Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 11 минута, Вукашин рече

Пољаци мирно примише то што им Украјинци побише људе у својој држави. 

Imas npr. izjavu gradonacelnika Lublina na pretprosloj strani, pogledaj sta je covek kazao.
Itekako se pobunio, i to je zvanicno lice, nije tek bilo ko.

Jasno je da vecina naroda po Evropi uopste ne podrzava ovakvu ludnicu, nego je sprovode namontirane vrhuske. Sto znaci - problem nije u nekom trenutnom cutanju, nego u onom krajnjem, jer su svi masovno drogirani "socijalnim rajevima" i "razvijenim drustvima" u kojima zive.

Dok se po Evropi ne pokaju svi (tj. dok se ne sete da udoban zivot ne sme da bude na prvom mestu), nego istina i pravda, stradace i oni. 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

Pa ima ona fora kod nas. Rezident ili ne. Strani državljanin...bla bla. SAmo mislim da oni plaćaju veći porez.

To sa rezidentima i strancima ima svuda, ali tu se ne radi o “rusima” i “srbima” vec o stranim i domacim drzavljanima. i uvek se to radi po principu reciprocoteta tako da je identicna situacija i u Rusiji kao i u Srbiji

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bilbija U Beogradu bi svi želeli da budu elita. Različito je poimanje elite, tako da imamo čak i elitnu prostituciju i elitne mafijaše. I to je na šta se ugleda Srbija. Zavidi srpskoj eliti. I onda je čak pravoslavnom čoveku sramota da živi u Železniku.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

upoznali moji drugari par njih svi su u fazonu putin bad.. idite bre u nemacku 

Јасно ко дан. Јадни, не знају да их запад никада неће прихватити а они се себе одричу. Беда и туга, џаба паре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

Pises stvari napamet. Uvedeni su rasni zakoni u Srbiji pa Rusi placaju jedan porez a Sri drugi? Manite me tih prica ..

Ne pisem napamet okacio sam link ovde. Pre nekoliko meseci je uveden zakon gde su manji porezi za strane drzavljane koji rade u Srbiji. 

Zakon nije "rasni" vec je pozitivna diskriminacija za strane drzavljne. 

Evo ti opet 

BIZNIS.RS

Srbija se nalazi na vrhu liste zemalja u svetu po stvaranju uslova za privlačenje inostranog kapitala u inovacioni i startap ekosistem. Jedan od razloga visokog pozicioniranja naše...



Ti ljudi koji pisu te zakone nisu debili, a cilj su im jasno bili Rusi i Turci. 

Ne pisem nista napamet Zeks, samo pratim sta se desava.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, haveaniceday рече

Ne pisem napamet okacio sam link ovde. Pre nekoliko meseci je uveden zakon gde su manji porezi za strane drzavljane koji rade u Srbiji. 

Zakon nije "rasni" vec je pozitivna diskriminacija za strane drzavljne. 

Evo ti opet 

BIZNIS.RS

Srbija se nalazi na vrhu liste zemalja u svetu po stvaranju uslova za privlačenje inostranog kapitala u inovacioni i startap ekosistem. Jedan od razloga visokog pozicioniranja naše...



Ti ljudi koji pisu te zakone nisu debili, a cilj su im jasno bili Rusi i Turci. 

Ne pisem nista napamet Zeks, samo pratim sta se desava.

Nisu debili vec prihvataju sa zakasnjenjem ono sto su drugi odavno uradili. navescu ti jedan primer, strani drzavljani na primer imaju mogucnost da traze povracaj poreza na promet prilikom izlaska iz Italije a italijani nemaju.... Cuo si za ovo? Vidis, strani drzavljani ne placaju porez na promet a italijani placaju..

Popred toga avrlo je vazno, ne placaju rusi manji porez a srbi veci vec SVI strani drzavljani u tom slucaju placaju manji porez a Srbi veci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bilbija рече

Nisu debili vec prihvataju sa zakasnjenjem ono sto su drugi odavno uradili. navescu ti jedan primer, strani drzavljani na primer imaju mogucnost da traze povracaj poreza na promet prilikom izlaska iz Italije a italijani nemaju.... Cuo si za ovo? Vidis, strani drzavljani ne placaju porez na promet a italijani placaju..

