Jump to content

Хоће ли антихрист можда бити холограм?

Оцени ову тему


Sophrosyne

Препоручена порука

"1984."

У тој визији будуће супердржаве у којој су сви заглупљени, строго контролисани, информације доступне у мери и на начин на који то власти одлуче, музика је имала велику улогу. По визији писца романа, насталог око педесетих година прошлог века, у тој је држави измишљена машина која од задатих речи и нота склапа композиције са лаким темама и римама које после прост народ вазда слуша и њима се залуђује.

Ово је већ мало виши ступањ тога, јер укључује и визуелне надражаје, али капирам да је принцип сличан. Тога има и код нас, само са много мање технике и много више вулгарности.

Да појасним, не мислим да је овде посреди нека космичка завера, једноставно, ствари се одвијају одређеним тачно утврђеним редоследом када је морални импулс исти.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

У Јапану су у последње време изузетно популарни виртуелни (холограмски) естрадни уметници, тзв. вокалоиди.

 

 

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo pustis unatraske snimak i sve ce ti se samo kasti.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo pustis unatraske snimak i sve ce ti se samo kasti.

 

:) Изузетно симпатичан смисао за хумор

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljiva ideja, medjutim bilo bi malo blesavo pobediti antihrista iskljucenjem iz struje  0703_read

 

Забрањујем буквализам на теми коју сам ја отворио :)

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam za vas al meni se čini da se dotičnom baš žuri (antiju)

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam za vas al meni se čini da se dotičnom baš žuri (antiju)

Никад нисам припадао апокалиптичарима, али не може а да се не примети да је цео свет у офсајду. Сад, дал' ће Судија свирати индирект, продужетке или крај то нико не зна. Али се зна да ће антихрист бити исто онолико човек колико је био и Христос, само са супротним прерогативима...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имаш дело светог Иполита Римског ,, Изложење о Христу и Антихристу на основу Светог Писма,,

 

ево један одломак:

 

Господ и Спаситељ наш Христос Исус, Син Божији, због Свога царскога и славнога достојанства предобјављен беше као лав; на сличан начин Писмо унапред указа и на антихриста као лава, због тога што ће овај тиранин и насилник, будући обманитељ желети да се уопште и у свему приказује сличан Сину Божијем. Лав је Христос, лав је и антихрист; Цар је Христос, цар је мада земаљски и антихрист. Спаситељ се јави као јагње. На сличан начин ће се и антихрист приказивати као јагње, мада ће изнутра бити вук. Спаситељ обрезанима дође у свет; на сличан начин ће се јавити и антихрист.Господ посла апостоле свим народима на сличан начин ће и антихрист послати своје лажне апостоле. Спаситељ сабра Своје расејане овце; на сличан начин ће и антихрист сабрати расејани народ јудејски. Господ даде печат онима који верују у Њега (Мт. 28, 19; Откр. 7, 2; 9, 4); на сличан начин ће и антихрист дати свој (печат). У лику човека јави се Господ (Отк. 16,2; Филипљ. 12,7); у лику човека доћи ће и антихрист. Васкрсе и показа Спаситељ Своје свето Тело као храм (Јн. 2,19); тако ће и антихрист (изнова) подићи камени храм у Јерусалиму. (Но) све ове преварне лукавштине антихристове ми ћемо раскринкати (нешто) касније, а сада ћемо се усредсредити на предмет наших расуђивања.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta ako je antihrist bio i prosao...tj bese Neron? :)

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta ako je antihrist bio i prosao...tj bese Neron? :)

 

Онда би ово било Царство Небеско.

Тих имена код којих се може извести број 666 имаш колико хоћеш, Иринеј Лионски их у свом делу ,, о Христу и Антихристу,,  наводи на десетине. Све генерације хришћана су то радиле неки су чак тај број извукли из имена патријарха Никона. Св Аверкије и Св Андреј Кесаријски који су поред Иринеја тумачили апокалипсу кажу да тај број треба знати не би га апостол оставио сакривеног. Ако некоме Бог открије свакако опет неће нама моћи да каже јер није већи од Јована који га је по заповести Божијој сакрио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...