Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 47 минута, Bernard рече

Do ruskih izdajnika i autošovinista se odnosiš ljudski (Putin će ih kadtad strpati u prdekanu), a do srpskih izdajnika i autošovinista se odnosiš neljudski i osudjuješ ih, sve bi ih strpao u prdekanu. :unbelieveble::0222_shocked:

Ne možeš biti dobar katolik, pravoslavac, šintoista ili hinduista........ ako nisi dobar čovek!!! :sunce::navijanje:

Прво, схватио ово "Будимо људи" у правом контексту, генерално. У конкретном смислу овде значи : није поштено дизати станарине јер Руси плаћају више.

Сабери се.

Руси који су побегли од "антидемикратског режима" са надом у Запад су обични аутошовинисти.

Иначе тај "антидемократски режим у Кремљу" кога ти нападаш из своје ЕУ провинције је тако окарактерисан јер није за содомитску идеологију( између осталог) против које си ти. Е сад ово за шта си мене оптужио примени на себе.

Иначе, толико о твојој култури, пошто о унијаћењу и покатоличавању ћутиш а рекао си да би културно да разговараш. То културно значи,по свему судећи, лицемерно, без приче о суштини те римокатоличке срамоте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Bilbija рече

Pa to je dobro za vlasnike nekretnina,

za njih odlicno za sve ostale ocaj... jeftinija cena kvadrata u italiji.. ja gledam da kupim u zabariji nesto jer sada imam solidnu platu
Tipa gledao sam predgradje rima je jeftinije nego dobar deo beograda...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, sampaganini92 рече

Jesu, ali su takodje i alavci. Kojima je evro vise alfa i omega zivota. Moj drugar je od pocetka korone do danas digao kiriju za 20e jednoj porodici sa dvoje dece jer nema razloga da bude necovek i zbog gomile dobro uhlebljenih rusa dize cene nasim ljudima do besvesti... To da li je neko srbin nema neku posebnu vrednost ako nije i hriscanin. 

 

пре 7 часа, Bilbija рече

I vlasnici stanova su Srbi?

ja ne krivim nista vlasnike stanova.. i ja bih gledao da zaradim sto vise..

problem je jedan deo vlasniika stanova koji iznenad digne kiriju trenutnom stanovniku sa recimo 200 na 700 eura. A to rade jer nemamo ugovore o stanoizvadanju pa mogu kako hoce.

Bukvalno isteruju ljude iz stanova.....

Tu im je pomogao i vucic koji im je smanjio sve poreze .. umesto da smanji poreze sopstvenim drzavljanima oni pomazu strane drzavljane... (ruse i ukraince).. naravno da ce sve to da dovede vecinu Srba u nepovoljan polozaj...

 

WWW.DANAS.RS

Domaći ili strani poslodavci koji imaju firmu u Srbiji dobiće subvencije za strane radnike, odnosno one koji u poslednje dve godine nisu proveli u našoj zemlji više od 180 dana, odlučila...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, haveaniceday рече


problem je jedan deo vlasniika stanova koji iznenad digne kiriju trenutnom stanovniku sa recimo 200 na 700 eura. A to rade jer nemamo ugovore o stanoizvadanju pa mogu kako hoce.

E vidis ovde je problem a ne u stanodavcima, rusima ili ukrajincima. Opet moram da se vratim na nemce, Srbima bi bilo jako korisno da svaki ode na godinu-dve na skolovanje u Nemacku , da nauce kako treba raditi i racionalno se ponasati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, sampaganini92 рече

Jesu, ali su takodje i alavci. Kojima je evro vise alfa i omega zivota. Moj drugar je od pocetka korone do danas digao kiriju za 20e jednoj porodici sa dvoje dece jer nema razloga da bude necovek i zbog gomile dobro uhlebljenih rusa dize cene nasim ljudima do besvesti... To da li je neko srbin nema neku posebnu vrednost ako nije i hriscanin. 

