Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Владика са фанара објашљава како Зеленски, наравно под утицајем самог Сатане, помаже у ствари православље тако што насилно отима Цркве. :)  Али чак ни Зеленски неће, а и не може да иде тако далеко да забрани УПЦ као што би  желео Фанар.

SPZH.NEWS

The American Bishop of Phanar noted that too many politicians in the U.S. do not understand the church reality in Ukraine at all.

He stressed that he “fully shares the opinion and approach of the government of Ukraine”, that “if the betrayal of the national and spiritual interests of the state is proved by practical actions, then measures should be taken to limit the activities of the ‘church’ that manipulates the minds of believers.”

 

 

SPZH.NEWS

MP Kniazhytsky accused the authorities of sabotaging the destruction of the UOC.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10.12.2022. at 18:22, Bilbija рече

Upravo si opisao i kvantifikovao svoju ogranicenost dnevnopolitickim idejama. Niko ne moze znati da nece neko od tih albanaca ili deo njih u nekoj buducnosti biti spasitelji tadasnjih Srba. 

Можда оставити теорију и своје хипотезе на страну, и гледати ствари реално?!    

 

"Iz tog njihovog prihvatanja drugog i drugacijeg izvire privlacnost zapada za sve, u oblasti muzike, filma, umetnosti ... svuda je zapad na prvom mestu". 

Као и у другим "аргументима"; само црно-бело и теорија. Прихватање другачијег на западу, њихова толеранција и слобода се одражавају у томе, што имају тачно дефинисано и веома уско схватанје "слободе" и "толеранције": Gender, LGBT, феминизам, идеологија заштите животне средине, антирасизма*....

Идеологије  које немају класичан вид идеологије, али се промовишу агресивније али и мудрије (лукавије) неко класичне идеологије. Сваки филм, свака серије напуњена идеологијом, индоктринација деце у школама, невероватан притисак медија... тотална нетрпељивост према свему и свакоме који не подржава њихов поглед на свет, и (као у време фашизма) форисирање да цео свет мора да пригвати њихов начин живота и њихов поглед на свет. 

Прича о тракама (one love) немаца на СП и опседнутост немачких медија: трагикомично. 

Рат у Украјини је и културолошки рат! Неканоснка цркве украјине промовише LGBT и остало, и грчка црква треба да иде тим правцем (што ће народ мале теже прихватити).

 

Има позитивних примера миграције у немачкој/на западу али није ни близу тако идеално, као што представљаш. 

А то што је запад први у свету, има везе с њиховом способношћу и економским системом, али и доминацијом и експлотацијом других народа и држава. Идеја Herrenrasse је променила облик, али није престала да постоји. 

 

Још неколико примера успешне (и)миграције: (ма да не треба бољи пример од Косова)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11.12.2022. at 21:52, Саласије рече

Можда оставити теорију и своје хипотезе на страну, и гледати ствари реално?!    

 

"Iz tog njihovog prihvatanja drugog i drugacijeg izvire privlacnost zapada za sve, u oblasti muzike, filma, umetnosti ... svuda je zapad na prvom mestu". 

Као и у другим "аргументима"; само црно-бело и теорија. Прихватање другачијег на западу, њихова толеранција и слобода се одражавају у томе, што имају тачно дефинисано и веома уско схватанје "слободе" и "толеранције": Gender, LGBT, феминизам, идеологија заштите животне средине, антирасизма*....

Идеологије  које немају класичан вид идеологије, али се промовишу агресивније али и мудрије (лукавије) неко класичне идеологије. Сваки филм, свака серије напуњена идеологијом, индоктринација деце у школама, невероватан притисак медија... тотална нетрпељивост према свему и свакоме који не подржава њихов поглед на свет, и (као у време фашизма) форисирање да цео свет мора да пригвати њихов начин живота и њихов поглед на свет. 

Прича о тракама (one love) немаца на СП и опседнутост немачких медија: трагикомично. 

Рат у Украјини је и културолошки рат! Неканоснка цркве украјине промовише LGBT и остало, и грчка црква треба да иде тим правцем (што ће народ мале теже прихватити).