Popred toga avrlo je vazno, ne placaju rusi manji porez a srbi veci vec SVI strani drzavljani u tom slucaju placaju manji porez a Srbi veci.

Ako mislis na PDV, to je uredjeno nekim evrpskim zakonom i to i ja radim kada kupujem robu iz madjarske.
Ovde pricamo o porezu na rad.

Poprilicno sam siguran da Srbin koji radi u italiji na placa manji porez na rad od Italijana. 

I da, "svi strani drzavljani" ali strani drzavljani koje mi trenutno privlacimo su Rusi i Turci. 

Konkretno ne pratis situaciju, ali na svim gradjavinskim projektima u Srbiji rade Turci. 

Mislim nisi u pravu za ovo, jednostavno je zakon napravljen tako da ne bude fer prema Srbima, zasto je to tako - ne znam, ali stara dobra pretpostavka je da politicari imaju neki interes. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, haveaniceday рече

Ako mislis na PDV, to je uredjeno nekim evrpskim zakonom i to i ja radim kada kupujem robu iz madjarske.
Ovde pricamo o porezu na rad.

Poprilicno sam siguran da Srbin koji radi u italiji na placa manji porez na rad od Italijana. 

I da, "svi strani drzavljani" ali strani drzavljani koje mi trenutno privlacimo su Rusi i Turci. 

Konkretno ne pratis situaciju, ali na svim gradjavinskim projektima u Srbiji rade Turci. 

Mislim nisi u pravu za ovo, jednostavno je zakon napravljen tako da ne bude fer prema Srbima, zasto je to tako - ne znam, ali stara dobra pretpostavka je da politicari imaju neki interes. 

A kada srpski radnici placaju porez? Mislim kako to funkcionise? kada prijavljuju godisnje prihode i obracunavaju porez i koliko placaju u procentima? Znas li mi reci?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Indirektna posledica Rusko-Ukrainskog rata po nas:

Ruski IT gigant Jandeks otvara razvojni centar u Srbiji

 
jandeks vlada srbije

Izvor: Vlada Republike Srbije/Peđa Vučković

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić razgovarala je sa delegacijom globalne IT kompanije Jandeks (Yandex), koja je najavila otvaranje razvojnog centra te kompanije u Srbiji, u kojem će biti zaposleno više od 800 inženjera koji će raditi na najsavremenijim IT rešenjima, saopšteno je iz Vlade.

 

Na sastanku sa delegacijom Jandeksa, koju je predvodio šef odeljenja za međunarodnu politiku Maksim Kozlov, dogovoreno je da se nastave razgovori i unapredi saradnja u oblasti obrazovanja, s obzirom na to da ta kompanija, pored kreiranja softvera, dodatno radi i u oblasti obrazovanja za IT.

Ana Brnabić je istakla u razgovoru da je Vlada otvorena za saradnju i spremna da pruži pomoć i podršku svetskim IT kompanijama koje otvaraju istraživačke centre u Srbiji i zapošljavaju IT stručnjake iz celog sveta.

Posle otvaranja razvojnog centra i predstavništva globalne kompanije Luxoft, najava otvaranja razvojnog centra Jandeksa i zapošljavanje internacionalnih IT stručnjaka je snažna podrška za naš privredni rast i stvaranje dodatne vrednosti, istakla je Ana Brnabić.

Podsetimo, veliki broj ruskih IT stručnjaka i kompanija se od početka invazije Moskve na Ukrajinu, odnosno uvođenja zapadnih sankcija Rusiji, preselio u Srbiju kako bi mogao da nastavi sa radom.

RS.N1INFO.COM

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić razgovarala je sa delegacijom globalne IT kompanije Jandeks (Yandex), koja je najavila otvaranje razvojnog centra te kompanije u Srbiji, u...