Svako voli pare, tvoj drugar moze da radi sta hoce a i ostali takodje. Vi se naucite da pravite ugovore prilikom iznajmljivanja stana pa se slicne stvari nece dogadjati. Naucite se placanju poreza i prijavljivanju onih koji izbegavaju i ne placaju poreze. Vidis nemci se ne zale na povecanje kirije a imaju barem 100 puta vise izbeglica iz Ukrajine. Ali nemac , i ne samo oni, zive u stanovima za koje imaju ugovore, svake godine se placa odrejenaa taksa za ugovor, po pola, stanodavac i podstanar. I nikome od njih  ne treba "hriscansko" moralisanje jer je sve regulisano zakonski.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Bilbija рече

E vidis ovde je problem a ne u stanodavcima, rusima ili ukrajincima. Opet moram da se vratim na nemce, Srbima bi bilo jako korisno da svaki ode na godinu-dve na skolovanje u Nemacku , da nauce kako treba raditi i racionalno se ponasati.

Ja imam ugovor o stanovanju npr... ali da to je problem. 
Ali konkretno trenutni rast je uzrokovan migracijama iz ukrajne i rusije 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

 

Руси који су побегли од "антидемикратског режима" са надом у Запад су обични аутошовинисти.

 

upoznali moji drugari par njih svi su u fazonu putin bad.. idite bre u nemacku 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече

Ja imam ugovor o stanovanju npr... ali da to je problem. 
Ali konkretno trenutni rast je uzrokovan migracijama iz ukrajne i rusije 

Trziste odredjuje cenu i u ovom slucaju, ali trziste mora da bude zasnovano na pravilima koja vaze za sve i posao drzave je da to kontrolise i kaznjava prekrsioce i stiti one koji postuju pravila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bilbija рече

Trziste odredjuje cenu i u ovom slucaju, ali trziste mora da bude zasnovano na pravilima koja vaze za sve i posao drzave je da to kontrolise i kaznjava prekrsioce i stiti one koji postuju pravila.

sve je to tacno, ali kada ti stimulises potraznju na odredjenom trzistu bukvalno pomazes da cena skace.... posebno jer pravila ne vaze za sve.. rusi imaju manje poreze nego srbi.. dakle imas situaciju nelojalne konkurencije na trzistu rada koja se preliva na trziste nekretnina...jedna grupa ljudi ima mnogo vise para za trosenje jer je u boljoj poreskoj poziciji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.62ee9eab688fdac2ebd9a91e5c87e304.jpg

...

T.ME

🇷🇺Постпред РФ при ООН расставил все точки над i Некоторые из вас повторили свою излюбленную лукавую мантру – «если бы не Россия, мы бы не оказались там...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, haveaniceday рече

sve je to tacno, ali kada ti stimulises potraznju na odredjenom trzistu bukvalno pomazes da cena skace.... posebno jer pravila ne vaze za sve.. rusi imaju manje poreze nego srbi.. dakle imas situaciju nelojalne konkurencije na trzistu rada koja se preliva na trziste nekretnina...jedna grupa ljudi ima mnogo vise para za trosenje jer je u boljoj poreskoj poziciji.

Pises stvari napamet. Uvedeni su rasni zakoni u Srbiji pa Rusi placaju jedan porez a Sri drugi? Manite me tih prica ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bilbija рече

Pises stvari napamet. Uvedeni su rasni zakoni u Srbiji pa Rusi placaju jedan porez a Sri drugi? Manite me tih prica ..

Pa ima ona fora kod nas. Rezident ili ne. Strani državljanin...bla bla. SAmo mislim da oni plaćaju veći porez.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skot Riter - pravi predstavnik zapadne civilizacije, bistrina i blagorazumnost koja je tamo svima potrebna danas.
O pozadini dogadjaja u Poljskoj i, shodno tome, o unutarnjoj podeli koja kulja u samom zapadu.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Novi masivni udari po ES i ostaloj infrastrukturi. Poruke su od jutros.

...

Clip.jpg.11d57f52d7a816ae4078c9aa908cbbb3.jpg

...

Clip.jpg.60b5b060e6faad2d580711ffedd7e42f.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...