 

Има позитивних примера миграције у немачкој/на западу али није ни близу тако идеално, као што представљаш. 

А то што је запад први у свету, има везе с њиховом способношћу и економским системом, али и доминацијом и експлотацијом других народа и држава. Идеја Herrenrasse је променила облик, али није престала да постоји. 

 

Још неколико примера успешне (и)миграције: (ма да не треба бољи пример од Косова)



Ah pametni belgijanci, doveli te likove iz afrike i oni se integrisali u belgiju, prihvatili njihovu kulturu..... i tako.... 

I belginaci tako lome i pale posle fudbalskih meceva... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, haveaniceday рече



Ah pametni belgijanci, doveli te likove iz afrike i oni se integrisali u belgiju, prihvatili njihovu kulturu..... i tako.... 

I belginaci tako lome i pale posle fudbalskih meceva... 

 

Gradonacelnik Londona a London je ispred nas u svakom pogledu za vek najmanje ..a ako nije reci mi da li bi menjao zivot u BGD za zivot u Londonu?

 

SH.M.WIKIPEDIA.ORG

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bilbija рече

Gradonacelnik Londona a London je ispred nas u svakom pogledu za vek najmanje ..a ako nije reci mi da li bi menjao zivot u BGD za zivot u Londonu?
 


Trenutno ne bih menjao zivot u BGD za bilo gde ali u pitanju su nevezane stvari za ovo sto pricamo pa da ti odgovorim hipoteticki.
Ne bih menjao za zivot u Londonu osim za bas velike pare.. da mogu da zivim u nekom bezbednom delu grada. Pre bih otisao kod tebe u italiju gde ima uglavnom kineza, ili u svajcarsku gde imigranti mogu samo da rade. 

London,Paris (francuska generalno), Svedsa su  drzave u evropi koje ne bih menjao za beograd osim za bas bas bas velike pare. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, haveaniceday рече


Bas si super primer izabrao kako migracije unistavaju politicke kulture drzava. Ako britanci nastave da biraju idiote kao on, london ce kroz par decenija postati slican beogradu. 

Sto je najsmesnije covek je toliko neodgovoran, da ne smatra njegovu reformu policije u londonu odgovornom nego klimatske promene i radno vreme.. 

WWW.THESUN.CO.UK

VIOLENT crimes have soared in Lawless London since Sadiq Khan took over as Mayor, new figures showed today. Knife crime is up by more than half in the three years since Mr Khan...
WWW.LBC.CO.UK

Sadiq Khan has suggested London's recent wave of violent crime is the result of longer days, the school holidays and the recent heatwave.


Naveo sam ti svedjane kao slican primer. Oni su jedno duze vreme birali one ludake sociodemokrate koji su im popeli poreze u bestraga. I sada kada su skapirali da to ne valja oni su izabrali konzervativce da im smanjuju poreze.. mozes da citas ovde: 

WWW.SNS.SE

Reduce the tax on labor, introduce a uniform VAT and a uniform taxation of capital income. This is proposed by economist Åsa Hansson in a new SNS report. Much has changed since the...



Ako britanci nastave da biraju degenerike kao sto je ovaj, ubrzo ce london poceti da lici na beograd....Medjutim i britanci su pametni (kao i svedjani) pa su na vecinu mesta izabrali Conzervatvice koji hoce da smanje migracije, jedino ovog odrzava muslimanska manjina u vlasti u londonu. 
 


I to je ona poenta koji ti ne razumes. Pogresni izbori i politike ne mogu da uniste drzavu za mandat ili dva.. ali mogu za 20 ili 30. 

Informisi se malo, mani se kamenog doba i retorike kromanjinaca …😂

Britanski premijer…

PIL pro capite 47000 $
Srbija i ti j njoj 5000$.

A oni su izabrali degenerika 😂😂😂😂

Da znas da demonstriraju glupost svakodnevno…

IT.M.WIKIPEDIA.ORG

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bilbija рече

Informisi se malo, mani se kamenog doba i retorike kromanjinaca …😂

Britanski premijer…

PIL pro capite 47000 $
Srbija i ti j njoj 5000$.

