Jump to content

Како сведочити веру: Одговорност свештенства-едукација, лаика-одмерена реч, став без присиле, свих-добар пример, ...још нешто?


Guest Alefshin

  

12 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли знате довољно о Православљу?

    • да
      6
    • не
      6
  2. 2. Да ли СПЦ довољно ради на едукацији народа?

    • да
      3
    • не
      9
  3. 3. Да ли сте на Поуке дошли да би и научили нешто о својој вери?

    • да
      9
    • не
      3


Препоручена порука

mislim da nije mrtvo,pa i ovaj forum,izmedju ostalog,vrsi misiju crkve..

Kада би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа,ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином.                                            Манастир Брадача                             Монах Нектарије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mislim da nije mrtvo,pa i ovaj forum,izmedju ostalog,vrsi misiju crkve..

 

Nazalost,obljutavilo je!

Niko ne poziva na Carstvo Nebesko.Popo kad i dodje da osveti vodicu,vise se interesuje za utakmicu,jel' mu prosao tiket.

A na sahrani,sam prisustvuje paganskim obicajima"da se popije koja za pokoj duse"....umesto da ukaze sta treba da se radi za pokojnika.

 

Bezbroj primera,gde svestenici svojim primerom ukazuju da je post "uzdrzanje od prasica",..itd.Nikakvu duhovnost mnogi ne pokazaju,nit je imaju.Okrecali smo bre mnogo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се са горњим постом , само би додао да то није довољно и требало би да се више ради на томе.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Живо је мисионарење, умрло није: 

 

http://www.svedokverni.org/

 

http://misionar.com/

 

Да је слаааабо то је горка итина. Превише је слабо, али хвала Богу постоји.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Приметила сам да се на Православни свет, СПЦ и остале помесне цркве, слабо пише од када су @Martinije и @Срђан Ранђеловић мање активни или нису више активни!? Ту и тамо @Ромејац отвори тему о црквама, ништа значајно православно се не дешава ни на форуму , гласнији су агностици, атеисти и либерали :D .  На пример, данас је Ивањдан, +++ РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА ПРЕТЕЧЕ,  нико ништa. Често у сам врх испливају теме које нису у складу са "данашњим даном". :.mislise. Искварили сте ме. :0102_laugh:

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo skoro sam cuo jedan drugar,imao neke privatne probleme,pozalio se svesteniku koji mu je inace i ovako prijatelj a on ga uputio kod neke vracare tu u okolini Beograda,kaze,ima da ga preporodi... :)

 

 

Nazalost,obljutavilo je! Niko ne poziva na Carstvo Nebesko.Popo kad i dodje da osveti vodicu,vise se interesuje za utakmicu,jel' mu prosao tiket. A na sahrani,sam prisustvuje paganskim obicajima"da se popije koja za pokoj duse"....umesto da ukaze sta treba da se radi za pokojnika. Bezbroj primera,gde svestenici svojim primerom ukazuju da je post "uzdrzanje od prasica",..itd.Nikakvu duhovnost mnogi ne pokazaju,nit je imaju.Okrecali smo bre mnogo.

 

Ајој, не качите више овакве постове, и оно мало православаца што се овде чују, могу да се предомисле :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nazalost,obljutavilo je!

 

to si u pravu.. 

Kада би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа,ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином.                                            Манастир Брадача                             Монах Нектарије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и оно мало православаца што се овде чују, могу да се предомисле

 

kakvi su to hriscani ako ce da se predomisle???? :.mislise.  

Kада би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа,ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином.                                            Манастир Брадача                             Монах Нектарије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није, није. :) Има доста људи који својим животима сведоче.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шалила сам се, наравно, нисмо баш толико осетљиви :)  али ипак је страшно шта се дешава :(

 

Nevezano za temu, ali ako je nešto što se dešava strašno upravo treba da se priča o tome, jer ukoliko se prećutkuje stalno to strašno će i dalje nastaviti da se dešava, ali ukoliko se priča to dovodi do podizanja svesti ljudi o problemu što bi trebalo da bude jedan korak bliži ka rešavanju istog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свестан сам чињенице да је мисинарство ту. Да није, ја данас не бих био овде.Слушао сам Богом надахнуте људе и дивио се причи која живот мења. Али ја могу да кажем да сам се интересовао.  Шта је са људима који обацују све, веру, религију, Христа јер су "лењи" да о томе уче. Знам. Рећи ће неко, ако неко неће да учи не мора, баш ме брига тако је одабрао. Али кад видим колико сам срећан, па колико су они у заблуди напросто желим да "помогнем" да видие очима којим ја видим. Не знам. Можда је и ово погрешно гледање ствари. Али видим да се мали број људи труди да помогне људима да виде ту лепшу страну живота.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свестан сам чињенице да је мисинарство ту. Да није, ја данас не бих био овде.Слушао сам Богом надахнуте људе и дивио се причи која живот мења. Али ја могу да кажем да сам се интересовао.  Шта је са људима који обацују све, веру, религију, Христа јер су "лењи" да о томе уче. Знам. Рећи ће неко, ако неко неће да учи не мора, баш ме брига тако је одабрао. Али кад видим колико сам срећан, па колико су они у заблуди напросто желим да "помогнем" да видие очима којим ја видим. Не знам. Можда је и ово погрешно гледање ствари. Али видим да се мали број људи труди да помогне људима да виде ту лепшу страну живота.

"Ucenje po modelu" je najefikasnije. Prica je obicno u drugom planu. :)

"Обратио си плач мој у игру мени,

растргао си врећу (туге) моје, и опасао ме весељем." (Пс. 29.12)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...