Jump to content

Užasi šerijata: vjerski fundamentalizam na štetu svog naroda

Оцени ову тему


Препоручена порука

Poštovani Pointer, Saudijja nije kao što se predstavlja. Mnogi saudijjci ne praktikuju Islam i nemaju nikakve pravne posledice. Ali svaki saudijac i saudijka zna bar osnovno o Islamu. Jer se tamo o Islamu uči od predškolskog pa do kraja školovanja. Verovatno dotična saudijjka i nije saudijjka već samo ćerka neke radnice koja radi tamo, što je čest slučaj.

Ta Saudijka je iz dobrostojece porodice, a to sto nema dobro znanje o religiji je zbog nacina na koji roditelji predstavljaju religiju deci a rekao bih posebno zenskoj deci. Devojke tamo su u velikoj meri izolovane od stvarnosti, i beze od bilo kakvih dubokih religijskih rasprava. Takodje ne znam da li je tamo to normalno, ali one su u toj meri zasticene od uticaja okoline, da sam cak saznao da ona ne zna koliko kostaju osnovne zivotne namirnice.Jednostavno, njen otac sve obavlja umesto nje.

 

Ovo nije bilo za ovu temu ali ajde da vec pitam i ovo: Zasto je muskarcima obaveza da idu u dzamiju a zenama ne?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pointer, onda je dotična devojka stvarno Saudijjka ali me i dalje čudi kako ne zna kada se to uči još od predškolskog. 

Odgovoriću na svako pitanje koje znam. Ukratko, ženama je vrednosnija molitva kod kuće iz praktičnih razloga. Svaka džamija ima određen prostor za žene, samo što žene ne klanjaju baš svaki namaz u džamiji.  

Opširnije:

Obaveza je i muškarcu i ženi, bez ikakve razlike, da obavljaju molitvu u propisano vreme.  Cela planeta Zemlja je džamija, odnosno može se obavljati molitva gde god se zatekne musliman/ka sem na prljava mesta. Može čak i u  crkvu pod uslovom da se postavi nešto ispred kako ne bi se direktno klanjalo ikonama ili ikonostasu. U Islamu, postoji nešto što je strogo obavezno (farz) i nešto što je dobrovoljno (nafila).  E, sad ako klanjam npr., kod kuće sam, ja sam izvršio svoju obavezu. Međutim, mogu a ne moram, da svojevoljno dopunim obaveznu molitvu čime će biti molitva sevapnija, odnosno vrednosnija, korisnija. Molitva uz ostalih, je vrednosnija od pojedinačne molitve kod kuće. Prema Poslaniku a.s., molitva sa ostalom braćom je toliko vrednosnija da je drugostepena obaveza (vadžib). Znači, nema veze da li klanjam sa braćom u džamiji ili u parku ili kod kuće. Džamija nije obavezna već džemat, kolektivna molitva. Za vreme Poslanika a.s., džamija je bila višenamenska, međutim, kasnije je svedeno na samo jednu namenu- molitvenu. Što se tiče muslimanki, kod njih je slučaj obrnut. Za njih je vrednosnija molitva kod kuće nego u džematu tj. u džamiji. Naravno, muslimanke mogu klanjati i u džamijama, i svaka džamija ima prostor za žene. I žene klanjaju po džamijama ali ne baš svaku obaveznu molitvu. Razlozi su praktične prirode, muslimanka je domaćica i kada bi se propisalo da mora svaki dan po 5x u džamiji onda bi joj to bilo (pre)opterećenje. Uzima se u obzir svako mesto u svakom vremenu. Npr., na nekom selu žena bi trebala pešačiti puno da bi stigla do džamije. 

Grupnom molitvom se smatra svaka grupa koja broji više od 3 osobe. Muž, žena i još jedno šerijatsko punoletno dete i molitva se može obaviti kod kuće.  Ukoliko još nešto nije jasno, slobodno postavite pitanje. Možete mi poslati i preko privatnih poruka.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najviše ti Muslimani hvataju crkvene laike koji ne poznaju dovoljno Pravoslavlje . Vrlo jednostavno je oni kažu hrišćaninu kako je klanjanje ikonama mnogobožstvo a gde je tu logika? Pojedini Muslimani su menjali Kuran a to niko ne pominje. Pričaju laicima mnoge priče kako je Kuran jedina sveta knjiga i Alah jedini Bog, a Muhamed njegov poslanik na Zemlji, da li je to čist Monoteizam? Kažu kako je Islam čist monoteizam što nije tačno. Da se niko ne naljuti Islam je naj pre vera straha. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najviše ti Muslimani hvataju crkvene laike koji ne poznaju dovoljno Pravoslavlje . Vrlo jednostavno je oni kažu hrišćaninu kako je klanjanje ikonama mnogobožstvo a gde je tu logika? Pojedini Muslimani su menjali Kuran a to niko ne pominje. Pričaju laicima mnoge priče kako je Kuran jedina sveta knjiga i Alah jedini Bog, a Muhamed njegov poslanik na Zemlji, da li je to čist Monoteizam? Kažu kako je Islam čist monoteizam što nije tačno. Da se niko ne naljuti Islam je naj pre vera straha. 

