Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 11 часа, obi-wan рече

Medjutim, sta ko u vojnom pogledu ima u planu, normalno da nema sanse da se zna.

Како бре не, кафана и форум, ту се све зна. Ђенерали на форум - форумаши у ђенералштаб па да видиш како се игра кантер страјк!

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Вукашин рече

Не знам да ли је Слава пренео, наводно су Укри погодили неку зграду где је било смештено 500 руских војника.

Nista ni slicno za sad. Najverovatnije jedna od mnostva slicnih provala, kojih je vec bilo na tone.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad kao ratuje se zbog nacina razmisljanja, sve go mislilac:)).

Slabo je misljenje kome treba argument sile i jadna vjera koja se silom propovjeda.

Tu se samo misljenje, a i vjerska osjecanja- psihologija (kao sto i sam Dugin kaze i za poteze kao sto je povlacenje iz Hersona) koristi da bi se mobilisalo.

Znaci treba nekom golobradom junosi objasniti da je dobro da ubije i bude ubijen, znaci treba ga obraditi profiisati kako bi bio efikasan.Ako neko prigovori kalupu, on je petokolnas, spijun ili izdajica.

Odnosno nema tu nikakvog samostalnog misljenja nego je to utjerivanje ideoloskog sklopa, svjetonazora, a ideologija nema nikakve veze sa vjerom u Hrista niti sa Hriscanskim sistemom vrjednosti, mogu i koriste se elementi i vjerski tekstovi u svrhu ideoloskog profilisanja, kao sto vidimo kod Dzihadista, Krstasa, Ustasa, epske poezije, ali sve se to raspe u sudaru sa realnoscu na ratistu gdje upravo poštovanje protivnika glavu cuva.

Da ne razlazem vjeru imas iz sebe ili duhovnom objavom, a ideologija je nabacaj, pogled na svet, vizura, perspektiva, svaka suplja i neutemeljena. lazna.

 Nekom djenearlu dobro dodju fanatici kao potrosna roba, ali to nije vojska, niti su to sveti ratnici, nego su sveti ratnici oni kojima rukovodi Duh Sveti. On im je vrhovna komanda u svakom od njih bez obzira na cin ili polozaj.

Ratovalo se u Siriji da neprodje Americki gasovod  za EU, sad se ratuje oko Sjevernij tokova, na nekom ekonomskom nivou. 

Na duhovnom nivou, svaki ubjijeni covjek je poraz za Covjekoljubca. Poraz i raskol u pravoslavlju, Obnova Ruske imperije nije obnova pravoslavlja.

Manihejske postavke koje neki nabedjeni Srbi ovde zastupaju Ukronacistinsu zlo a Rusi dobro, ili Putin je Zlo a korporativni, (fasisticki) Zapad je dobro, ne piju vode, i trebali bi se cuvati od jeresi.

Opstace onaj ko bude sa zaista sa Hristom, i u smrti i u ratu i u pobjedi.

Kako i kuda necastivi djeluje tesko je sagledati, njemu treba stati u kraj, smanjiti uticaj, ne Putinu ili Ukraincima.

Jer niti ce Ruse poraziti Ukrainci ni obrnuto, porazen ce biti samo onaj ko pristane sa necastivim i njegovim prjedlozima, rat je ipak polje slobode u kojem se covjek ispolji, tu drzava stavi po strani dosta svojih zakona, ali duhovni vaze svi.

Fundamentalna greska je da se Bog obraca nekom od zaracenih kolektiva a ne svakom pojedinacnom covjeku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Justin Waters рече

Ово су врло мале количине гаса а поготово нафте у односу на оно шта Русија посједује. Још увијек неутврђено, али процјењује се да обале Украјине прије 2014 садрже око 2 билиона кубних метара гаса, што би било довољно да ЕУ потрошњу прије короне снабдјева 3г непрестано. Нормално кад би се ту укључиле и домаће потребе, па онда балканске земље, па Турска, па извоз тог гасе другдје негдје то ни приближно није нешто што би Украјини донио некакав експресан просперитет јер тај гас би се продавао у мањој количини на дуже вријеме.

