Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Svaka minuta vredi slusanja.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.04ef7b31cad13075f7441236f1e4587b.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇧🇾 A train from Russia with bridge layers was noticed in Gomel. As we remember, Ukrainians have long blown up bridges on the border with Belarus

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, pre par sati je zabelezen novi masivni udar krstarecim raketama.

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦Summary of Russian Army strikes against Ukrainian infrastructure facilities Targets were hit in the following cities and regions ▪️Kyiv and region ▪️Kharkov ▪️Odessa and region ...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, obi-wan рече

Clip.jpg.04ef7b31cad13075f7441236f1e4587b.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇧🇾 A train from Russia with bridge layers was noticed in Gomel. As we remember, Ukrainians have long blown up bridges on the border with Belarus

 

...

T.ME

‼️🇺🇦🏴‍☠️ВСУ готовятся к наступлению вампиров армии России и возводят укрепления на границе с Беларусью Осиновые колья по периметру впечатляют! 📷...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, obi-wan рече

Svaka minuta vredi slusanja.

...

 

Данас су Руси кренули жестоко и не толико селективно. Ударају да заболи. Прави рат.

Вагнеровци су ставили снимак са мртвим украјинским војницима који су одбили да се предају, већ су се борили до краја. Мало је рећи да их има на десетине, више од стотину поређаних на једном месту. Кажу да се сада украјинске јединице углавном допуњавају клинцима 18-23 год.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Вукашин рече

Данас су Руси кренули жестоко и не толико селективно. Ударају да заболи. Прави рат.

Вагнеровци су ставили снимак са мртвим украјинским војницима који су одбили да се предају, већ су се борили до краја. Мало је рећи да их има на десетине, више од стотину поређаних на једном месту. Кажу да се сада украјинске јединице углавном допуњавају клинцима 18-23 год.

Video sam snimak, a i neke druge slicne. Na jednom snimku od pre neki dan, jedan od vagnerovaca kaze da se mnogi nisu predali bas zato sto se ukradinci mnogo plase njih (= vagnerovaca), sto znaci da je brljava propaganda i tu odradila svoje. U svakom slucaju, Rusi su im vec lepo najavili zestinu, i ovo sto sad vidimo nije ni blizu onog kako moze da bude.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan Ти пратиш сигурно више од мене сва ова дешавања, можда је неко нешто овде писао о томе, не знам, јер, оно што мене занима јесте одговор на питање како су Руси успели да не сазнају чињеницу о којој је Меркелова причала како су их лагали са лажним споразумима и тако куповали време да би Украјинце боље спремили за рат. Уз сву технологију шпијунирања, помињало се да су хаковани мобилни телефони високих званичника за неке друге ствари, затим извоз-увоз наоружања Украјинцима, размештање тих система наоружања, па онда обука Украјинаца на тим системима.. али ајде да занемарим све ово. Једноставна констатација, како су дозволили да их преваре мене је запрепастило. Као да су били опуштени, ноншалантни.. Чист људски фактор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Плаво Небо рече

@obi-wan Ти пратиш сигурно више од мене сва ова дешавања, можда је неко нешто овде писао о томе, не знам, јер, оно што мене занима јесте одговор на питање како су Руси успели да не сазнају чињеницу о којој је Меркелова причала како су их лагали са лажним споразумима и тако куповали време да би Украјинце боље спремили за рат. Уз сву технологију шпијунирања, помињало се да су хаковани мобилни телефони високих званичника за неке друге ствари, затим извоз-увоз наоружања Украјинцима, размештање тих система наоружања, па онда обука Украјинаца на тим системима.. али ајде да занемарим све ово. Једноставна констатација, како су дозволили да их преваре мене је запрепастило. Као да су били опуштени, ноншалантни.. Чист људски фактор.

Ne, nema to veze ni sa kakvom greskom. Ovo i ovako je, u stvari, bio jedini moguci izbor.

