Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 3 часа, haveaniceday рече

Nisu albanci neprijatelji Srbije od juce. Neprijatelji su jos od Kraljevine SHS, kada smo pokusali da ih istrebimo umesto da ih integrisemo.

Грешиш овде. Непријатељи су били још док ни краљевина Србија није постојала, а камоли краљевина СХС. Нема то везе са било чиме што је Србија урадила, непријатељи смо откад су они примили Ислам а ми нисмо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, -Владимир- рече

Грешиш овде. Непријатељи су били још док ни краљевина Србија није постојала, а камоли краљевина СХС. Нема то везе са било чиме што је Србија урадила, непријатељи смо откад су они примили Ислам а ми нисмо.

Kako nismo primili Islam kada ima 2-3 miliona Srba muslimanske veroispovesti?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Bilbija рече

Kako nismo primili Islam kada ima 2-3 miliona Srba muslimanske veroispovesti?

И самим тим веђински се окренули против Срба и постали нешто друго.

Мада нешто у задње време султан Бакир губи међ својима што даје трачак нада, да ће се тај богумилско-бошњачки наратив излизати временом. Само треба редовно подсећати да му се бабо Алија изјашњавао као Србин у СФРЈ. Иначе су Изетбеговићи београђани пореклом, за разлику од неких случајних Срба који се граде београђанима, ал и то им је мало па тврде да су душом бечлије или бар загребчани (највише воле кад Хрватска игра у црним дресовима, вероватно) а без разлога се стиде  родне српске паланке. Прилично трагикомична ситуација.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, -Владимир- рече

Грешиш овде. Непријатељи су били још док ни краљевина Србија није постојала, а камоли краљевина СХС. Нема то везе са било чиме што је Србија урадила, непријатељи смо откад су они примили Ислам а ми нисмо.

Ne znam tacno direktnu istoriju, ali poenta je da mi taj konflikt vucemo vekovima i stalno se natezeme ko je sta je itd. 
Konflitki i repovi ne valja da se vuku. Uspesne zemlje su uspesne jer ne vuku konflikte ili su odradili genocide ili su se pomirili na neki nacin i nasli neki kompromis. Trece varijante nema, sve vise mislim da je to tuzna realnost sveta. Koliko god da ruzno zvuci - tako mi deluje.

Kao kada si u rodjenoj kuci sa rodjenom porodicom los. Ako imas te lose porodicne odnose - ili neko mora da ode iz kuce, ili na kraju bude neko porodicno nasilje. Ja imam tako par drugara gde su bili napeti porodicni odnosi otac sin i uvek se zavrsilo policijom i tucom izmedju njih dvojice, a najbolje su prosli oni gde se sin pokupio i krenuo da trazi svoju srecu, ili se razveli roditelji i svako na svoju stranu itd. 

To je neko moje misljenje. A za albance, ne znam tacno kompletnu istoriju zaista, ali mislim da je poenta ista. Evo citam sada ovo, opet konflikti opet tuce.... opet problemi... drzava nam propada sve vise i vise mi vucemo taj rep - a ni oni nisu bolji. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.03621f7e13cb4ddb8a20e9c6ae9737de.jpg

...

T.ME

‼️🇺🇦🏴‍☠️В православный собор во Львове пришли гестаповцы В городе-логове нацистов СБУ проводит обыски в Свято-Георгиевском кафедральном соборе. Кроме этого...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Bilbija рече

I trebas voditi racuna o tome da mi zivimo u svetu u kome je anglosaksonska civilizacija dominantna, a ne svedska ili frankofonska. Mi zivimo na planeti koju su oblikovali anglosaksonci.

I sa ovim se slazem, zapravo anglosaksonci i germani vise manje, ubedljivo su najpametnije nacije. Ovi ostali su tu blizu, ali izmedju prvog na trci i drugog je uglavnom razlika nekoliko sekundi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, haveaniceday рече

I sa ovim se slazem, zapravo anglosaksonci i germani vise manje, ubedljivo su najpametnije nacije. Ovi ostali su tu blizu, ali izmedju prvog na trci i drugog je uglavnom razlika nekoliko sekundi.

ne zaboravi i da su Angli i Sasoni germanska plemena koja su se naselila na britansko ostrvo… Anglosasoni i nemci su kao mi i Rusi… rod rodjeni..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, haveaniceday рече

najpametnije nacije

A misliš da nisu Jevreji? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skot Riter o "Golodomoru".

...

WWW.SCOTTRITTEREXTRA.COM

On December 2 of this year, I was in Ann Arbor, Michigan, on day two of a three-day “residence” sponsored by the Ann Arbor Coalition Against War. The first day, December 1, saw a...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Belorusiju je doleteo leteci radar A-50. Ovo neki tumace kao poslenje pripreme pred upad i sa te strane u ukradinu.

...

Clip.jpg.3595834c58cf64c4016541629600979d.thumb.jpg.44c4aee59d582eb4d9a08ca4d76c83e2.jpg

...