A oni su izabrali degenerika 😂😂😂😂

 

 

To sto smo mi degenerici ne znac ida oni nisu. I mi biramo, sve po kultovima, jos smo gori. Djindjic, Vucic, Tadic..... ne zanima nas ko sta donosi, odnosi, radi... samo nas zanimaju imena i prezimena. 

Ako 'oces da mi argumentujes da smo mi gori od njih - jesmo. 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, haveaniceday рече

To sto smo mi degenerici ne znac ida oni nisu. I mi biramo, sve po kultovima, jos smo gori. Djindjic, Vucic, Tadic..... ne zanima nas ko sta donosi, odnosi, radi... samo nas zanimaju imena i prezimena. 

Ako 'oces da mi argumentujes da smo mi gori od njih - jesmo. 



 

Gori smo ali ne u onome na sta ti mislis…

Vidis oni su od potomaka kolonizobanih naroda i imigranata za 50-100 godina napravili britanske patriote i ljude koji vole i sluze britaniji a mi smo id albanaca na primer napravili krvne neprijatelje. i ne samo od njih. Ali nisi ti kadar da ukapiras u cemu je problem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bilbija рече

Vidis oni su od potomaka kolonizobanih naroda i imigranata za 50-100 godina napravili britanske patriote i ljude koji vole i sluze britaniji a mi smo id albanaca na primer napravili krvne neprijatelje. i ne samo od njih.

Shadik Khan je birtanski patriota isto koliko su patriote Sonja Biserko, Pavle Grbovic, Cedomir Jovanovic, Jelena Karleusa. 
Slabo ti pratis britansku politiku. 

Rashi Sunak jeste britanski patriota isto kao sto sam ja srpski i ima iste stavove kao i ja. Hoce da zastiti britansku kulturu od masovnih migracija. Zato je i izabran. Evo ti sta on kaze o imigracijama: 

WWW.REUTERS.COM

Britain on Tuesday said it planned to bring in new legislation to prevent migrants who cross the English Channel from remaining in the country, as the government tries to control a...
NEWS.SKY.COM

More than a third of people who crossed the Channel to the UK in the first nine months of the year were from Albania, according to government figures.

 

NEWS.SKY.COM

The PM says those who enter the UK illegally will be "swiftly returned" and MPs will set an "annual quota" to determine how many asylum seekers can come to the country.




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Bilbija рече

mi smo id albanaca na primer napravili krvne neprijatelje. i ne samo od njih. 

A ovo se slazem, vekovi glupe politike su napravili i od srba i albanaca, i srba i hrvata, i srba i bosnjaka i bosnjaka i hrvata i svih ostalih krvne neprijatelje. 

Nisu albanci neprijatelji Srbije od juce. Neprijatelji su jos od Kraljevine SHS, kada smo pokusali da ih istrebimo umesto da ih integrisemo. Tu su britanci bili jedno pet puta pametniji. Oni dodju u drzavu, uspostve neki red i poredak, i onda bleje tu, ubiraju kajmak ne diraju puno lokalno stanovnistvo. Srbske vlasti su umesto toga pokusavale etnicka ciscenja. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, haveaniceday рече



Nisu albanci neprijatelji Srbije od juce. Neprijatelji su jos od Kraljevine SHS, kada smo pokusali da ih istrebimo umesto da ih integrisemo. Tu su britanci bili jedno pet puta pametniji. Oni dodju u drzavu, uspostve neki red i poredak, i onda bleje tu, ubiraju kajmak ne diraju puno lokalno stanovnistvo. Srbske vlasti su umesto toga pokusavale etnicka ciscenja. 

 

Ovo je sustina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bilbija рече

Ovo je sustina.

Ja se u svemu tome slazem sa tobom, samo ne znam zasto ne saslusas prost argument da imigracija ne valja kada je veliki broj ljudi u jako kratkom periodu - jer tada nemas taj aspekt asimilacije o kom pricas. 

Jednostavno ti sada u svedskoj i parizu imas delove grada gde zive ljudi koji se ne ponasaju kao svedjani ili francuzi vec kao pakistanci ili sirijci ili avganistanci. Pricaju svoje jezike i preneli su tu kulturu od kuce i ne moraju da se asimiliraju jer imaju svoja geto naselja. I to je ono sto ne valja. 