Ако се то мало гаса сагледа заједно са чињеницом да је Украјина једна од држава са највећим обрадивим површинама, са највећим подземним складиштима гаса у Европи изграђеним још у вријеме СССР-а, са појединим дијеловима индустрије које су нестале на западу они се чине врло перспективна земља за америчке интересе. Зато су вољни улагати у њу онолико колико је њима потребно да их остваре, наравно не и да обезбједе просперитет Украјини. Америчко присуство значи и нагомилавање оружија уз руске границе, и онда на крају дођемо да тога да Руси овај рат воде због сигурносног аспекта, а не економског. Посебно је потребно одбацити ту бесмислену идеју да се олигарси нешо питају у Русији. 

Русија је тренутно у ситуацији у којој била након покренуте операције Барбароса и они ће се свакако бранити док или не потисну или не униште колективни запад или ослабе до те мјере да им више нису пријетња. У том свјетлу треба схватити овај рат гдје је Украјина колатерлана штета политике колективног запада. Уништити га могу тешко, али ослабити могу свакако са рађањем мултиполарног свијета који би одбацио америчку хегемонију и поставио нове конвенције глобалног поретка. 

To sam i ja mislio. Nije rusiji toliko stalo da izvlaci ona taj gas i naftu, koliko joj je stalo da ne izvlace drugi... Mislim Rusiji se nikako ne isplati da ameri i evropljani dodju u ukrajnu i krenu da izvlace to i prodaju po evropi. 

Gubi i na geopolitickoj moci i na finasijama. 

A ukrainci su budale, sami su sebe bacili u vatru. Nikada nato nece da ih primi, ne znam sto se loze. Nece ni evropa, ne isplati joj se. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene je blagodat "otjerela" na Kosovo, lezao sam u mraku u Sarajevu kada su pale prve bombe, kazem sebi idem, neka mi se topla lopta stvori u grudima - nisam budala da ratujem za Miloševića, ono "ispuse" i tako 20 ili koliko puta i ujutro pravac Bubanj Potok. Da nisam odgovorio na taj unutrasnji poziv ne bih bio sretan, a mozda ni ziv.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

nego su sveti ratnici oni kojima rukovodi Duh Sveti. On im je vrhovna komanda u svakom od njih bez obzira na cin ili polozaj.

 

пре 31 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Opstace onaj ko bude sa zaista sa Hristom, i u smrti i u ratu i u pobjedi.

Не треба биди нешто нарочито интелигентант па да човек види јасно да већина људи прича једно а ради нешто друго (супротно од тога)......пуна су им уста Духа Светога и Христа....

....ово кад кажем постављам општу дијагнозу не појединачну тј у питању је нека врста шизофрениј.... Причају о царству небеском а понашају се тако чине сакупљају залихе у своје тајне житнице амбаре, далеко од туђих очију.... као да ће вечно живети на земљи...не мисле не планирају мријети....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic Da postavim pitanje na jedan krajnje prost način, da li mislite da je među poginulim u Kosovskom boju na obe strane u Carstvu Nebeskom procentualno više Srba ili Turaka? Ako verujete da je više Srba, tj. da postoji neko kolektivno zdravo jezgro, uprkos pojedinačnim slučajevima otpadnika, nije li onda taj sukob borba dobra i zla, ili bar, boljeg protiv goreg? p.s. Postavili ste dole pitanje za Svetog Duha koji deluje preko generalštaba, ako deluje, kako onda ne govorimo o borbi dobra protiv zla?

Ovo sa epskom poezijom stavljenom uz ustaše... U liberalnoj zapadnoj ideologiji Njegoš je ,,genocidni pesnik", a Bog Starog Zaveta tiranin. Ja ipak ne verujem da su Car Dušan u Crkvi Svetog Marka i čiji je krst na Hilandaru, i general Vrangel koji je u Ruskoj Crkvi, isti kao Ante Pavelić.

Ideološki rat protiv svake ideje veličine, epike, herojstva, monumentalnosti, zapravo diktira zapadna pop kultura sa željom da se ovo gore pobrojano poistoveti s fašizmom. Nije isto kompleks veličine Nemačkog rajha i vizantijska carska monumentalnost, nije isto široki i monumentalni Dostojevski sa Tom Kruzom koji veliča ,,svemoćnost" američke avijacije, nije isti ni hrišćanski plač pokajanja sa melanholičnim plačom uz rok baladu, nije Aja Sofija fašistička zato što nije skromna protestantska crkvica, nije Filip Višnjić ustaša Tompson.

