Jump to content

ОБАВЕШТЕЊА везана за БФ !!!!!

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Буду два питања. Обично догматика Сабора.

Нпр, како се формулише питање? Да ли треба причати историју сабора или само догматске одлуке'?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба само догматика Сабора, мада је кросисно знати историју због контекста. Када сам ја полагао питања су била:

1. Теологија иконе по 7. Васељенском Сабору

2. Христологија 4. Васељенског Сабора

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Које књиге користите ?

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одлично... 

А наведи бар нешто сажетије,немам времена да идем у ширину,а потребно ми је да положим тај испит.

После ћу лако читати  :smiley:

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Одлично... 

А наведи бар нешто сажетије,немам времена да идем у ширину,а потребно ми је да положим тај испит.

После ћу лако читати  :smiley:

Кад полажеш?

Иначе, иамју две скрипте у нешем download центру на студентском форуму. Добре су, сажете.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Јуче је био испит из Догматике(јуче је 24, април)

- Богословско учење 3 васељенског сабора

- Улога Светога Духа у икономији спасења и Свете Тајне

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лијепо.Нису вам тешка питања....Ја сам на државном испиту у Русији , аима га , полаже се пред комисијом, има и их са стране неких профана, имао Први Сабор. Ту као некако а онда почеше о стању шпосле првог сабора и оне јереси, духоборци и тако то, а ја то заборавио. Друго питање преп. Максим Исповедник и његова теологија- Треће као...јо изгоре ми купус што сам гас турио... чек мало... уф није јер сам му налио воду... дакле, дају ти текст и треба да га дешифрујеш, шта је то јерес или није , православан је текст или није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Ма ја сам јуче полагао Догматику. Ово друго о Светом Духу сам разбио, али баш. Али прво сам помешао бабе и жабе, Аполинарија и Несторија и на крају сам само закључио да је Свети Кирило одиграо пресудну улогу. Што је најгоре, одлично сам почео и при крају рада, тамо где је писао Несторије ја преправим у Аполинарије. Која глупост. Али сам богословско учење тачно изложио. Ма рекао сам, Догматика ми је омиљени предмет и стварно је волим, ако буде било нешто мање од 9 (ај може и 8), обнављам.

Мада могу и да паднем, но то не узимам као опцију (а и она је врло могућа).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Догматику и некако ал Пуза је Пуза...

Него шта....један је Пузовић.....ја сам два пута заредом имала питање Бугарска егзархија....за први пут нисам стигла да је спремим,јер сам се бавила животима, радом и делом стотинак архијереја СПЦ, а други пут је нисам спремила јер сам веровала да не постоји могућност да понови исто питање....  sFun_bat

Хвала Богу, положих је....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...