Slicno je u britaniji... evo ti primer gde muslimani protestu protiv "gej propagande u skolama" vecinom msulimani. To ni u Srbiji vise ne mozes da vidis, jer ljude boli uvo za to u vecini slucajeva. 



Bukvalno je to odsustvo asimilacije o kojoj pricamo ovde i kreiralo ovu situaciju. Oni ne postaju britanske patriote oni ostaju pakistanci koji su tamo dosli da zarade pare. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, haveaniceday рече

Ja se u svemu tome slazem sa tobom, samo ne znam zasto ne saslusas prost argument da imigracija ne valja kada je veliki broj ljudi u jako kratkom periodu - jer tada nemas taj aspekt asimilacije o kom pricas. 

Jednostavno ti sada u svedskoj i parizu imas delove grada gde zive ljudi koji se ne ponasaju kao svedjani ili francuzi vec kao pakistanci ili sirijci ili avganistanci. Pricaju svoje jezike i preneli su tu kulturu od kuce i ne moraju da se asimiliraju jer imaju svoja geto naselja. I to je ono sto ne valja. 

Slicno je u britaniji... evo ti primer gde muslimani protestu protiv "gej propagande u skolama" vecinom msulimani. To ni u Srbiji vise ne mozes da vidis, jer ljude boli uvo za to u vecini slucajeva. 



Bukvalno je to odsustvo asimilacije o kojoj pricamo ovde i kreiralo ovu situaciju. Oni ne postaju britanske patriote oni ostaju pakistanci koji su tamo dosli da zarade pare. 

Stvarv je u tome da ti nemas uopste predstavu o obimu “protesta”. tu se najverovatnije radi o nekom lokalnom protestu koji je okupio tuce ljudi a ti na osnovu toga ocenjujes sve. Ovo je karakteristika drustava sa razvijenom demokratijom, da pridaje znacaj misljenju i malih grupa ili udruzenja. ovo samo pokazuje otvorenost britanskog drustva za dijalig i prihvatanje razlicitog misljenja i upravo je ovakav odnos razlig zbog cega se i ovaj muslima oseca slobodan a ato ce rezultirati time da ce jednog dana nekk njegov potomak biti gradonacelnik a ne neprijatelj Lindona.

I trebas voditi racuna o tome da mi zivimo u svetu u kome je anglosaksonska civilizacija dominantna, a ne svedska ili frankofonska. Mi zivimo na planeti koju su oblikovali anglosaksonci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bilbija рече

Stvarv je u tome da ti nemas uopste predstavu o obimu “protesta”. tu se najverovatnije radi o nekom lokalnom protestu koji je okupio tuce ljudi a ti na osnovu toga ocenjujes sve. Ovo je karakteristika drustava sa razvijenom demokratijom, da pridaje znacaj misljenju i malih grupa ili udruzenja. ovo samo pokazuje otvorenost britanskog drustva za dijalig i prihvatanje razlicitog misljenja i upravo je ovakav odnos razlig zbog cega se i ovaj muslima oseca slobodan a ato ce rezultirati time da ce jednog dana nekk njegov potomak biti gradonacelnik a ne neprijatelj Lindona.

Protest jeste lokalni ali je indikator loseg trenda. Za sada situacija jos uvek nije kriticna, problem je ako se nastavi tada postaje opasno. 
Znaci ako britanci recimo dopuste masovno migracije, i ovakve proteste par godina.. to je u redu, steta nije neka. Ali ako dozvole da se to oduzi - to onda ne valja.

E ono sto ja licno vidim pametnije kod Britanaca, Svedjan i Nemaca u odnosu na Srbe - jeste sto oni i kada naprave gresku uvide je za par godina i promene je. 

A srbi to ne rade... mi se uhvatimo za jedno glediste ili jednu licnost i onda lupetamo i lutamo kao muve bez glave samo bijemo u jednu tacku. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знало се да неће смети да забране Цркву па су сатанисти смислили да уводе санкције православним владикама.

SPZH.NEWS

The President introduced new NSDC sanctions against representatives of the UOC.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...