Jump to content

Čovek kao živi "perpetuum mobile"

Оцени ову тему


Zero

Препоручена порука

Već dugo razmišljam da otvorim ovu temu, pa rekoh - aj šta bude :)

Inače, siguran sam da svi vi (ili barem većina) upoznali barem nekog za koga ste možda pomislili gledajući, onako iz prikrajka: "vau, odakle njemu/njoj snage da se nosi sa takvim okolnostima, nedaćama..." Bili ljudi verujući ili ne, postoje živi primeri u ovome svetu onih koji jednostavno nisu hteli da odustanu, čak i kada su sve šanse, pa i ceo svet bili protiv njih. Odakle im snage? Kako se bodre da nastave? Nadao sam se da ćete mi reći svoja mišljenja, podeliti iskustva, možete da podelite i priče o javnim ličnostima, njihovim usponima i padovima, na vama je.

Verujem da čovek zaista može da bude živi "perpetuum mobile", da sav uloženi trud izrodi daleko veće rezultate, ako je sa ljubavlju i verom prožeo ono što je priložio...

  • Волим 1

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da je sve u motivaciji,postizanju nekog zeljenog cilja.

Covek koji nema cilj on luta,gubi energiju i smisao.To ne mora biti neki veliki cilj,zivotni.

Ja na primer imam obicaj da isplaniram nekoliko dana unapred sta cu raditi svakog dana za odredjeni vremenski period.I tako zivim,resavajuci deo po deo,stalno postavljajuci sebi neki novi cilj.Da ponovim,nisu to Bog zna kakvi ciljevi,sasvim obicni...Ali je bitno da postoji neka dinamika u zivotu,neka teznja ka necemu boljem nego sto je sadasnje stane... :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imala sam prilike da prepoznam ili upoznam ljude koji su neumorivo i nezaustavljivo ostvarivali svoje ideje i postizali nevjerovatne uspjehe, priznalo im se to ili ne. Želja i volja neugasiva i nakon svakog ostvrenog cilja, opsesivno bi se išlo dalje...ka novim ciljevima i novim uspjesima, bez potrebe da se nagrade.

Da li za njih možemo reći da su živi perpetuum mobile?
Ne bih se složila.

Njihova energija nije bez inicijatora, ili njihova snaga nije veća od onoga čime je pokrenuta, a to je motivacija. Samim tim ne mogu  reći za njih da su perpetuum mobile, već ljudi vrijedni poštovanja i uzori,  a to je još vrijednije od termina koji se koristi za imaginarni mehanizam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...