Nije stvar u tome kakvi su mnogi Rusi ,,realistično", nego u tome kakav je potecijalno ruski čovek, jer ta kultura čuva način kako do Slave doći. Ukoliko bi Rusi u nekom čudnom scenariju izgubili i raspali se kao država, mi bismo jako brzo živeli u svetu progona hrišćana kao iz prvih vekova, da li je to dobro jer bi bilo mnogo mučenika i samo bi pravi ostali, ili se mučeništvo ne treba priželjkivati i bolje je živeti u nekoj razvijenoj hrišćanskoj kulturi ruskog ili vizantijskog tipa, svako nek odluči.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, uomo del Ve.Te. рече

 

Не треба биди нешто нарочито интелигентант па да човек види јасно да већина људи прича једно а ради нешто друго (супротно од тога)......пуна су им уста Духа Светога и Христа....

....ово кад кажем постављам општу дијагнозу не појединачну тј у питању је нека врста шизофрениј.... Причају о царству небеском а понашају се тако чине сакупљају залихе у своје тајне житнице амбаре, далеко од туђих очију.... као да ће вечно живети на земљи...не мисле не планирају мријети....

Još gore dovijaju se kako ce kome glavu otkinuti, kako ce drugoga ponistiti.

Nego, rekoh ovo za svete ratnike posto mnogi umisljaju da su sveti u kontekstu svete drzave, kao njeni clanovi, ili svete Srpske, Ruske, pravedne.. vojske, ali ne osvecuje se tako, nego sinergiskim djelovanjem sa Bogom, pa bilo ono i sa macem u ruci. 

Ali onda se postavlja pitanje kako to djeluje Duh Sveti na svetog ratnika? Tako sto ga direktno inspirise ili preko generalstaba? 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Inženjer Djatlov рече

@Hadzi Vladimir Petrovic Da postavim pitanje na jedan krajnje prost način, da li mislite da je među poginulim u Kosovskom boju na obe strane u Carstvu Nebeskom procentualno više Srba ili Turaka? Ako verujete da je više Srba, tj. da postoji neko kolektivno zdravo jezgro, uprkos pojedinačnim slučajevima otpadnika, nije li onda taj sukob borba dobra i zla, ili bar, boljeg protiv goreg?

Ovo sa epskom poezijom stavljenom uz ustaše... U liberalnoj zapadnoj ideologiji Njegoš je ,,genocidni pesnik", a Bog Starog Zaveta tiranin. Ja ipak ne verujem da su Car Dušan u Crkvi Svetog Marka i čiji je krst na Hilandaru, i general Vrangel koji je u Ruskoj Crkvi, isti kao Ante Pavelić.

Ideološki rat protiv svake ideje veličine, epike, herojstva, monumentalnosti, zapravo diktira zapadna pop kultura sa željom da se ovo gore pobrojano poistoveti s fašizmom. Nije isto kompleks veličine Nemačkog rajha i vizantijska carska monumentalnost, nije isto široki i monumentalni Dostojevski sa Tom Kruzom koji veliča ,,svemoćnost" američke avijacije, nije isti ni hrišćanski plač pokajanja sa melanholičnim plačom uz rok baladu, nije Aja Sofija fašistička zato što nije skromna protestantska crkvica, nije Filip Višnjić ustaša Tompson.

Nije stvar u tome kakvi su mnogi Rusi ,,realistično", nego u tome kakav je potecijalno ruski čovek, jer ta kultura čuva način kako do Slave doći. Ukoliko bi Rusi u nekom čudnom scenariju izgubili i raspali se kao država, mi bi jako brzo živeli u svetu progona hrišćana kao iz prvih vekova, da li je to dobro jer bi bilo mnogo mučenika i samo bi pravi ostali, ili se mučeništvo ne treba priželjkivati i bolje je živeti u nekoj razvijenoj hrišćanskoj kulturi ruskog ili vizantijskog tipa, svako nek odluči.

Naravno da se ne moze izjednaciti, epske pjesme imaju i ono: kuku meni do Boga miloga sto ja ubih od sebe boljega, ali to ima i u filmu full metal jacket kada kaze : ljudi koje smo danas ubili su vjerovatno najbolji koje cemo ikada sresti.

Drzim se toga da mi nismo junacki narod nego logoraski, a i u Jasenovcu se nisu svi drzali isto - dobro, neki su i tamo propali. Ali epika cini svoje sada se misli da su Srbi u 2 ratu bili podjeljeni na cetnike i partizane, a svega 10 posto ih je bilo u cetnicima i partizanima, a i to je jako saroliko od mjesta do mjesta. Npr, upoznao sam babu koju je cetnik spasio sa ustaskog kao djevojcicu sa streljanja rekavsi da je iz postene cetnicke kuce, poslje ga bezveze utepase partizani, ali tu je ocigledna saradnja cetnika i ustasa... Cetnika koji je klao srbe partizane i zenu koja je kao djete prezivila streljanje sve u selu Sajtovici.