Kako? Prosto je. Da su Rusi onda, pre 8 godina, kazali da je taj Minski ugovor prevara, zapadni bi mogli udobno da kazu "znaci vidite, Rusi su ti koji ne zele mir", sto je lako moglo da dovede do teze pocetne pozicije za rat. Takodje, Rusi su ovako, sto je daleko najvaznije u tom geopolitickom pogledu, stekli punu i trajnu podrsku velike vecine sveta, tj. prakticno svih koji ne zele da budu anglosaksonska radna kolonija.

Ovih 8 godina nisu se samo zapadni spremali za rat, nego i Rusi, tj. narocito oni. Rezultate imamo pred sobom.

Drugim recima - naravno da je svima bilo jasno da zapadni sve vreme apsolutno lazu, ne samo Rusima, to uopste nije bilo tesko da se vidi. Ali nije imalo drugog nacina da se dodje do pozicije za jedan pravedan i odbrambeni rat, jer je rat najmanje takticko pitanje (ovo na terenu), a mnogo vise stratesko (tj. civilizacijsko).

Kako su mnogi vec na pocetku akcije primetili, ovo nije prosto rat za resurse ili nesto slicno, nego direktan civilizacijski sukob dva potpuno suprotna nacina razmisljanja, tj. rat sistema vrednosti i antivrednosti.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, obi-wan рече

Ne, nema to veze ni sa kakvom greskom. Ovo i ovako je, u stvari, bio jedini moguci izbor.

Kako? Prosto je. Da su Rusi onda, pre 8 godina, kazali da je taj Minski ugovor prevara, zapadni bi mogli udobno da kazu "znaci vidite, Rusi su ti koji ne zele mir", sto je lako moglo da dovede do teze pocetne pozicije za rat. Takodje, Rusi su ovako, sto je daleko najvaznije u tom geopolitickom pogledu, stekli punu i trajnu podrsku velike vecine sveta, tj. prakticno svih koji ne zele da budu anglosaksonska radna kolonija.

Ovih 8 godina nisu se samo zapadni spremali za rat, nego i Rusi, tj. narocito oni. Rezultate imamo pred sobom.

Drugim recima - naravno da je svima bilo jasno da zapadni sve vreme apsolutno lazu, ne samo Rusima, to uopste nije bilo tesko da se vidi. Ali nije imalo drugog nacina da se dodje do pozicije za jedan pravedan i odbrambeni rat, jer je rat najmanje takticko pitanje (ovo na terenu), a mnogo vise stratesko (tj. civilizacijsko).

Kako su mnogi vec na pocetku akcije primetili, ovo nije prosto rat za resurse ili nesto slicno, nego direktan civilizacijski sukob dva potpuno suprotna nacina razmisljanja, tj. rat sistema vrednosti i antivrednosti.

Краће речено - по твом - (примера ради): ја сам зао човек и желим да те уништим; ти си јак и силан и мудар, и знаш моје намере, али пушташ да те ја лажем, убијам ти чељад, а истоврмено, фол, нешто се договарамо. Онда кад прође 8 година те моје тортуре и лажи, ти се расрдиш и кренемо у сукоб, јер, ето, комшијама је сада очигледно да сам ја зао а ти ниси?

Људи нису глупи. Саудијци нису глупи, ако плаћају Америма рекет пола века, сигурно им је досадило да плаћају рекет. Тако и остали део света. Ништа значајније се у свету није променило по питању НАТОа. Пола века бомбардују, уништавају државе, подижу револуције братоубилачке како би завладали...све то зна остатак света. Ништа ново нису сазнали од 2014. - 2022. године.

Једина исприка Руса може бити да нису били спремни војно и еконосмки за сукоб ове врсте и да су чекали! Са друге стране, сад зна цео свет, 2014. украјинска војска је била 100 пута слабија, русоФИЛСТВО 100 пута веће. И у чему је онда логига руског чекања 8 година?

Руска рубља није расла док се гас продавао у доларима, него сада када су Централну банку извели из јарма ФЕДа! Ако  су се плашили да неће моћи да продају гас ЕУ - па не продају га сад, све су им гасоводе пресекли! Ако су се плашили изолације од Запада - имају је сада, све су изоловали од композитора, спортиста, авиона, енергената - тотално су изоловани.

