Jump to content

ОБАВЕШТЕЊА везана за БФ !!!!!

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

Лијепо.Нису вам тешка питања....Ја сам на државном испиту у Русији , аима га , полаже се пред комисијом, има и их са стране неких профана, имао Први Сабор. Ту као некако а онда почеше о стању шпосле првог сабора и оне јереси, духоборци и тако то, а ја то заборавио. Друго питање преп. Максим Исповедник и његова теологија- Треће као...јо изгоре ми купус што сам гас турио... чек мало... уф није јер сам му налио воду... дакле, дају ти текст и треба да га дешифрујеш, шта је то јерес или није , православан је текст или није.

Е, то је већ озбиљна ствар!!!  navijanje  prstgore  ekstra

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одавно сам положио СПЦ, а испит сам спремао из ое велике скрипте (од Ирене) и користио сам пар књига од којих ми је највише користила "Српски јерарси" од епископа Саве Шумадијског...

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одавно сам положио СПЦ, а испит сам спремао из ое велике скрипте (од Ирене) и користио сам пар књига од којих ми је највише користила "Српски јерарси" од епископа Саве Шумадијског...

"Српски јерарси" од епископа Саве Шумадијског заиста пуно значе, "Историја СПЦ" Ђоке Слијепчевића...онда оне мале књижице за богословију су веома корисне...мени је поставио питање о правцима кретања српске војске у време Првог светског рата (а то сам учила из тих књига)....Историја Срба од Ћоровића....

Ево пар пикантерија:

1. Јефрем Бањанин - о њему нема много података, али значајно је то да је са Арсенијем Чарнојевићем прешао у АустРо-Угарску и као веома учен Србин тога времена учествовао на Двору у преговорима око привилегија за Србе

2. Зашто су сина Стефана Првовенчаног звали Урош Храпави? Имао је храпав глас (а ми смо сви мислили да има проблема са кожом)

По Пузовићу, Марко Краљевић није био никакав јунак,  а Вук Бранковић није био издајник....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма може и 10 пива. Добио сам 9, а обзиром да он ни свом сину није дао више, може те замислити какав погодак! sFun_bat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ли још тих пузовићевских занимљивости?

Па то је опште познато.

Испит историја СПЦ 2101. године:

1. утицај форума Поуке на СПЦ до 2020. године ( осим периода тзв. " Велике промене хостинга"кад сервер није радио).

2. Старотарци и Црква на Марсу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма може и 10 пива. Добио сам 9, а обзиром да он ни свом сину није дао више, може те замислити какав погодак! sFun_bat

Дакле, брате Александре, време је да пишеш књиге из историје СПЦ.

У русији коме се падне питање из Историје помесних цркви_ па падне Србија , пиши пропало. Сви падају Јер се збуњују шта с ове стране Дунава шта с оне...све им се помеша.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ли још тих пузовићевских занимљивости?

Па то је опште познато.

Испит историја СПЦ 2101. године:

1. утицај форума Поуке на СПЦ до 2020. године ( осим периода тзв. " Велике промене хостинга"кад сервер није радио).

2. Старотарци и Црква на Марсу.

Добро, ајд још два:

3. СПЦ под патртијархом Игнатијем

4. Историјски развој мантија ( у све боје и сви дезени).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...