Malo se kod nas zna da su Ukrainci voljeli Njemce jer su vracali boguslizenja na osvojenim teritorijama od boljsevika i Staljin bi sasvim propao da nije napravio obnovu Crkve, Žukov se pricescivao svo vrjeme.

Nije Tomson Visnjic nego je Baja mali Knindza, Visnjic je Mehmedalija Mak Dizdar i Harvi Kajtel.

Ali kad si kod odmjeravanja junackih snaga, rat je makar nekad bio teren za to, Njemci su bili veliki junaci, pet ih je zauzelo Beograd, a japanci još veci pd njih ali ih porazi tehnika -Abomba.

To je bio drugi rat sta ce sada biti odlucujuce ne znam, mozda kako moja baba rece pogaca je pobjednik.

Vidi meni kad je gusto ja se obratim svetom Lazaru (knezu) i pomogne mi, mislim da imam njegov blagoslov. A ne svetom Caru ili svetom knezu, ne okrece se to slucajno, o tome pricam. Epski trip imas u svakom narodu, Dostojevski to svako nije, mada vidi na tom kulturnom planu kako stoje stvari u Rusiji ili u Srbiji?

Da li u Srbiji i Republici Srpskoj vlada zakon mafije, nedavno poktalicenih juznih Italijana sto je verzija Ustastva, samo nisu se pokatolicili u Hrvate nego u Italijane. Ili vazi Dusanov zakonik koji kaze: ko bude sudio ne po zakonu nego gledajuci - plaseci se mene Dusana, Dodika, Vucica, da se pogubi?

Koga pogubi Dodik sto je sudio po njegovoj volji a ne po zakonu?:)) u kojem je on kontininutetu i sa kim? Izgleda da ima veze sa mafijom, a ne Dusanovim zakonikom.

Zato ti kazem, ne zivi se od stare slave, nismo mi u svome kulturnom kodu ili je zapreten i zato bura.

Nedavno sam sjedio sa jednim iz SIPE imamo djecu i pricamo o drogi, kaze samo se na svoje djecu mozemo osloniti!  Pa koji ce te mi onda vi? Sipa, Mup i jos 20 policijskih agencija? 

Vjerovatno da stite dilere i transporte, i sad ta ista djeca treba da ratuju za neke romanticne vrjednosti kao sto su plin i nafta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada govorim o epičnosti Dostojevskog, ne mislim na neku usku analizu stila, nego na način poimanja sveta koji zahvata široko, koji govori o narodima, istoku i zapadu, istorijskoj misiji Rusije... Istovremeno, savršeno poznaje i pojedinca, pa Niče kaže da je Dostojevski jedini psiholog od koga je imao šta da nauči. Za razliku od njega, evropski intelektualac se plaši da zahvata široko, već uvek završava u subjektivizmu, pa tako Hrvati imaju ono četnici su isto što i ustaše, a naši liberali ponavljaju. Kako mogu da budu isto zveri koje su sistematski istrebljivale jedan narod i koje su došle na vlast činom nacističke agresije i pokret otpora koji nije imao nikakvu rasnu ideologiju i želju da istrebljuje, a pritom odbrambenog je karaktera. Ne može se poricati suštinski karakter nekog pokreta zbog ekscesa pojedinaca ili teških okolnosti koje teraju na moralno diskutabilne odluke celokupan pokret. Celokupan narod u visokom procentu sigurno nije voleo što je okupiran, e sad ko je uspeo svoje nezadovoljstvo da praktično usmeri kroz neki pokret, pitanje je.

Razmišljao sam o svemu ovome što nam se dešava u zadnje vreme, korona, Rusija, agresije rodnih ideologija..., i shvatio kako ne treba ismevati sve one čudake i ludake, toliko podložne ismevanju, sa raznih jutjub kanala koji su pričali o reptilima, vanzemaljcima, i svakakvim stvarima s one strane uma. Zašto? Zato što oni nesvesno i simbolički izražavaju probleme sveta, nisu mudri, pa ne znaju kako svesno sa time da se nose, ali su zato ludi, pa tako izražavaju ono što osećaj superiornosti ne da ,,građaninu intelektualcu" da vidi. 

