Jump to content

Užasi šerijata: vjerski fundamentalizam na štetu svog naroda

Оцени ову тему


Препоручена порука

Па јесте ретардирано, ко је рекао да није? :)

 

Види и онај имам са снимка који је једва муцајући одговорио... Али нема храбрости да се суочи са тим.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I sada recite da ovo nije toliko retardirano izraziš želju da promeniš veru i 15 godina zatvore.

 

Kada se odmeces od "prave vere".... tako to ide. "Jevreji govore: "Uzejr je - Allahov sin", a kršćani kažu: "Mesih je - Allahov sin." To su riječi njihove, iz usta njihovih, oponašaju riječi nevjernika prijašnjih - ubio ih Allah! Kuda se odmeću?” Kuran 9:29

 

Gde je onaj što je pitao da oće da pređe u pravoslavnje, za njeg treba 15 godina zatvora.

 

Taj mozda nije doziveo blagodati Serijata.

 

I posle toga kazu kako serijat odgovara i nama Hriscanima, kako je to savrsen sistem dorektno dat od Boga. Oce to ali ne znam kad.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако насиље и свака врста присиле је злочин. Ипак ако си желео, брате, да кажеш да су религије за то

одговорне онда се ја не бих сложио са тобом. Поред оваквих примера присиле или пак злоупотребе религије

постоје познати примери апокалиптичних злочина и геноцида атеиста. Ипак је проблем у нама људима. 

 

I sada recite da ovo nije toliko retardirano izraziš želju da promeniš veru i 15 godina zatvore. What is with this world.

Gde je onaj što je pitao da oće da pređe u pravoslavnje, za njeg treba 15 godina zatvora....

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Problem jeste u nama ljudima i vernicima i onima koji ne veruju, ali ne bi smeo da postoji zahtev za primenu sile prema inovercima, a u islamu to postoji, prikriveno i otvoreno.  

Ne radi se ovde o zloupotrebi religije ako islam propisuje prisilu prema nevernicima ili inovercima nego o sledbenistvu onoga sto islam nalaze svakom muslimanu pa bio on u Saudijskoj Arabiji ili u Bosni, bilo da je vehabija ili mudzahedin ili profani musliman, da ga tako nazovem.

Radi se o normi koja se primenjuje na sve i podrazumeva silu, cak i na one koji ne pripadaju islamu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако насиље и свака врста присиле је злочин. Ипак ако си желео, брате, да кажеш да су религије за то одговорне онда се ја не бих сложио са тобом. Поред оваквих примера присиле или пак злоупотребе религије постоје познати примери апокалиптичних злочина и геноцида атеиста. Ипак је проблем у нама људима. 

Ne nisam mislio na religije nego na ovaj konkretan slučaj, odlaska iz islama. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако насиље и свака врста присиле је злочин. Ипак ако си желео, брате, да кажеш да су религије за то

одговорне онда се ја не бих сложио са тобом. Поред оваквих примера присиле или пак злоупотребе религије

постоје познати примери апокалиптичних злочина и геноцида атеиста. Ипак је проблем у нама људима. 

А религија је, иначе, као што сви знамо, нешто апстрактно, биће по себи, независно од људи...

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kazem da je Egiptu potrebna revolucija.

 

Ја кажем како се заврше све антитеистичке револуције, да сад не набрајам, имали смо скоро набрајање на оној теми :) 

 

Није овде проблем у вери, него у злоупотреби вере, али није решење да народ оде у ново лудило, него да нађе свој пут који ће да помири индивидуална права са вером, у оној мери у којој њима одговара да је вера присутна у јавном животу.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увек једно лудило превлада, никад се до краја не униште међусобно. А онда то једно лудило још горе заседне. И увек и највише народ пропати, које год лудило да је у питању, да оставимо пострани је ли теистичко или а(нти)теистичко. Лудило је лудило. А наметати решење је подједнако погубно. Народ сам треба да нађе пут који му одговара и нико нема право да им се у то меша, сем ако је очигледно да су силом терани да живе у таквим условима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја кажем како се заврше све антитеистичке револуције, да сад не набрајам, имали смо скоро набрајање на оној теми :)

 

Није овде проблем у вери, него у злоупотреби вере, али није решење да народ оде у ново лудило, него да нађе свој пут који ће да помири индивидуална права са вером, у оној мери у којој њима одговара да је вера присутна у јавном животу.

ti ko da ne citas teme na forumu, nije to zloupotreba vere, nego je to upotreba vere, to im je vera, to su im individualna prava, to im sve odgovara da bude prisutno i javnom zivotu, zato sto zive u lazi i odbijaju da je se oslobode, okovani su

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ti ko da ne citas teme na forumu, nije to zloupotreba vere, nego je to upotreba vere, to im je vera, to su im individualna prava, to im sve odgovara da bude prisutno i javnom zivotu, zato sto zive u lazi i odbijaju da je se oslobode, okovani su

 

Знам врло добро како је тамо, исто као што и знам да је обичан свет против тако строге примене догми и кришом не поштује ништа од тога. Али, као што већ рекох, то је на њима, не на нама, што бисмо им ми наметали било шта, па макар и систем вредности?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa ne vidim da im hriscani namecu nesto ili sisteme vrednosti nego je obrnuto... i muka mi je visa od tog islama, ali stvarno

  • Волим 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne nisam mislio na religije nego na ovaj konkretan slučaj, odlaska iz islama. 

Опрости, тако ми се учинило.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...