Jump to content

Православна порука, мисао дана....


Препоручена порука

WWW.CUDO.RS

Хришћанска вера је „пут живота“. То је начин на који трајемо све док смо живи, без заустављања и...

Nije baš kratka pouka, ali je dooobro 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Svima je poznato, kako je dusevna nesreca kod judejskih knjizevnika i fariseja ponikla iz njihovog neispravnog dusevnog raspolozenja: oni su postali ne samo strani Bogu nego i Njegovi izbezumljeni neprijatelji, bogoubice. Slicnoj nesreci se podvrgavaju i podviznici molitve, koji se, izbacivsi pokajanje iz svog podviga, trude da probude u srcu ljubav prema Bogu, trude se da osete nasladu, ushicenje: oni razvijaju svoj pad, udaljuju se od Boga, ulaze u opstenje sa satanom, truju se mrznjom prema Svetom Duhu. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Гледање у небо и тихо садејство са трепетом звезда је путоказ ваљаности мога бића: да се не погордим када ме хвале и да се не растужим када ме грде, јер човек онолико вреди колико љубави Божије може да прими и да по њој живи и колико љубави, праве, истинске и дубоке може да преда браћи својој.

А Бог све види кроз трептај својих звездица."

- Мати Макарија Соколичка

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Знај да су сви људи слаби и да бивају неправедни. Учите се да праштате, да се не вређате. Боље да се удаљите од оних који вам наносе зло – не може вас нико на силу волети. Не тражи пријатеље међу људима. Тражи их на Небу - међу светима. Они те никада неће оставити нити издати.

Старац Николај Гурјанов

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ако ја прочитам сто молитви дневно у тишини Свете Горе, а ти у буци града, на послу и са породичним обавезама, прочиташ три молитве, у истој смо позицији."

Старац Јефрем Катунакијски

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И само ће те Господ научити како да волиш оне који нису имали довољно љубави према теби, како да опростиш, даће ти снагу потребну за то, и подједнако потребну мудрост, зато што је то Господ. И поред Њега немогуће постаје могуће, неиздрживи бол се претвара у радост, све противречности нестају, све преграде се руше. Само буди поред Њега – што је могуће ближе.

- Игуман Нектарије Морозов

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaki korak u nasoj nevidljivoj borbi obelezen je podvigom, obelezen je stradanjem, obliven je znojem pojacanog nasilja nad sobom. Cas smo pobednici, cas pobedjeni; cas sine nada da cemo raskinuti lance ropstva, cas opet vidimo da su lanci na nama jaki, da ih nimalo nisu oslabila sredstva kojima smo mislili da cemo ih oslabiti.

Sv. Ignjatije Brjančaninov

 

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може ли твоја љубав да издржи мала, свакодневна раздражења? Можете ли да одолите да видите себе несхваћеног, неправедно осуђеног? Хоћеш ли издржати, не добивши одговор, да сусретнеш једно ћутљиво нерасположење? Хоћеш ли остати сам, одбачен од свих? Ако ни тада твоја љубав не умре, онда је заиста достојна похвалне песме апостола Павла.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Кад год мислимо о покојнима, ми са њима ступамо у везу. Свака молитва за њих је таква веза. Ми смо повезани с умним и мисаоним светом, а не само са материјалним. Мирни и кротки људи понекад у сну разговарају са покојнима. Бива да се, кад човек нешто зажели, то испуни, кад за нечим много чезне. Енергија мисли нас веже, та је веза јача од телефонске. Човек нешто пожели, и то му буде, нарочито кроткима и смиренима. Кад неког много жалиш у животу, молиш се за њега и желиш му добро, ти му шаљеш божанску енергију којом сте везани. А ми на то слабо обраћамо пажњу. Треба увек знати да смо блиски једни другима, да нисмо далеко. А покојни од нас траже помоћ, јер, чим пређу у вечност, више ништа за себе не могу да учине. Чим дође крај, више не може да се моли за себе (ако се удостоји, може за ближње), не може да се каје. Зато смо ми дужни да се молимо за покојне. Врло је важно како човек живи пред крај: богоугодан живот поништава претходне грехе."