Ако им је вера монотеистичка, зашто се велича грешни брат Мухамед онолико? 

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако им је вера монотеистичка, зашто се велича грешни брат Мухамед онолико? 

Ja koliko znam Muhamed je bio hrišćansko dete i navodno je imao viziju e to mu je greška tako barem istorija kaže. Zar Islam nije modifikovano Hrišćanstvo i Judaizam na neki način?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mala su vrata tog zatvora i njih se ne treba plašiti...

Treba se plašiti vrata koja vode direktno u pakao...

Proganjani su Hrišćani vekovima,al baš tada kada su proganjani bilo je najviše pravednika...

Daće Bog da istrajemo na Hristovom putu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mala su vrata tog zatvora i njih se ne treba plašiti...

Treba se plašiti vrata koja vode direktno u pakao...

Proganjani su Hrišćani vekovima,al baš tada kada su proganjani bilo je najviše pravednika...

Daće Bog da istrajemo na Hristovom putu...

Lako je pobeći treba se ugledati na glumce u filmu Bekstvo iz Alkatraza. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to baš i nije pravoslavni pristup problemu ali ako tako doživljavaš situaciju,ne bih da ti kvarim viziju... :)

Nije to moja vizija nego je to samo primer. Kako bi ti na primer pobegao da se nađeš u takvoj situaciji?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemamo mi brate gde da bežimo,imamo svoju veru i naše je da je propovedamo gde god da se nalazimo,pa makar to bio i zatvor.

Naše je da se molimo da sačuvamo veru u sebi.

Lično,da mi je cela porodica u zatvoru iz ovih razloga,ne bih se puno trudio da izađem iz njega.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

 

The Arabic school textbooks which show children how to chop off hands and feet under Sharia law

Barbaric textbooks handed out in Saudi Arabian schools teach children how to cut off a thief's hands and feet under Sharia law, it has emerged.

The shocking books, paid for and printed by the Saudi government, also tell teenagers that Jews need to be exterminated and homosexuals should be 'put to death'.

Recent editions were obtained by the Institute for Gulf Affairs in Washington, D.C., which says they should raise fears in the West over the use of jihadist language.

 

article-2077658-0F41DDD200000578-493_468

Barbaric: These textbooks handed out in Saudi Arabian schools teach children how to cut off a thief's hands and feet under Sharia law

 

The books were published and handed out to 9th and 10th-graders despite Saudi Arabia's promises to clean up textbooks in the kingdom.

Ali Al-Ahmed, director of the Institute for Gulf Affairs, told Fox News: 'This is where terrorism starts, in the education system.

'They show students how to cut (the) hand and the feet of a thief,' he said.

 

 

The textbooks were printed for the 2010-2011 academic year and translated from Arabic by the institute.

In one, for ninth-graders, students are taught the annihilation of the Jewish people is imperative.

One text reads in part: 'The hour (of judgment) will not come until the Muslims fight the Jews and kill them. There is a Jew behind me come and kill him.'

 

article-2077658-0F42730C00000578-159_468

School prayers in Jeddah, Saudi Arabia, where children learn how to chop off the hands and feet of thieves, it is claimed
 

According to the translations, women are described as weak and irresponsible.

Mr Al-Ahmed said the textbooks also call for homosexuals to be put to death 'because they pose a danger at society, as the Saudi school books teaches'.

Mr Al-Ahmed said: 'If you teach six million children in these important years of their lives, if you install that in their brain, no wonder we have so many Saudi suicide bombers.'

The Saudi Embassy in Washington D.C. was approached for comment, but there was no immediate response.

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2077658/The-Arabic-textbooks-children-chop-hands-feet-Sharia-law.html#ixzz2U8wsEDsx

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...