Jump to content

Олимпијске Игре

Оцени ову тему


Препоручена порука

5 minutes ago, Снежана рече

у праву си Оби, али пошто знам како спортисти тренирају, под којим условима и која су то одрицања, за мене су ове девојке и момци једини и прави наследници Лазара, Милоша, Милице, Мишића, Милунке...зато нико нема право ни да се кити њиховим медаљама ( поготово не политичари), нити да реч каже када не освоје ни једну медаљу.

To je druga prica, i to prica o Domacinstvu i domacinovanju.

Ali nisu Srbija samo politicari, valjda je to jasno da ne mora da se crta. Srbija si i ti, i svi ovde Srbi, i ja, itd. Tako ovi "napredni" pljuju i po meni i tebi i svima ostalim koji ne misle da im je Srbija maceha, ne zale sto su ovde rodjeni i ne stide svog porekla i svojih predaka.

Inace, kad je noc mrkla zar nije svetlije jutro posle? Kad su uslovi losi, zar uspeh nije sladji? Znam da znas, samo moram i ja da kazem.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, obi-wan рече

..........................................

A, pa malo li je to? Nije ovo prosto "mesto", nego Mesto, svuda redom posuto svetinjama i mucenickim grobljima, kako to lepo kaze vl. Nikolaj, i jos bogato natopljeno duhom hrabrosti i izdrzljivosti nasih cestitih predaka. Blago onom ko se rodi na takvom mestu, ima nebesku podrsku, ali i nebesku obavezu i odgovornost.

Mesto rođenja im daje karakter i pobednički mentalitet.:skidamkapu:

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:smeh1:

giphy.gif

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Балашевић послао поруку Ђорђевићу и кошаркашима пред финале: „Ја ћу да честитам пре дежурних критичара и злобних опаски“

 

Djordje_Balasevic_2-696x390.jpg

 

Kошаркаши Србије имаће велику подршку и данас у финалу Олимпијских игара у Рију против Сједињених Америчких Држава.

Чувени кантаутор Ђорђе Балашевић је пред меч године послао поруку селектору Александру Ђорђевића и нашим момцима, и то преко ћерке Јелене Бебе Балашевић.

“Ђоле се нервира сто је изгубио број од Саше Ђорђевића а има поруку за њега. Мој налог је свакако одавно постао рент-а-фаце за остатак породице. Сигурна сам ако овде окачим татину поруку Саши да це већ некако стићи до њега и до момака на време”, написала је Беба Балашевић и објавила поруку Ђорђа Балашевића.

У наставку прочитајте писмо које је Беба Балашевић објавила уместо њеног оца.

“Драги мој Господине Ђорђевићу…

Што смо старији, и што те више пратим, све више осећам потребу да те ословим управо тако?

Господине Ђорђевићу,

И, можда је најбоље да ти честитам пре него што дежурни критичари преформулишу своје злобне опаске у хвалоспеве, и пре него што дундлови ослобођени од физичког крену да вас својатају и повлаче по којекаквим салонима и пријемима?

Тако то иде. Сретни верују у бајке. Још сретнији учествују у њима.

Амери ће данас можда дати који поен више од нас, али обојица одавно знамо да се понекад победе ни изблиза не читају са семафора?

Дечаци које си окупио трчали су испод дуге оне твоје “тројке” из Истанбула, пожелевши да им се снови остваре, али из ноћи у ноћ уверавамо се у то да су очито решили да за сваки случај и сами мало пораде на остварењу својих снова? Молим те да им, ако доспеш, пред финале само пренесеш да су овде неки, који су пробдели многа финала, веома, веома, поносни на њих. Што је у земљи у којој понос годинама атрофира, далеко изнад свих легура, химни или застава…

То је четврта степеница победничког постоља…

Пошаљи их, као што си вероватно и планирао, да одиграју тај меч као баскет са ортацима између зграда…
То је, ипак, само игра.,

А ви сте увелико олимпијски шампиони, што се нас тиче…

Пуно вам хвала на томе, твој Ђоле, испред још пар Балашевића, ни не помишљајући да набројим све за које знам да мисле као ми…”.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Aleksandar Stojkovic рече

Ovaj covek nikakvo pravo nema da govori o bilo kojem srpskom timu. Njegova je zemlja Jugoslavija.

не лупетај молим те, када ћете да схватите да је спорт изнад свих подела и нација или како је један паметан човек рекао

"како да будем националиста, па ја сам светски шампион" Мате Парлов

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko god da nisam Đoletov fan, jako lepo je napisao ovaj tekst.

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Драшко рече

Koliko god da nisam Đoletov fan, jako lepo je napisao ovaj tekst.

Видиш, а да је то написао Бора Ђорђевић, онда би било ово било шеровано и објављивано свуда, просто нема везе ко је ово написао...али да не спамујемо више

 

БРАВО МОМЦИ

БРАВО САЛЕ

:navijanje:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Aleksandar Stojkovic рече

Ne sporim lepotu, njegova ,,Caletova pesma'' jedna je od najlepsih ,,srpskih'' pesam ikada, samo sto on ne smatra da je Srbin.

Молим те не спамуј, постоји тема о Ђолету Балашевићу, па можеш тамо да наставиш... Хвала на разумевању.

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Aleksandar Stojkovic рече

po toj logici je svejedno da nesto lepo o Srbiji kaze Hasim Taci ili patrijarh Irinej. Reci imaju znacaja samo ako su potvrdjene zivotom. A Bora Djordjevic je za Balasevica ljudina, iako je njegov patriotizam ponekad patetican.

свако твоје даље писање на овој теми, а која нема везе са "Олимпијским играма" биће протумачено као злонамерно, и биће ти уклоњена свака порука...Јел сад јасно???

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 years later...
Mnogi je danas napadaju, kao tiranin je, ledena kraljica, ali ona stvara svetske prvakinje. Meni nije baš nesimpa. Šta vi mislite?
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...