T.ME

‼️🇷🇺🇧🇾«Тревожный знак»: В Белоруссию прибыл самолёт дальнего радиолокационного обнаружения и управления А-50У ВКС России Самолёт ДРЛОиУ «Сергей Атаянц»...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, haveaniceday рече

Ne znam tacno direktnu istoriju, ali poenta je da mi taj konflikt vucemo vekovima i stalno se natezeme ko je sta je itd. 
Konflitki i repovi ne valja da se vuku. Uspesne zemlje su uspesne jer ne vuku konflikte ili su odradili genocide ili su se pomirili na neki nacin i nasli neki kompromis. Trece varijante nema, sve vise mislim da je to tuzna realnost sveta. Koliko god da ruzno zvuci - tako mi deluje

Успешне земље су успешне јер конфликте тренутно решавају у своју корист, а иначе је то динамичан процес успона и падова . Сада је у Европи присутна нека врста pax romana, па ти изгледа као да то може да траје довека и да је то неко ново епохално цивилизацијско достигнуће, али као и оригинални "римски мир",неопходно је да га неки нови варвари својом кожом плате. За мене је реалност овог света најбоље описао владика Његош.

Св'јет је овај тиран тиранину,
а камоли души благородној!
Он је состав паклене неслоге:
У њ ратује душа с тијелом,
у њ ратује море с бреговима,
у њ ратује зима и топлина,
у њ ратују вјетри с вјетровима,
у њ ратују живина с живином,
у њ ратује народ с народом,
у њ ратује човјек с човјеком,
у њ ратују дневи са ноћима,
у њ ратују дуси с небесима.
Т'јело стење под силом душевном,
колеба се душа у т'јелу.
Море стење под силом небесном,
колебљу се у мору небеса;
волна волну ужасно попире,
о бријег се ломе обадвије.
Нико срећан, а нико довољан,
нико миран, а нико спокојан.
Све се човјек брука са човјеком:
гледа мајмун себе у зрцало!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.d831a6f177543d08b961eaed4a16e349.jpg

...

T.ME

‼️🇷🇺🇧🇾Войска России и Белоруссии массово перебрасывают тяжелую технику к границе с Украиной Об этом тревожно сообщают прозападные белорусские и украинские...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, -Владимир- рече

Успешне земље су успешне јер конфликте тренутно решавају у своју корист, а иначе је то динамичан процес успона и падова . Сада је у Европи присутна нека врста pax romana, па ти изгледа као да то може да траје довека и да је то неко ново епохално цивилизацијско достигнуће, али као и оригинални "римски мир",неопходно је да га неки нови варвари својом кожом плате.

 

Konflikte ne moras uvek da resis u strogo neciju korist. U nekim konfliktima samo biras sta sve gubis. 
Zasto indija nije uspesna? Zasto portugal nije uspesan? Zasto spanija nije uspesna? Indija ima mnogo ljudi, spanija i portugal su drzali celu juznu ameriku. Niko od njih nije uspesan. Probila se upravo angosaksonska kultura i severna amerika? Zasto to? 

За мене је реалност овог света најбоље описао владика Његош.

Св'јет је овај тиран тиранину,
а камоли души благородној!
Он је состав паклене неслоге:
У њ ратује душа с тијелом,
у њ ратује море с бреговима,
у њ ратује зима и топлина,
у њ ратују вјетри с вјетровима,
у њ ратују живина с живином,
у њ ратује народ с народом,
у њ ратује човјек с човјеком,
у њ ратују дневи са ноћима,
у њ ратују дуси с небесима.
Т'јело стење под силом душевном,
колеба се душа у т'јелу.
Море стење под силом небесном,
колебљу се у мору небеса;
волна волну ужасно попире,
о бријег се ломе обадвије.
Нико срећан, а нико довољан,
нико миран, а нико спокојан.
Све се човјек брука са човјеком:
гледа мајмун себе у зрцало!



Zanimljivo je ovo ali ja jos nemam "mudrost" ili sta mi treba da ovo primenim na realne situacije. Iskreno to mi je glavni problem sa svim tim stvarima. Meni ovo sve zvuci super ali kako ja to da primenim na problem.. npr... inflacije ili kosova ili migracija ili odnosa sa albancima? 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Bilbija рече

ne zaboravi i da su Angli i Sasoni germanska plemena koja su se naselila na britansko ostrvo… Anglosasoni i nemci su kao mi i Rusi… rod rodjeni..

Dap oni su srodni. 

 

Цитат

German-Americans make up the largest self-reported ancestry group within the United States accounting for roughly 49 million people and approximately 17% of the population of the US. The states of California and Texas both have considerable German-American populations.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Justin Waters рече

A misliš da nisu Jevreji? 

I oni su jedna od, ali mi ne govorimo hrebrejski nego engleski svi. Gledamo filmove koji oni snimaju, serije, oni vaspitavaju decu,diktiraju internet i kulturne trendove. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...