Шта је то БОЉЕ што су Руси дочекали 2022. у односу на 2014.? Светско мнење? Па нису кинески, индисјки и други лидери идиоти - знају они шта је НАТО и САД! ОСИМ тога, од 2014. до 2022. године имамо владавину Трампа, дакле период када апсолутно он није био спреман да улази у сукобе са Русима.

И на крају: ако је Русија имала петљау да заштити Асада, да Обами, ратоборном, удари шамар и спречи интевенцију - па нема логике да нема ту петљу да штити СВОЈ народ у Донбасу?

Дакле - СВИ аргументи, осим руске аљкавоси отпадају! И...НАТО се шири од 90-тих, па Југославију како су рокали, па на Мајдану снајперисти убијали народ прв-здрав на улици....аргументи које Путин сада износи су ПРОТИВ њега. Кад су то све знали, видели - па Јануковича је он спасавао, његови специјалци, легалног председника спасава, од пуча у Украјини и нада се чему? Похвалама за руски кавијар, шта ли?

Русија је направила катастрофалне геополитичке потезе који да нису учињени, сигурно би умаљили крвопролиће данашње. Могли су се ушетати у Кијев за 2 дана. Покојни Лазански је говорио, а тада није НАТО био у Украјини да за 24 сата Руси излазе на Дњепар ако затреба. Нису изашли јер су дуго чекали и питање је хоће ли икад изаћи.

Самим Украјинцима, ма како се осећали, боље би било да је дошла нека сила попут руске 'мирно", него да разоре целу државу па дођу. Вредности запада се знају деценијама. Ово што се сада дешава је катастрофа за све. Ово није никава "операција", ово је светски рат, у сваком случају рат Запада тзв. колективног са Русијом. Путинова стратегија "ако мораш да се бијеш удари први", овај пут НИЈЕ примењена - није он ударио први, него народ тамо гине 8 година.

Замисли да неко Американце убија ван Америке? О чему причамо и лажемо се више...

Руси нису ПРЕценили запад, и плашили се сукоба, па чекали, Руси су ПОДценили запад, ниси були свесни, понашали се ноншалантно на шта су ти људи спремни иако су свуда по свету имали доказе за то. Кад им је дошло на капију онда се, фол, пробудили и "мудро" чекали. Неће баш бити тако...изјаве Захарове су типа: "ја сам изненађен и увређен". Сад нема назада, сад је рад, сам Бог зна, до последњег КОГА!

"Најјача" восјка света не може да освоји регион Донбаса? Утврђивали се? Па што си чекао да се утврде па онда нападаш? Где ти је била ФСБ ипред Москве ти роваре злотвори а ти шта? Гледаш словне грешке у захтевима за визе. Ово је последица ГЕНЕРАЛНО руског западоФИЛСТВА, не могу себи да признају да их запад неће. Кад више немају крд, врше отпор и то је то. Ужане гоолитичке и историјске омашке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ćiriličar рече

Краће речено - по твом - (примера ради): ја сам зао човек и желим да те уништим; ти си јак и силан и мудар, и знаш моје намере, али пушташ да те ја лажем, убијам ти чељад, а истоврмено, фол, нешто се договарамо.

Ovo uopste nema veze sa stvarnoscu. U pitanju je cela jedna velika zemlja, i jos i vise - jedan ceo jedan ogromni civilizacijski i kulturoloski prostor. U takvim razmerama - u razmerama naroda i kontinenata - sve je krajnje slozeno i potpuno neuporedivo sa ovakvim banalnim primerima pojedinaca siledzija.

Ako cemo da trazimo gde je greska kod Rusa - u devedesetim je, pocev od Gorbacova, pa dalje.

I upravo sad se ta greska ispravlja.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

Ovo uopste nema veze sa stvarnoscu. U pitanju je cela jedna velika zemlja, i jos i vise - jedan ceo jedan ogromni civilizacijski i kulturoloski prostor. U takvim razmerama - u razmerama naroda i kontinenata - sve je krajnje slozeno i potpuno neuporedivo sa ovakvim banalnim primerima pojedinaca siledzija.

Ako cemo da trazimo gde je greska kod Rusa - u devedesetim je, pocev od Gorbacova, pa dalje.