 

-----

Naravno svih 800 inzinjera koje zaposle bice Rusi koji trenutno mogu da posluju kao nelojalna konkurencija jer ne placaju poreze i doprinose po zakonu koji je donela nasa vlada pre nekoliko meseci o oporezivanju stranaca 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јандекс је г*вно од компаније. Кукала му мајка ко за њих ради. Нарвно да инжењерима морају да плате мало више, али то су гуликоже и крвопије.

Њихов претраживач, довљно га је отворити и видети да је то напаст над напастина, са трилион реклама, искачућих прозорчића и сл. Јандекс у Москви поред осталог контролише све таксије и сву доставу хране. Људи као натоварена стока иду по метроима, аутобусима и тегле огромне торбе са брзом храном коју достављају - као магарци, цео град су окупирали. Таксијем пређеш пола Москве за 5-6 евра! Јесте да је бензин јефтинији, али мора народ да живи бре! Такси ТРЕБА да буде скуп. Да буде такси, а не градски превоз.

Јандакс је једно г*вно од кампаније као и амазон и сл.

Уосталом то може у земљама где држава не штити радника. Државе попут Србије не воде рачуна о раднику, него о буџету. Јесте да смо ми окупирани, да нам је мало шта дозвољено, али кукала нам мајка са Јандексима.

Осим тога, читам ових дана - СВЕ кинске компаније у Србији послују са добитком, а ЕПС са губитком. Занимљиво је то да док су јавна предузећа била под капом државом, били су губиташи, а чим дође Кинез - профит. И изгледа да су и плате велике з анаше услове, а и пак послује са добитком.

Људи - 50 евра је цена радног САТА у развијеним земљама Европе. 5о евра САТ, и опет компанија послује са добитком - како то? У Србији 2-3-5 евра сат и опет губиташ? Како то?

Од тих 50 евра 17 евра је нето, чисто - остало је све ПОРЕЗ! Нормалне земље уопште немају термин "минимална плата"! Не постоји минимална плата коју држава одређује, постоје УЛАЗНЕ ПЛАТЕ ПО КОЛЕКТИВНОМ УГОВОРУ између синдиката и послодаваца - свака грана привреде за себе!  Која минимална плата?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Осим тога, читам ових дана - СВЕ кинске компаније у Србији послују са добитком, а ЕПС са губитком. Занимљиво је то да док су јавна предузећа била под капом државом, били су губиташи, а чим дође Кинез - профит. И изгледа да су и плате велике з анаше услове, а и пак послује са добитком.

E skoro sve drzavne kompanije svuda u svetu posluju sa gubicima osim ako nemaju konkurenciju. Ali ako su drzavni monopolisti uvek i redovno sa gubicima.

Razlog je prost, odluke se donose politicki a ne ekonomski i uvek je tu drzavna kasa da ih povadi iz tih gubitaka. Dok privatnika uglavnom nema ko da vadi iz gubitaka, i ako donosi ekonomski lose odluke ide u bankrot.

Ima izuzetaka, banke na primer ako su dovoljno jake mogu da racunaju na pomoc drzave, ali ni oni nisu toliko neobazrivi koliko drzavne firme.

A jandeks je dosao u Srbiju, zaposlice ruske inzinjere, nece placati nikakav porez, porez ce naravno placati ludi Srbi a @Bilbija ce da ih brani i da prica price o solidarnosti i slicne gluposti dok nas politicari ovde sve kolektivno unistavaju. 

Isto kao sto to radi FIAT u Srbiji i ostale firme i prekinu da dozvoljavaju da ih jasu Italijanski Fiat, Ruski YANDEX ili Kinese kompanije a na kraju ni Srpske gazde.

Srbi su bili sposobni da naprave vise multi milionskih softwareskih kompanija, a sada nam drzava pravi NELOJALNU KONKURENCIJU sa Rusima.. 


Uzas blagi.. 

Naivni drugosrbijanci ce kukati na vucica, a sistem je tako dizajniran - ko god dodje na vlast radi isto to, dok Srbi ne krenu da se zauzimaju za sebe i bore protiv ovakvih gluposti kroz raznorazne privredne i radnicke organizacije. 

