње умирале и пре човековог пада у грех.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Oglo,

 

„И постаде човек душа жива“ ето разлика између човека и животиња,самим тим животиње никада нису могле живети у вечности као човек.Па је логично да су животиње умирале и пре човековог пада у грех.

 

Dječače,

moraš razumjeti, da čovjek kao kruna stvaranja, u sebi sadrži i nosi sve stvoreno, samim tim, ima odgovornost za cijeli svijet.

Jedino na taj način je i bilo moguće ovaploćenje Logosa.

Kada je došlo do pada, smrt ali duhovna je ušla u tvorevinu. Stvorovi su umirali i prije toga, jer je takva priroda stvorenoga da prolazi, ali ništa stvoreno nije bilo odvojeno od Boga, i sve što se umom može spoznati je iskazivalo slavu Božiju. Sve osim jednog stvorenja.

Ne možeš reći da životinje nijesu u vječnosti, kada je sve od Boga i u Bogu. I mi sada se krećemo i jesmo u Bogu, zato se od Njega ne može pobjeći, niti sakriti.

Dakle, praroditeljski grijeh je unio otuđenost od Boga u tvorevinu i to je jedina prava smrt. A prestanak ovozemaljskog življenja, tj smrt tijela, nije prava smrt, kao što i Gospod pokaza svojim Vaskrsenjem. On isti izmiri i ispravi sobom, tako da posljedica više nema, samo ostade pouka nama i svim ljudima, da ništa novo nema pod suncem, osim jednog Boga ovaploćenoga.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Proći će i nebo i zemlja a Hristove reči neće proći.

 

Šta se podrazumeva pod nebom i zemljom i....

 

kad se kaže proći će nebo i zemlja (uključuje ovde i životinje?)

 

Hoće li po blagodati samo čovek biti večan?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Proći će i nebo i zemlja a Hristove reči neće proći.

 

Šta se podrazumeva pod nebom i zemljom i....

 

kad se kaže proći će nebo i zemlja (uključuje ovde i životinje?)

 

Hoće li po blagodati samo čovek biti večan?

 

 

Šta je vječnost, ako ne pojam o vremenu? 

Da li Bog zna sebe kao Boga? Ne. Bog je simvol koji ukazuje na stvarnost i iznad sebe gdje se sve u jednom nalazi. Sve je Jedno i Jedno je sve.

Živio ti meni.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
'Vako, odlomak iz knjige o Starcu Siluanu (bolje nego da ja pametujem):

 

"Сносити део одговорности  за  кривицу  онога  кога  волимо,  шта  више,  примити  на  себе  сву одговорност,  не  само  да  није  туђе духу  Христове  љубави,  већ  му  је  потпуно природно.  Управо  кроз  примање  одговорности  за  туђу  кривицу  и  долази  до изражаја истинска љубав. Ако у љубави тражимо само њену сладосну страну, где је онда разумност? Али, када добровољно примамо на себе кривицу и терет вољеног бића, онда љубав достиже своје свестрано савршенство. 

Многи  не  могу  или  неће  да  добровољно  прихвате  последице  Адамовог првородног греха. Они говоре: „Адам и Ева су окусили забрањени плод, и шта сам ја ту крив? Ја сам спреман да одговарам за своје грехе, али само за своје личне, а никако за туђеʺ. Међутим, човек не схвата да оваквим покретом свога срца он у самом себи понавља грех праоца. На тај начин тај грех постаје и његов лични грех и пад. Адам је одбио да узме на себе одговорност, бацајући кривицу на Еву и Бога, који му је дао жену, чиме је нарушио јединство човековог бића и његово јединство са Богом. Зато ми,  кад  год  одбијемо  да  сносимо  кривицу  за  опште  зло,  за  дела својих  ближњих, понављамо исти тај грех и исто тако нарушавамо јединство Човека. Господ је прво питао Адама, а затим Еву. Претпостављамо да би се и судбина човечанства друкчије развијала да се Адам није правдао, већ узео на себе одговорност заједничког греха, уместо што ју је одбацио. Живот човечанства би и сада могао да пође другим током, 

када бисмо добровољно хтели да примимо на себе кривицу својих ближњих.".. (moj dodatak:) i da ih volimo.

 

Pa, ono...  :)))

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 years later...

@Volim_Sina_Bozjeg

Од једног твог наизглед безначајног питања постала је интересантна тема.Присетих се,и сачувах ову тему за успомену.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...