Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Пре сат времена, Bilbija рече

Twitter , znas sta je i koliko je znacajan, ima 50 zaposlenih za celu Nemacku ... U SAD trenutno ima 3000 zaposlenih... Twitter, a zamisli taj Jandeks u Srbiji koliko ce imati zaposlenih

Stavi prst na celo pa razmisli o informacijama koje ti plasiraju i koje prihvatas zdravo za gotovo

stavi ti prst na celo, pa se zapitaj zasto podrzavas razvoj nelojalne konkurencije u Srbiji. Puna ti usta postenja i casti i onda dodje neko i kaze "stranci imaju manji porez nego Srbi" i ti si skroz ok sa time, vadis se na forice, nema znacaja, nema uticaja bla bla bla

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, haveaniceday рече

stavi ti prst na celo, pa se zapitaj zasto podrzavas razvoj nelojalne konkurencije u Srbiji. Puna ti usta postenja i casti i onda dodje neko i kaze "stranci imaju manji porez nego Srbi" i ti si skroz ok sa time, vadis se na forice, nema znacaja, nema uticaja bla bla bla

 

Kakva nelojalna konkurencija? postoji li neki srpski Jandex ili Amazon koji ugrozava bilo koja konkurencija? Kao kada bi rusi ili bilo ko poceo da gradi fabriku putnickih aviona u Srbiji a ti kukao na nelojalnu konkureìnciju za nesto sto i ne postoji u Srbiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bilbija рече

Kakva nelojalna konkurencija? postoji li neki srpski Jandex ili Amazon koji ugrozava bilo koja konkurencija? Kao kada bi rusi ili bilo ko poceo da gradi fabriku putnickih aviona u Srbiji a ti kukao na nelojalnu konkureìnciju za nesto sto i ne postoji u Srbiji.

Ako ja moram da placam 10 % income tax, a stranac placa 4 % income tax to znaci da on ima nefer prednost na trzistu rada i nelojalna je konkurencija. 

Ocigledno nisi sposoban da razmislis malo... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Ako ja moram da placam 10 % income tax, a stranac placa 4 % income tax to znaci da on ima nefer prednost na trzistu rada i nelojalna je konkurencija. 

Ocigledno nisi sposoban da razmislis malo... 

 

Ti nisi sposoban da ukapiras da jandex ne konkurise nikome u Srbiji jer nesto slicno jandexu srbija uopste nema. Ne mogu rusi da konkurisu ni lojalnoi ni nelojalno srbima u konstrukciji svemirskih stanica jer tu industriju uopste nemamo.

Stvarajuci povoljne uslove stranim investitorima Srbija samo privlaci strance da uloze u nesto cega kod nas nema uopste. Slicno Fiatu u Kragujevcu. Kome italijanski FIAT konkurise ako mi ni bicikle ne proizvodimo? Tu n ema ni lojalne ni nelojalne konkurencije jer domaci proizvodjac automobila uopste ne postoji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, haveaniceday рече

Ako ja moram da placam 10 % income tax, a stranac placa 4 % income tax to znaci da on ima nefer prednost na trzistu rada i nelojalna je konkurencija. 

Ocigledno nisi sposoban da razmislis malo... 

 

Да није овдје неки неспоразум око плаћања пореза? 

  • Оплаках :)) 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Да није овдје неки неспоразум око плаћања пореза? 

Nije 

WWW.021.RS

Vlada Srbije je odlučila da plati pune doprinose za penzije i veći deo poreza na zarade za strance koji rade u Srbiji za platu ne manju od 300.000 dinara.

U nedostatku pojašnjenja Uredbe koja predviđa oslobađanje 70 odsto poreza na zarade i 100 odsto na penzijsko i invalidsko poslodavca koji zaposle nekog ko u poslednje dve godine nije proveo više od 180 dana u Srbiji, postoje samo nagoveštaji i nagađanja šta će to doneti.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, haveaniceday рече

Nije 

WWW.021.RS

Vlada Srbije je odlučila da plati pune doprinose za penzije i veći deo poreza na zarade za strance koji rade u Srbiji za platu ne manju od 300.000 dinara.

