Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Pokušavam da objasnim Ukrajincima zašto je glupo gađati sopstenu teritoriju i narod raketama sa osiromašenim uranijom. Može li neko da mi objasni kakve su to rakete na nas ispalili, koje su njima dali...i ako imate linkove do nekih statistika o raku u našoj zemlji...ko se bavi time molim. neko ko je služio vojsku...za početak.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sanja84 рече

Pokušavam da objasnim Ukrajincima zašto je glupo gađati sopstenu teritoriju i narod raketama sa osiromašenim uranijom. Može li neko da mi objasni kakve su to rakete na nas ispalili, koje su njima dali...i ako imate linkove do nekih statistika o raku u našoj zemlji...ko se bavi time molim. neko ko je služio vojsku...za početak.

 

Ovaj avion je koristio municiju sa osiromasenim uranijumamo za unistavanje tenkova tokom zlocinacke i bespravne i nicim izazvane agresije zlocinacke organizacije zvane NATO pakt na Sbiju.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Bilbija рече

 

Ovaj avion je koristio municiju sa osiromasenim uranijumamo za unistavanje tenkova tokom zlocinacke i bespravne i nicim izazvane agresije zlocinacke organizacije zvane NATO pakt na Sbiju.

E, a kažu da su familije italijanskih vojnika dobile na sudu. Imaš li neki link do nekog takvog članka...pošto ja ne znam italijanski...ako imaš vremena

 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, sanja84 рече

E, a kažu da su familije italijanskih vojnika dobile na sudu. Imaš li neki link do nekog takvog članka...pošto ja ne znam italijanski...ako imaš vremena

 

WWW.STUDIOLEXVIANELLO.IT

Con l’ordinanza in commento, la Suprema Corte è tornata pronunciarsi sul triste tema delle morti dei soldati italiani a causa di esposizione ad uranio impoverito. Nel caso in...

 

"Lo Stato deve risarcire i familiari dei soldati deceduti a seguito di esposizione ad uranio impoverito. Dal risarcimento andrà però dedotto quanto già erogato a titolo di indennità (Cassazione Civile, Sez. III°, 4 ottobre 2018 n. 24180)."

 

http://www.traa.it/osservatoriomilitare/wp-content/uploads/2015/04/ulteriore-sentenza-condanna-danni-uranio-impoverito.pdf

WWW.CORRIERE.IT

L’ultima vittima di pochi giorni fa: Claudio Caboni, colonnello dell’Esercito, stroncato da un cancro linfatico. Le 43 sentenze di risarcimento e i...

 

"L’ultima vittima di pochi giorni fa: Claudio Caboni, colonnello dell’Esercito, stroncato da un cancro linfatico.
Le 43 sentenze di risarcimento e i lavori della commissione parlamentare (la quarta): «Presto una nuova legge»"

43 presude za nadoknadu stete obolelim i preminulim italijanskim vojnicima .

U ovom poslednjem clanku kazu da je 340 vonika umrlo zbog posledica trovanaj osiromasenim uranijumom a da ih ima 4000 obolelih.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bilbija рече
WWW.STUDIOLEXVIANELLO.IT

Con l’ordinanza in commento, la Suprema Corte è tornata pronunciarsi sul triste tema delle morti dei soldati italiani a causa di esposizione ad uranio impoverito. Nel caso in...

 

"Lo Stato deve risarcire i familiari dei soldati deceduti a seguito di esposizione ad uranio impoverito. Dal risarcimento andrà però dedotto quanto già erogato a titolo di indennità (Cassazione Civile, Sez. III°, 4 ottobre 2018 n. 24180)."

 

http://www.traa.it/osservatoriomilitare/wp-content/uploads/2015/04/ulteriore-sentenza-condanna-danni-uranio-impoverito.pdf

 

 

WWW.DIRITTOEGIUSTIZIA.IT

 

Hvala majstore!!!

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84

Inace, njima nisu dali avionsku municiju, nego tenkovsku, ali sa istom svrhom - osiromaseni uranijum u spoljnjem omotacu tenkovske granate omogucava lakse probijanje oklopa protivnickog tenka. Ta municija je poslata iz Engleske, a Rusi su pogodili magacine sa tom municijom i unistili je (pored gradica Hmeljnicki). Eksplozije su bile ogromne, tako da je prah sa ostacima te municije raznesen po okolini, i predstavljace zdravstvenu opasnost u tom kraju duze vreme.

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Another video of the morning detonation of an ammunition depot in Khmelnytsky appeared. As they rightly point out , you can also see the places of other arrivals on the...

 

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, sanja84 рече

Hvala majstore!!!

