Jump to content

Предавања епископа Атанасија Јевтића

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

  • Одговори 2.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ako postavljanje ovog snimka gore i još banalnijeg stiha iznad nije na silu stvaranje kulta ličnosti onda ne znam šta bi se drugo moglo nazvati kultom ličnosti. Meni je jasno da pojedini bogoslovi obožavaju vladiku Atanasija, i mi smo u školi imali omiljene profesore, ali to ne znači da se čitav grad ili čitava zemlja divila našem profesoru. Ako bi ovo "sijevanje munja i grmljenje gromova iz usta Atanasija" shvatili kao ostatke paganske svijesti i prizivanje moćnog Peruna da nas zgromi što smo neposlušni i čavrljamo dok se izvodi sveti čin (narod nažalost nije shvatio da je to sveti čin, pa vladika mora i to da mu objasni), a sve povezano sa gotovo atavističkim mazohizmom našeg naroda koji voli s vremena na vrijeme da ga neko klepi iza ušiju, jer smatra podsvjesno da tako nešto zaslužuje (ne suviše jako naravno , jer u protivnom udarač sam može ostati i bez ušiju i glave) onda postavljanje snimka i stiha mogu donekle da shvatim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj kult ličnosti se ispoljava u netrpeljivosti prema svima onima koji je ne dijele zdušno zajedničko uvođenje u legendu ljudi od krvi i mesa pa bili oni i vladike. Primjer vladike Atanasija je očit primjer za to. Zadnji put kad sam gledao ovakvu ediciju slika djece sa odraslim čovjekom, bilo je u osnovnoj školi jer nam se iz svakog udžbenika smiješio drug Tito sa gomilom razdragane djece. Postojala je čak i priča "Koga Tito gleda?" Da li ćemo ovdje imati i temu "Koga vladika Atanasije gleda?" Ne mislim naravno ozbiljno da se to može porediti, jer je Titov kult bio ideološki potkrijepljen. Nažalost, u slučaju vladike Atanasija (tačnije onih koji prave ove ovakve performanse u njegovo ime) se radi o čistoj estradi i to onoj najprimitivnijeg tipa.

Bijeli, ne brini se ti za vl. Atanasija.

Budi uveren u to da veci kult, guruizaciju i idolatriju od rascinjenog ep. Artemija nije niko doziveo u SPC ikad niti ce tek doziveti posle njegovog izopstenja.  greengrin

Ako ne znas o cemu pricam, odi jos jednom do sajtova i FB grupa, kod kojih ne primecujes nista cudno, koje uredjuju Artemiti ...  facenew22222222

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bijeli, ne brini se ti za vl. Atanasija.

Budi uveren u to da veci kult, guruizaciju i idolatriju od rascinjenog ep. Artemija nije niko doziveo u SPC ikad niti ce tek doziveti posle njegovog izopstenja.

Ako ne znas o cemu pricam, odi jos jednom do sajtova i FB grupa, kod kojih ne primecujes nista cudno, koje uredjuju Artemiti ...  facenew22222222

Ovo je tema Vladika Atanasije sa dječicom. Ne znam kakve veze ima vladika Artemije sa tim. Da ima pojedinaca koji stvaraju kult vladike Artemija i to stoji, ali sam vladika Artemije ni jednim svojim potezom ne daje povoda za takvo što. Radi se o izuzetno tihom starcu, koji veoma rijetko izlazi i govori u javnosti. Daleko od toga da pravi predstave za publiku. Ja vladiku Artemija poštujem, a ne obožavam jer sam svjestan da kao i svaki čovjek može da pogriješi. S druge strane, stidim se pred Bogom jer smo došli na to da na nam jedan bolestan i star čovjek pokazuje kako treba hrabro i iskreno da se brani pravoslavna vjera. I hvala mu na tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako se brani vera? Kradjom novca iz humanitarnih fondova i optuzivanja 99% pravoslavnog sveta za papizam?

S obzirom da nijedna od tih tvrdnji nije dokazana na sudu, da su obe optužnice pale i na srpskom i na grčkom sudu, sva ta naklapanja su na nivou bapskih priča, a one koji su pokrenuli te optužnice, ako ih već nije sramota pred Bogom, trebalo bi tužiti zbog podizanja lažnih optužnica, klevetanja i širenja dezinformacija. Proći će i vladavina žutih, doći će Srbi jednom u Srbiji na vlast, i poslije pedest godina stvari će izaći na vidjelo. Vidjeće se jasno ko je bio vjera, a ko nevjera.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај берђајев много глуп неки или се прави...

Уопште није било чаврљање него галама па је таква и ометала Свету Литургију. facenew22222222

убудуће се труди да избјегаваш оцјењивање саговорникових личних карактеристика. вук

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako se brani vera? Kradjom novca iz humanitarnih fondova i optuzivanja 99% pravoslavnog sveta za papizam?

S obzirom da nijedna od tih tvrdnji nije dokazana na sudu, da su obe optužnice pale i na srpskom i na grčkom sudu, sva ta naklapanja su na nivou bapskih priča, a one koji su pokrenuli te optužnice, ako ih već nije sramota pred Bogom, trebalo bi tužiti zbog podizanja lažnih optužnica, klevetanja i širenja dezinformacija. Proći će i vladavina žutih, doći će Srbi jednom u Srbiji na vlast, i poslije pedest godina stvari će izaći na vidjelo. Vidjeće se jasno ko je bio vjera, a ko nevjera.

Sto puta ponovljena glupost od strane kriminalaca dejana Djavolskog. kada cete shvatiti da grcki sud nije zasedao povodom optuzbi za kriminal niti to moze; vec samo da li ce se Djavolski isporuciti Srbiji.Sta ti zuti smetaju; sam Radosavljevic je bio deo iste grupe jos pre nego sto je drzao americku zastavicu na svom stolu.AS vidim i da si sebi dao za pravo da odredjujes ko su srbi a ko su izdajnici.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Јес да је поента ове теме мал(к)о гуруистичка, поставићу неколико слика са недавне владичини посете нашем граду...

slika_3.jpg

slika_9.jpg

slika_13.jpg

slika_14.jpg

slika_15.jpg

slika_16.jpg

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...