U nedostatku pojašnjenja Uredbe koja predviđa oslobađanje 70 odsto poreza na zarade i 100 odsto na penzijsko i invalidsko poslodavca koji zaposle nekog ko u poslednje dve godine nije proveo više od 180 dana u Srbiji, postoje samo nagoveštaji i nagađanja šta će to doneti.
 

Ako je ovo tacno vrlo je prosto. Ti placas 10% poreza na neto zaradu, a oni ce placati 3 %, a nece uplacivati nista u penzioni fond, jer i ti kao Srbin ne uplacujes nista u taj fond pa se ne zalis. I kao i ti ni oni nece primati jednoga dana penziju iz Srbije, a zddravstveno osiguranje placaju kao i tiu i koriste iste usluge. savrseno jednostavno i povoiljno za Srbiju jer natalitet u Srbiji opada a ovako se privlace novi zitelji. Sjhajno, postajemo kao amerika ili nemacka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bilbija рече

. Ti placas 10% poreza na neto zaradu, a oni ce placati 3 %, 

Kao sto rekoh, nelojalna konkurencija i neposteni uslovi poslovanja, bas kako Srbi zasluzuju jer su kao nacija nefer i neposteni. 
Kakav narod takvi i zakoni a takva i vlast. Sve kako zasluzujemo. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, haveaniceday рече

Kao sto rekoh, nelojalna konkurencija i neposteni uslovi poslovanja, bas kako Srbi zasluzuju jer su kao nacija nefer i neposteni. 
Kakav narod takvi i zakoni a takva i vlast. Sve kako zasluzujemo. 

 

Sta ima nefer ovde? Ti kazes da uplacujes privatno penziono osiguranje. Da li bi bilo fer da danas neki rus finansira penzije tvojim roditeljima? To bi bilo nefer a ovo je odlicno za Srbiju i danasnju a jos bolje za onu za 20-30 godina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bilbija рече

Sta ima nefer ovde? Ti kazes da uplacujes privatno penziono osiguranje. Da li bi bilo fer da danas neki rus finansira penzije tvojim roditeljima? To bi bilo nefer a ovo je odlicno za Srbiju i danasnju a jos bolje za onu za 20-30 godina.

Nefer jer sto on placa porez na rad 3 % a ja 10 % samo zato sto je on stranac i bez ikakvih razloga. 

Ja penziono nisam spomenuo, toga si se ti uhvatio.. od starta pricam o porezu na rad. 

mada kada razmislim, sta bi falilo i da finasira malo penzioni sistem, kada vec koristi puteve koje su moji roditelji izgradili, infrastrukturu, aerodrom, policiju .... valja malo i da doprinesu ovoj nasoj drzavi...ako vec imaju neki benefit ovde.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, haveaniceday рече

Nefer jer sto on placa porez na rad 3 % a ja 10 % samo zato sto je on stranac i bez ikakvih razloga. 

Ja penziono nisam spomenuo, toga si se ti uhvatio.. od starta pricam o porezu na rad. 
 

Ti kada si poceo pricu o porezu na rad krenuo si sa 50% poreskog opterecenja za Srbe i 0% za strance i kako je ta ogromna razlika uticala na povecanje stanarina u Srbiji....sada si smanjio pooprilicno tako da se smanjila i razlika izmedju poreza koji ti oplacas i poreza koji placa stranac. Pa mozda sada  ukapiras koliko je tvoja pocetna teza o povecanju stanarina u Srbiji zbog poreskih olaksica strancima ( a tu tezu si pokupio u debilnom Danasu ) bila budalastina a ja pokusava da ti objasniim koliko je sve to bez smisla i koliko vam pom Srbiji uvaljuju gluposti kao "cinjenice" .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, haveaniceday рече


mada kada razmislim, sta bi falilo i da finasira malo penzioni sistem, kada vec koristi puteve koje su moji roditelji izgradili, infrastrukturu, aerodrom, policiju .... valja malo i da doprinesu ovoj nasoj drzavi...ako vec imaju neki benefit ovde.... 