Na zalost, svaki put kada se pokusa nesto ovde, ljudi umesto da se bore za svoj interes oni krenu da podmecu noge jedni drugima i da se raspravljaju "staje porez i kako svi na svetu imaju isti porez" i slicne gluposti. 

Srbija ce procvetati onda kada Srbi krenu da se brinu za sebe. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, haveaniceday рече


Naravno svih 800 inzinjera koje zaposle bice Rusi koji trenutno mogu da posluju kao nelojalna konkurencija jer ne placaju poreze i doprinose po zakonu koji je donela nasa vlada pre nekoliko meseci o oporezivanju stranaca 

Twitter , znas sta je i koliko je znacajan, ima 50 zaposlenih za celu Nemacku ... U SAD trenutno ima 3000 zaposlenih... Twitter, a zamisli taj Jandeks u Srbiji koliko ce imati zaposlenih

Stavi prst na celo pa razmisli o informacijama koje ti plasiraju i koje prihvatas zdravo za gotovo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Ćiriličar рече

 

 Нормалне земље уопште немају термин "минимална плата"! Не постоји минимална плата коју држава одређује, постоје УЛАЗНЕ ПЛАТЕ ПО КОЛЕКТИВНОМ УГОВОРУ између синдиката и послодаваца - свака грана привреде за себе!  Која минимална плата?

 

A sta ti je to sto zoves "ulazna plata" ako nije "minimalna plata" regulisana kolektivnim ugovorom sindikata i drzave?

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Ćiriličar рече

Јандакс је једно г*вно од кампаније као и амазон и сл.

Ne znam za Jandeks ali Amazon je bogojavljenje, ja sve kupujem osim hrane preko Amazona, donesu mii sve na kucni prag, ako mi odgovara zadrzima ako mi ne odgovara vratim. Da je bolje ne bi valjalo. Niti traazim parking, niti cekam u redu, niti teglim ono sto kupim. Platim tu uslugu i odmaram kuci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Ćiriličar рече

Јандекс је г*вно од компаније. Кукала му мајка ко за њих ради. Нарвно да инжењерима морају да плате мало више, али то су гуликоже и крвопије.

Њихов претраживач, довљно га је отворити и видети да је то напаст над напастина, са трилион реклама, искачућих прозорчића и сл. Јандекс у Москви поред осталог контролише све таксије и сву доставу хране. Људи као натоварена стока иду по метроима, аутобусима и тегле огромне торбе са брзом храном коју достављају - као магарци, цео град су окупирали. Таксијем пређеш пола Москве за 5-6 евра! Јесте да је бензин јефтинији, али мора народ да живи бре! Такси ТРЕБА да буде скуп. Да буде такси, а не градски превоз.

Јандакс је једно г*вно од кампаније као и амазон и сл.

Уосталом то може у земљама где држава не штити радника. Државе попут Србије не воде рачуна о раднику, него о буџету. Јесте да смо ми окупирани, да нам је мало шта дозвољено, али кукала нам мајка са Јандексима.

Осим тога, читам ових дана - СВЕ кинске компаније у Србији послују са добитком, а ЕПС са губитком. Занимљиво је то да док су јавна предузећа била под капом државом, били су губиташи, а чим дође Кинез - профит. И изгледа да су и плате велике з анаше услове, а и пак послује са добитком.

Људи - 50 евра је цена радног САТА у развијеним земљама Европе. 5о евра САТ, и опет компанија послује са добитком - како то? У Србији 2-3-5 евра сат и опет губиташ? Како то?

Од тих 50 евра 17 евра је нето, чисто - остало је све ПОРЕЗ! Нормалне земље уопште немају термин "минимална плата"! Не постоји минимална плата коју држава одређује, постоје УЛАЗНЕ ПЛАТЕ ПО КОЛЕКТИВНОМ УГОВОРУ између синдиката и послодаваца - свака грана привреде за себе!  Која минимална плата?

Јеси ти радио можда јандексу па нешто знаш из прве  руке?

А ово за екосистем јандекса или амазона је мало рећи да нема везе с везом. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...