Jump to content

Јелен и срна!? Да ли је то могућа љубавна комбинација?

Оцени ову тему


Препоручена порука

ОК, ако не волиш народну музику онда се ти сигурно нећеш сложити са мојом констатацијом. Ја волим народну музику (али народну, не турбофолк) и мислим да је Снежана једна од највећих на том пољу код нас (уз Лепу Лукић, Зорицу, Мирослава, Тозу, Цунета и још понеке).

 

Ma stoji to sto kazes, ali umetnickom gromadom moze da se nazove neko kao sto je Bah, ako se razumemo. Nije da je to neki standard, ali opet i jeste. Neprolazno je neprolazno, a prolazno je prolazno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, tema je poprimila vrlo zanimljive tokove... :)))

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

међу текстописцима и другим "помоћним особљем", владају масно плаћени и неписмени примитивци

 

E ovde se slazem 107%...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак је граматика већи проблем, мислим. Весна Змијанац пева "поново би моја недра у загрљај његов ХТЕЛЕ!" Недра су средњи род, значи недра би ХТЕЛА, али да би се римовало са "руке беле" аутор жртвује граматички род

 

Ali onda je umesto "nedra" ovde svakako morao da bude upotrebljen onaj nativniji izraz, a to ne ide nikako, jel... mislim, s`vati u kakvim su mukama bili ti textopisci...  :0102_laugh:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumem ljude koji ne vole narodnjake, slaninu, rakiju, i sad da ne nabrajam :)))

 

Od svega nabrojanog volim samo slaninu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пошто је имао дозволу за лов на поларне медведе а не и на гризлије оптужен је за криволов

 

Sta ti je birokratija...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Ide Mile Lajkovačkom prugom.- Mile je budala čim ide prugom, a ne putem.
2. Ide Mile sa jos jednim drugom.. - I drug mu je budala čim ide sa njim.
3. Ide Mile gori mu cigara .- cigara ne gori, nego se puši ili dimi.
4. Ja poznajem mojega drugara - pa da ga ne poznaje ne bi mu bio drug
5. Suvo seno košeno .- košena je trava, a tek kad se osuši postaje seno.
6.Tekla reka kroz selo.. - JEDINA ISTINA U PESMI! :good2:
7. A u reci riba plovi.. kako riba može da polovi. Valjda riba pliva. Plovi jedino kad je mrtva.
8. Nema koj da lovi. - riba se ne lovi. Nego se peca. Zec se lovi. :)))

 

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali onda je umesto "nedra" ovde svakako morao da bude upotrebljen onaj nativniji izraz, a to ne ide nikako, jel... mislim, s`vati u kakvim su mukama bili ti textopisci...  :0102_laugh:

 

Njedra? Ili ona skalamerija sa silikoni?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Njedra? Ili ona skalamerija sa silikoni?

 

Pa njedra su isto sto i nedra, znaci ostaje samo ovo drugo... :stadaradim:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na tabletama propolisa je nacrtana pčela, međutim mnogi ne znaju kako izgleda pčela pa traže tablete za imunitet koje pravi neka crna buba,svilena buba, buba mara, mrav... joooj

 

ja volim palačinke :)

Crven kao jesenje lišće, odlazim kod predaka. Da li će me prihvatiti? - Japanska poezija smrti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ajde majke ti reci ti meni gde si ti to cuo ili video da se jelen i srna ili srndac i kosuta pare ?????? TAKVA STVAR NE POSTOJI!!!

 

takvu stvar bi mozda VELIKO MOZDA mogao jedino da sretnes ako bi jelen i srna bili u zatočeništvu ili košuta i srndać s tim da ih nadrogiraju nekim preparatima koji podsticu seksualne potencije na veliki nivo

 

ali takvu stvar u prirodi NE NE I NE NIKAD I NIKAD NE!!! divlje zivotinje za doba parenja imaju svoje posebne načine kojima zavode ili u slucaju srnece i jelenje divljaci DOZIVAJU zenke! pazi srndac ce da trci na zov SRNE ALI NIKAD NIKAD I NIKAD na zov košute a jelen ce da se odaziva na zov košute....

 

kao što sam već rekao kolegi pre tebe da se ne upliće ako nije upućen u temu :)

to sto ti govoris je stvar JEDINO I JEDINO teorije to se ne prostire i ne moze da se nadje u praksi tjst prirodi :)

 

a koliko sam primetio pesma je trebala da označi metaforu ljubavi a ne posledice drogiranja -.-'

 

A gdje si ti vidio da je neko nekad skinuo zvijezdu s neba?  Gdje si vidio da je nekad neko izgorio od ljubavi? 

 

Pjesnicke metafore ne mogu da se porede sa prirodnim desavanjima. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A gdje si ti vidio da je neko nekad skinuo zvijezdu s neba?  Gdje si vidio da je nekad neko izgorio od ljubavi? 

 

Pjesnicke metafore ne mogu da se porede sa prirodnim desavanjima. 

 

mogu ako pesnik zeli da simbolizuje ljubav :) a ne posledicu interakcije sa strane ili dejstvovanja necega sporednog... razmisli malo o tome :)

Crven kao jesenje lišće, odlazim kod predaka. Da li će me prihvatiti? - Japanska poezija smrti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...