Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Доста је ћутања: Чувени дописници водећих италијанских медија дижу глас против пропаганде о Украјини

https://sputnikportal.rs/20230110/dosta-je-cutanja-cuveni-dopisnici-vodecih-italijanskih-medija-dizu-glas-protiv-propagande-o-ukrajini-1149200277.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SPZH.NEWS

Dumenko said that Ukrainians should nix their heavenly patrons if those are related to the Russian Church.

Ко  је довео овога ненонармалног?:D Па ово је страшно шта човек прича а као владика.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Soledar je pao. Ocekuje se dalji domino efekat i na siri ostatak regiona, jer su ovde ukronacisti potrosili velik deo trupa (i istocni i zapadni izvori svedoce o ogromnim gubicima ukronacista), prakticno nepovratno, i tako izgubili jednu od najbolje utvrdjenih tacaka. Ruska taktitka ratovanja niskim intenzitetom bitke i sporim "mlevenjem" protivnika ocigledno se ponovo  pokazala vojnicki besprekornom.

Sledeci je, verovatno, Artjomovsk, koji je posle ovog debakla u Soledaru postao neuporedivo tezi za odbranu.

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦The units of PMC "Wagner" took control of the entire territory of Soledar. A cauldron has been formed in the center of the city, in which urban battles are being fought. The...

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Prigozhin in one of the Soledar mines. The largest salt production plant in Europe is located on the territory of the city. Now it belongs to Russia.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najavljeni su novi veliki pokreti zdruzenih trupa u Belorusiji.
Zapadni smatraju da je sve to komesanje sa te gornje strane priprema za jos jedan takticki upad u ukradinu.

...

Clip.jpg.8b3466e8bfe837cf76cd5b364c9a8cf1.jpg

...

Clip.jpg.545ddb8f543cac3bcc3ead3d504054eb.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.07179ba7242c7cb11c38782dfcc22c94.jpg

...

T.ME

🇧🇾🇷🇺 The grouping of troops of Russia and Belarus makes a march for combat coordination - Ministry of Defense of the Republic of Belarus As part of the coordination of the...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je snimak sa ukradinske strane, napravljen za vreme povlacenja ostataka ljudstva iz Soledara. Na snimku, sami oni pisu da su u pokusaju da zadrze grad izgubili 14 (cetrnaest!) bataljona, sto prakticno znaci preko 10.000 ljudi! Jezivo kakvo bezumlje i savrseno uzaludno baceni zivoti za racun zapadnih vlastoljubivih krpelja i krvoloka. Apsolutno jezivo.

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Video of the departure of the Armed Forces of Ukraine from Soledar. Taken yesterday or the day before. They inform that 14 battalions were lost on the defense of Soledar.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.712172c7529dfc4f11bc411d878e8c9b.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦At least 500 Ukrainian militants were surrounded in Soledar - Ukrainian servicemen are already surrendering When the Wagner PMC closed the boiler in Soledar, according to...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече
SPZH.NEWS

Dumenko said that Ukrainians should nix their heavenly patrons if those are related to the Russian Church.

Ко  је довео овога ненонармалног?:D Па ово је страшно шта човек прича а као владика.

Ако је он владика ја сам Меси.

Јел беху исти они који су "највећи борци против етнофилетизма" :)?

Ал битно је да се Србима ,у неким круговима, спочитава родољубље као неспојиво са православљем. О овој болештини Сергеја Думенка, у неким круговима, вероватно неће ни зуцнути.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Palo je i selo Opitnoje, koje je bilo poslednja tvrda odbrana Artjomovska.

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 The village of Opytnoye has completely come under the control of the "Orchestra".

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 This opens up opportunities not only to strengthen the onslaught on the village of Kleshchevka to the southwest of Bakhmut, but also to attack directly into the southern...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Doslo je i do dodatnih popunjavanja i preraspodela u komandnom kadru.
Slava komentarise da je to logican korak zbog daljeg povecavanja operacije i umnozavanja njenih ciljeva.

...

Clip.jpg.67cc35f7cded94bebb5907174a5ec22b.jpg

...

T.ME

🇷🇺 On January 11, Shoigu made new appointments to lead the special operation: - Chief of the General Staff Valery Gerasimov appointed Commander of the Joint Group of Forces; - General...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iznenadni i veliki pokret i crnomorske flote.

...

Clip.jpg.25f59144b0435c5876b29ed246f291ae.jpg

...

T.ME

🇺🇦🇷🇺 “A sudden mass exodus of warships and submarines from Novorossiysk today. Very unusual, may be a leading indicator of an operation of some kind.” - HI Sutton

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Extremely rare and epic footage of the assault on Ukrainian positions. A Russian soldier threw a grenade in front of a trench with Ukrainian soldiers, went around them from...

Ево како се гине и како рат стварно изгледа.

Поби их Рус као зечеве из близине. Види се да су и једни и други преплашни.

Јадна сиротиња гине.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Вукашин рече
T.ME

🇷🇺🇺🇦 Extremely rare and epic footage of the assault on Ukrainian positions. A Russian soldier threw a grenade in front of a trench with Ukrainian soldiers, went around them from...

Ево како се гине и како рат стварно изгледа.

Поби их Рус као зечеве из близине. Види се да су и једни и други преплашни.

Јадна сиротиња гине.

 

 

Gled`o sam juce snimak, ali nisam hteo da stavljam ovde. Verovatno je presudilo to sto okolo ukce bitka sve vreme i nema lufta za mnogo razmisljanja. Ne znam samo sto ovi ne dadose oruzje odma` kako im je i receno, ali ko zna sta je njima sve pricano o Rusima i cime im je sve isprana pamet.

I sve za racun zapadnih krvoloka i njihovih podguznih krpelja.

U svakom slucaju, potpuno podseca na dokumentarce iz II svetskog rata.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Riter o lovu na pokretne VBR sisteme.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

O ocekivanoj ruskoj ofanzivi i teskim gubicima ukronacista.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...