I upravo sad se ta greska ispravlja.

Слажем се да сам банализовао, али чисто да мало "осветлим" то непрестано хвалисање - испада као да су Руси супемени. Ствар је још комликваније од тога што кажеш (сад сам контрадикторан свом првобитном банализовању, али није то баш ни банализовање у право смислу).

То је чудан народ. Не ваља бити брз ни на пиштољу ни на језику, али нема народа који је попали све своје храмове и побио своје свештенство - Руси су ти т(ак)и! Покусали су револуцију '917., па што се не опамете. Онд аонај несрећни Горбачав, бре ЛАСКАЊЕМ су га придобили злотвори да растури империју онолику и одведе је у сиромаштво. Жена му била опседнута западом и искомлексирана. Онда Јељцин....и сад нова Русија, након свега....мења се, изменила се тотално, извадила се нархије, беде, понижења - све то стоји (Москва је најчистија и најуређенија метропола света - недвосмислено!)...али све нешто килаво. Бре Лењин, највећи крвник Русије је запосе све тргове и десетина хиљада улица по Русији! Не смеју име тргова да промене и улица, да их врате на предреволуционарне. Имена КРВНИКА су по рсуким улицама још увек.

Рат против фашизма и 26 милиона жртва се поистоветило у сећању са Лењином, револуционаром - треба време, да, огромне су то и страшне, адске и рајске последице....то је траума једне целе цивилизације, једне Империје и више, на десетине можда 100-ине народа...али баш због тога мора се бити опрезан и БЕЗкомпромисан када је у питању страдање тих народа и сама Русија.

Питање Украјине се требало решавати помоћу "МЕКЕ моћи", а не пустити да ти власти народ неко потрује идологијама, напумпа оружјем и мржњом.

О томе се ради. Оно што је Лењин радио '917. по Русији сад је НАТО урадио у Украјини - ИСТО ТО! Русија то није смела допустити. Није била кадра за дејствовање "меком моћи". Ако си Империја мораш да поседујеш и друге способности ван нуклераног оружја и тоовског меса. ТУ су пали Руси. Пали су и не види се подизање. Сад се због ситуације снаазе (на страну ратна дејства). Заказали су дебело на обевештајном, стратешком и пљу деловања без оружја, превентивно стварање утицаја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лењин у москви

Moscow Canal. Monuments of Vladimir Lenin P5223418 2200.jpg

Лењин у Подољску 50 км од Москве

 

XXXL

 

Сифиличар и крвник Русије - куда Русија може са тим да стигне? Никада и никуда!

Још су трагови његовиз злодела по Русији....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

 

Ovih 8 godina nisu se samo zapadni spremali za rat, nego i Rusi, tj. narocito oni. Rezultate imamo pred sobom.

Upravo ovo. Rusija se poslednjih desetak godina oporavlja ekonomski, vojno, razvila je nove balisticke rakete od kojih nema odbrane, superbrze rakete, sjajne krstarece rakete itd. Rusija se odlicno spremala za borbu za slobodu kao odgovorna i pametna drzava, ojacala je u svakom slucaju. U medjuvremenu je rasturila i americki uticaj u svetu, na Bliskom Istoku a i sire. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Слажем се да сам банализовао, али чисто да мало "осветлим" то непрестано хвалисање - испада као да су Руси супемени. 

Uopste nisu supermeni, upravo im je zato i bilo potrebnoo da ojacaju vojnicki i ekonomski., Da su se ponasali kao supermenim onda bi 2014 krenuli na Kijev ali nisu jer nisu divljaci vec pristojan civilizovan narod. Postuju medjunarodne zakone kao i u ovom slucaju jer postupaju kao jedan od potpisnika i garanta Minskih sporazuma. Nisu oniu napali Ukrajinu zbog osvajanja vec zbog nesprovodjjenja minskih sporazuma od strane Kijeva. Ovaj rat je bio krajnje sredstvo kom su se priklonili kada vise nisu imali izbora.

I naravno da su kao razuman i normalan narod pokusavali da izbegnu i rat i sve ove zrtve. Zbog toga im treba cestitati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...