Jump to content

Православна порука, мисао дана....


Препоручена порука

Волео бих...

Да једног дана успем да прихватим друге као што Бог прихвата мене.

Да разумем и опростим другима као што Бог опрашта мени.

Да ћутим о туђим грешкама као што Бог ћути о мојим.

Волео бих...

Да се једног дана понизим као што се Бог понизио због мене. Да једнога дана волим друге као што Бог воли мене.

Да једнога дана волим Бога као што Бог воли мене.

Желим да једног дана живим онако како Бог хоће. А ако не успем, онда да бар умрем како Он хоће са покајањем и смирењем.

Архимандрит Пајсије Пападопулос

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Одговори 2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 
Не обраћајте пажњу на страсти; не бавите се демонима. Окрените се Исусу.
 
СВЕТИ ПОРФИРИЈЕ КАВСОКАЛИВИТ
  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

"Ја ништа не одобравам и ништа не осуђујем. Имам посла преко главе око чишћења сопствене прљавштине. И ако успем да очистим свет од те једне, своје мрље, то ће бити довољно."

-Петар Мамонов

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne postoji nijedno ime koje bi obuhvatilo čitavu Božju prirodu, bilo' dovoljno da Ga izrazi. No, mnoga i razna imena, uzeta u svom pravom značenju, čine pojam, čak i ako je mračan i vrlo siromašan u odnosu na cjelinu, ali nama dovoljan. Neka imena koja se govore o Bogu pokazuju ono što je u Bogu, dok druga, naprotiv, ono što nije u Njemu. Dakle, na ova dva načina, tj. poricanjem onoga što nije i prepoznavanjem onoga što jeste, u nama se stvara svojevrsni otisak Boga.

Sv.Vasilije Veliki

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сваки Хришћанин има власт да исцељује болести, премда не туђе, него своје, и не телесне, него душевне – грехе и греховне навике. Он има власт да изгони демоне, одбијајући зле помисли које они сеју и гасећи страсне побуде које они распаљују. Чини тако и бићеш апостол и испунитељ онога на шта те је Господ изабрао, делатник свога посланства. Ако успеш најпре у свему томе, Господ ћe те можда позвати и на посебно посланство – да спасаваш друге, будући да си сам пошао путем спасења, и да помажеш искушаванима, пошто си сам прошао сва искушења и стекао опит у добру и злу. Твој посао је да се трудиш над собом – на то си већ изабран. Остало је у рукама Божијим. Смирени се узвисује.

Свети Теофан Затворник

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПРОТОЈЕРЕЈ ЉУБИВОЈЕ СТОЈАНОВИЋ - (из књиге „Служба речи“)

Љубави Божјој је страна освета над грешником, а још мање над његовим ближњим због његових грехова. Како то неки, затворени будући за љубав Божју, тврде говорећи да највише то боли, освета до деветога колена, и не знам шта све још се не говори. Не будимо маловерни, кривоверни, лаковерни и сујеверни! Јер све ово постајемо имајући овакав став и поглед. Удаљавамо се од Бога и постајемо лак плен РАЗНИХ ДУХОВНИХ ЗАВОЈЕВАЧА КОЈИ НАС ОКУПИРАЈУ БЕСМИСЛОМ ПРАЗНИХ ПРИЧА ПУНИХ ПРЕТЊИ СВИМА И СВАКОМЕ. И то, гле дрскости, као правде, коју намеће тако опчињен човек претећи у име Божје другима, а тврдећи да дело Божје ради!?! Имајмо мудрост доброга распознавања и разликовања како бисмо чврсто стајали у доброверној исправности и сигурности.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

«Дакле, немој се бојати да се молиш за безбожнике – и Бог то жели. Бој се само да проклињеш друге, јер Он то не жели. А ако је нужно молити се за безбожнике, онда је очигледно дозвољено и за јеретике, јер за све људе треба да се молимо, а не да их прогонимо. То је и из другога разлога достојно чинити – из тога што са њима делимо исту природу. Осим тога, Бог одобрава и благонаклоно прима нашу узајамну љубав и добродушност.(ван Литургије наравно) » (Јован Златоусти, светитељ. Омилије на Прву посланицу Тимотеју, 2:4)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Телесним искушењима припадају: болести од којих човек увек болује, замршени, тешко разрешиви догађаји, свакодневни сусрети са рђавим и безбожним људима; или пак човек пада у руке насилника или његово срце изненада и без икаквог разлога осећа страх, или често трпи страшне, за тело погубне падове са стена, са високих места или нечега сличног; или, најзад, осећа оскудицу у ономе што помаже срцу Божанском силом и надањем вере; краће речено, све што је немогуће и што превазилази снаге сустиже и њих саме и оне који су им блиски. Све то, што смо изнели и набројали, спада у искушења гордости. Она се зачињу у човеку онда када он почне самоме себи, у сопственим очима, изгледати мудар. Њему се све ове недаће дешавају сразмерно томе колико је таквих гордих помисли усвојио. Према томе, по врсти својих искушења закључи о путевима истанчаности свога ума. Ако увидиш да су нека од ових искушења повезана са раније наведеним искушењима, знај да, колико их имаш, толико је у тебе продрла гордост.

Свети Исаак Сирин

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

243807941_4938918132804882_9108974338718

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

244041879_6078631135540537_2017951902493

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"... ђаво може да нас гађа камењем, али ми то камење можемо искористити да направимо цркву. Схватимо једном заувек, зло не може победити. Колико год се понекад чини супротно, зло је увек поражено. Јер да то није случај, зло би могло да уништи Божју творевину, а то је немогуће. Дакле, без обзира колико понекад изгледало мрачно у нашим животима, пре или касније појавиће се Светлост…"

-отац Х. Пападопулос

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

„Живите сваког дана као да ћете тог дана умрети. Ако можемо умрети било када, морамо бити спремни умрети било када. Увек будите оно што желите да будете у тренутку смрти.“

Свети Игњатије Брјанчанинов

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је неки опит оставио трага на теби; ако је нешто овакво, и најмање, било ти дато; ако си нашао утеху после великих искушења; ако си неко ко је „примио опит Васкрсења“; ако си прошао, макар само једном у животу, кроз (истинску) смрт у живот; тада си у стању да имаш наду. У стању си да идеш напред. Али, док си још увек у овом свету, подложног промени и пропадању, неопходно је да идеш напред са великим трепетом и пажњом, ослањајући се на љубав (а то значи жртвовање свега), и понизност (а то значи љубав до уништења), како би Други, који је утеха свих, могао да се пројави.
(архимандрит Василије Гондикакис)

  • Свиђа ми се 1

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само бих једну ствар ту јасније формулисао, ту "љубав до уништења", као љубав до (само)поништења, "како би Други, који је утеха свих, могао да Се пројави."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...