Puteve placa kada registruje auto, kao i ti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Bilbija рече

Ti kada si poceo pricu o porezu na rad krenuo si sa 50% poreskog opterecenja za Srbe i 0% za strance i kako je ta ogromna razlika uticala na povecanje stanarina u Srbiji....sada si smanjio pooprilicno tako da se smanjila i razlika izmedju poreza koji ti oplacas i poreza koji placa stranac. Pa mozda sada  ukapiras koliko je tvoja pocetna teza o povecanju stanarina u Srbiji zbog poreskih olaksica strancima

Pa teza je i dalje tacna.

> Doslo je 100 000 novih ljudi u beograd od jednom, njima trebaju stanovi, povecala se trazanja za stanovima sto je povecalo cenu. > dosli su jer su dobili privilegovan status u poreskom sistemu. 

Ne znam sta tu nije tacno?  Oba smo ustanovili da su istina.. 

 

Цитат

( a tu tezu si pokupio u debilnom Danasu ) bila budalastina a ja pokusava da ti objasniim koliko je sve to bez smisla i koliko vam pom Srbiji uvaljuju gluposti kao "cinjenice" .

Nije ta teza iz danasa, danas ne spominje to. Malo ko je povezao ta dva, dolazak rusa i povlascen poreski tretman sa povecanjem cene stanova. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Bilbija рече

Puteve placa kada registruje auto, kao i ti. 

A znaci razumes se da se izgradnja i odrzavanje puteva finasira iz registraciju automobila?

A reci mi onda, kako Rusi placaju te puteve koje koriste ako dovezu svoj auto? 

Znaci ne samo da imaju nizi porez na rad, nego i ne registruju automobile u Srbiji a koriste puteve koje ja placam.. 

Vidis ti to.. kako strani okupatori zezaju srpski narod.. malo nemci, malo italijani, malo rusi. 


lepo ti kazes zeks, svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje tako mi i zasluzujemo da nas rusi sprdaju..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Justin Waters рече

А ово за екосистем јандекса или амазона је мало рећи да нема везе с везом. 

Какав бре екосистем? Где сам ја говорио о екосистему црном?

 

пре 7 часа, Justin Waters рече

Јеси ти радио можда јандексу па нешто знаш из прве  руке?

Јесам користио њихове услуге.

Ако је бензин у Москви 50 рубаља, а ти се возиш таксијем 6-7 км. у   центру Москве и платиш такси 250 рубаља, 5 литара бензина - колико остаје таксисти? Да плати пензиско, социално, бензин, порезе на доби и остало? То су јандексове цене и услови.

Ако биг-мек у Москви кошта, 180 рубаља (3 евра), и неко га носи 5 километара по снегу, на бициклу/у бусу/ у метроу, од чега ће да живи тај достављач? Шта мислиш колико до тих 3 евра иде Мекдоналдсу (тада, сада је само друго име), колико Јандексу, а колико достављачу?

То је робље бре које ради за цркавицу.

Амазон је посредник, али има и део где радници врше паковање - знаш ли да их прате камере по магацинима где пакују, да радник има одређене плице које сме да "посећује", не сме да оде до других полица или простора. Светски политичари вршили апел да се хуманије односе ка радницима. Како неко може да таради све те милијарде ако не пљачка другога? За кога ти радиш? Колика ти је сатница? Би ли носио ћевапе по БЛуци за 20 фенинга по достави? Мада...има тога и и у БЛуци...фаца из Федерације држи доставу хране по Блуци...људи достављају за марку, ломе и себе и аута...сад са ценама бенѕина не знам ни како успевају, ако успевају...мани бре.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...