Бре Сања само укуцаш у гугле одговарајућу речи и добијеш све информације, колико се сећам били судски процеси читао сам нешто о самом процесу и судским одлукама где се наводе у пресудама зашто је пресуђено у корист настрадалих војника, иначе читао сам и неке студије и проблем са муницијом са осиромашеним уранијом јесте рецимо када метак удари у оклоп тенка онда се направи велика температура и уранијом постане као прашина прах ситне честице и онда се шири около по природи ваздух, вода, земља, и шири се и загађује природу и околину и тако се преноси и на људе :

Муниција уранијум

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26. 5. 2023. at 18:11, sanja84 рече

Pokušavam da objasnim Ukrajincima zašto je glupo gađati sopstenu teritoriju i narod raketama sa osiromašenim uranijom. Može li neko da mi objasni kakve su to rakete na nas ispalili, koje su njima dali...i ako imate linkove do nekih statistika o raku u našoj zemlji...ko se bavi time molim. neko ko je služio vojsku...za početak.

Колико је мени познато, једина муниција са осиромашеним уранијумом коришћена у бомбардовању Србије је граната 30 мм испаљивања из А-10. По америчким статистикама, испаљено је 31000 таквих граната, при чему свака граната садржи око 300 грама ОУ. То значи, око 9,3 тона ОУ је бачено на Србију. Иначе ОУ се користи само као пенетратор у топовској муницији, у ракетама и бомбама се не користи, јер нема сврхе. ОУ је ефикасан у пробијању тенковског оклопа јер има јако велику густину и самим тим велику кинетичку енергију, такође у додиру са кисеоником спознамо сагорева, тако да има два ефекта. При удару сагоревају спољашњи делови уранијумске гранате и долази до самооштрења гранате и тиме лакшег пробијања оклопа и ,после пробоја, запаљивања муниције и горива у тенку.  Колико ја знам, Украјинци су добили само муницију са ОУ за тенковски топ 120мм у непознатој количини.

Иначе ОУ није страшно радиоактиван сам по себи, али је изузетно токсичан и јако опасан ако се удахне или прогута. А пошто као што рекох у додиру са ваздухом сагорева, и претвара у прах, лако продире у земљиште и воде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, -Владимир- рече

Колико је мени познато, једина муниција са осиромашеним уранијумом коришћена у бомбардовању Србије је граната 30 мм испаљивања из А-10. По америчким статистикама, испаљено је 31000 таквих граната, при чему свака граната садржи око 300 грама ОУ. То значи, око 9,3 тона ОУ је бачено на Србију. Иначе ОУ се користи само као пенетратор у топовској муницији, у ракетама и бомбама се не користи, јер нема сврхе. ОУ је ефикасан у пробијању тенковског оклопа јер има јако велику густину и самим тим велику кинетичку енергију, такође у додиру са кисеоником спознамо сагорева, тако да има два ефекта. При удару сагоревају спољашњи делови уранијумске гранате и долази до самооштрења гранате и тиме лакшег пробијања оклопа и ,после пробоја, запаљивања муниције и горива у тенку.  Колико ја знам, Украјинци су добили само муницију са ОУ за тенковски топ 120мм у непознатој количини.

Иначе ОУ није страшно радиоактиван сам по себи, али је изузетно токсичан и јако опасан ако се удахне или прогута. А пошто као што рекох у додиру са ваздухом сагорева, и претвара у прах, лако продире у земљиште и воде.

Negde sam procitao da spoljasnji sloj OU prilikom udarca u oklop usled siline udarca i visoke temperature postaje tecan i da mu to omogucava da lakse prolazi kros oklop tenka pored tezine i kineticke energije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Venezuelan President Nicolas Maduro announced his country's desire to join the BRICS. Now, a whole line has already lined up in the BRICS dressing room, as dozens of countries saw great prospects in this association, which 10 years ago was perceived as a very amorphous entity. But now times have changed. The most likely next BRICS member is Iran. But Venezuela would also look very logical there."

...

https://t.me/intelslava/48192

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, sad u junu zakazan je veliki ekonomski forum u Sankt Petersburgu.
Osim uobicajenog BRICS-a, mesto za ucesce je zatrazila i gostovanje najavila jos 81 (osamdeset jedna!) zemlja.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Trenutna situacija. Bistro i trezno, kao i uvek do sad.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ukronacisti namerno ostetili branu na Dnjepru kod Nove Kakhovke, u Hersonu i okolini poplave. Kako poznavaoci terena kazu, pokusaj da suze tok reke na nekim mestima, da bi lakse mogli da je predju.

...

T.ME

Относительно комичных заявлений, что это ВС РФ сами подорвали Каховскую ГЭС, то: 1. ВСУ в течение войны неоднократно обстреливали Каховскую ГЭС, в том числе...

...

T.ME

🇺🇦🇷🇺 Kakhovskaya HPP before and after the Ukrainians blew it up.

...

T.ME

Latest update on sabotage at Kakhovka HPP: ▪️ The Kremlin has reacted to the incident at the Kakhovka HPP, calling it “deliberate sabotage” by the Ukrainian side; ▪️A state of...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...