- Oтац Тадеј

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdrav! Imam pitanje vezano za slavljenje Boga u pravoslavlju. Upoznata sam na razne načine sa tim, ali me ipak zanima da li je moguće i kako bi reagovali ljudi ako bih ja bila teološki pravoslavne vere i išla u pravoslavni hram na službe, ali ne bih praktikovala neke stvari (prekrstiti se, slaviti slavu, ljubiti ikone, paliti sveće i slično)? Da li je to u redu ili ne? Nemam ništa protiv tih tradicija/rituala, samo prosto ja lično ne volim to da radim. 

Možda neki daju savet da ipak onda odem u neku protestantsku crkvu koja to ne praktikuje, ali ipak teološki i istorijski mi ima najviše smisla istočno pravoslavlje :) 

Hvala na pomoći. Pozdrav! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Два признака прихода антихриста назвал на допросе священномученик Николай Цветков

Два признака прихода антихриста назвал на допросе священномученик Николай: «Первый – появление ненависти друг к другу. Второй подобный ему: совершенное исчезновение любви друг к другу». Память 28 сентября

1-26-1024x683.jpg

Два признака прихода антихриста

Лефортовская тюрьма, нач. 20 века Лефортовская тюрьма, начало XX века. Фото: https://russian7.ru/

Впервые о. Николая арестовали в 1918 году. Велели чистить уборные города: запрягали вместо лошади, чтобы он вывозил бочки с нечистотами за город. О. Николай все переносил совершенно спокойно.

В 1923 году отца Николая приговорили к 10 годам тюремного заключения и к трем годам ссылки. На заседаниях суда зачитывали дневниковые записи отца Николая, где он записывал свои помыслы, и глумились над ним. Во время заключения от тифа умерла его дочь, о. Николай просил разрешения побывать на похоронах, это запретили.

В 1929 году отца Николая освободили по амнистии и тут же начали искать повод к новому аресту. В конце сентября 1931 года некий председатель сельсовета села Парфеньково отыскал отца Николая и арестовал его «именем пролетариата», без всяких законных полномочий. К председателю пришли местные бабы, уговаривали отпустить узника:

– Зачем его забираешь? Он никому ничем не мешает!

Некоторых из заступниц тоже арестовали. В сопроводительной записке председатель сельсовета писал уполномоченному Волоколамского ОГПУ: «Настоящие господа держали прочную связь с председателем церковного совета… Пожалуйста, избавьте нас от этих гостей, которые держат всю несознательную бедноту в своих руках».

В Волоколамской тюрьме отца Николая допрашивали:

– Вас обвиняют в том, что вы сеяли слухи о скором пришествии антихриста. Что вы можете сказать по этому поводу?

Отец Николай ответил:

– Раз­би­рая на­сто­я­щее по­ло­же­ние в стране, мож­но от­ме­тить два при­зна­ка при­ше­ствия ан­ти­хри­ста на зем­лю. Пер­вый – это по­яв­ле­ние нена­ви­сти друг к дру­гу. Ча­сто мож­но слы­шать, ко­гда че­ло­ве­ка осу­ди­ли на во­семь лет и не сожалеют, а говорят:: “Ма­ло, на­до бы осу­дить на 10 лет”. И вто­рой при­знак – со­вер­шен­но про­па­ла лю­бовь друг к дру­гу…

 

WWW.MILOSERDIE.RU

Отец диакона, тоже диакон, много пил, дрался и умер пьяным. С тех пор о. Николай...

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bernard рече

И вто­рой при­знак – со­вер­шен­но про­па­ла лю­бовь друг к дру­гу…

Bernard, mi te volimo!!!!! Bernard, mi te volimo!!!!!

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...