Tako je i sa Bajom Malim Knindžom, on muku čoveka sa prostora sa teškom istorijom izražava najbolje što ume, ali nije zao. Kada izdaju najbolji, Bog nekad progovori kroz bedne. Sa Tomsonom je druga priča, on ne peva iz muke, nego iz mržnje. Samo je stil sličan, a stil je površina.

Što se tiče epskog tripa, on je izrazito pozitivna pojava, jer epski trip ima i duhovnu dimenziju, on govori ,,budi hrabar, dostojanstven, bori se sa problemima, ne očajavaj..." Mislim da je sveprisutnost depresije u današnje doba dobrim delom odsustvo tog herojskog odnosa prema životu. Isto, nema svaki narodni mit podjednak domet, mislim da su Rusi tu poprilično specifični i da imaju veliku, možda i ključnu istorijsku ulogu. Ne ubijaju Hrvati jer im njihova ustaška epika tako kaže, već nemaju epiku, pa zavide onom ko ima, ne ubijaju epično, već hijenski. Epika bez težnje ka dobru nema pravo tako da se nazove. Japanci opet svakako imaju taj samurajski etos, ali kao što će se pokazati, drugi svetski rat nije bio njegova projava, već smrt, postali su američka kolonija, što govori o samoj njihovoj utemeljenosti pred rat.

Epičnost u krajnjoj liniji nije ni povezana sa objektivnom čistom silom, već više sa dostojanstvom i plemenitošću, Njegoševog tipa. Evo Amerikanci (vojska) su premoćni, ali mislim da je duhovno bolestan onaj ko u njima vidi ikakvu dostojanstvenu epičnost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic Ovo sam zaboravio, za naše političare sve to stoji, ali moramo da pazimo da pravimo razliku između unutrašnjih mahinacija i spoljnih interesa. Ako krade, mi treba da ga skinemo i postavimo boljeg, a ne američki ambasador koji će da iskoristi njegov lopovluk da bi nas nahuškao na našeg političara i onda kad padne nametne nam medijskom kampanjom drugog, koji će možda manje da krade, i pravednije da sudi, ali će spolja sve po diktatu da radi. Problem je samo što je sve smućkano, a u ovim okolnostima možda važe one Hristove da ne čupamo kukolj da ne bi gore napravili. Nekad pomislim kako nas naš javašluk čuva od potpune ideološke instrumentalizacije, ovi ,,uređeni" samo prate šta agenda kaže.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Inženjer Djatlov рече

@Hadzi Vladimir Petrovic Ovo sam zaboravio, za naše političare sve to stoji, ali moramo da pazimo da pravimo razliku između unutrašnjih mahinacija i spoljnih interesa. Ako krade, mi treba da ga skinemo i postavimo boljeg, a ne američki ambasador koji će da iskoristi njegov lopovluk da bi nas nahuškao na našeg političara i onda kad padne nametne nam medijskom kampanjom drugog, koji će možda manje da krade, i pravednije da sudi, ali će spolja sve po diktatu da radi. Problem je samo što je sve smućkano, a u ovim okolnostima možda važe one Hristove da ne čupamo kukolj da ne bi gore napravili. Nekad pomislim kako nas naš javašluk čuva od potpune ideološke instrumentalizacije, ovi ,,uređeni" samo prate šta agenda kaže.

Nasi zločinci, lopovi, mafija su bolji od njihovih poštenih ljudi, nase zlocince, mafiju, lopove treba cuvati, a nihovi da odgovaraju? Ili se upravo suprotno gradi drzava.Srpski dileri su drugaciji od vehabijskih? imaju bolju robu.

Nas kralj je garant da ce "nasi" biti pohapseni, a ne da ce se uz epske pjesme i prazno srbovanje uspostaviti bezporedak, to ti je kao kad dodjes kod gatare, a tamo ii ikone, ali sustinski ona je protiv Crkve.

Tako se nama sistematski kroz okupacione namjesnike demontiraju institucije, pa nije to slucajno zbog nesposobnosti, nepotizma, korupcije i sl. 

Ne moze biti toliko slucajno, godinama slucajno.

Ko nama brani da ih izgradjujemo? 

Meni je davno vrh Nase Stranke nakon fanzina Osmacki List došao na Pale: rekli su mi Bajden tad je bio potpresjednik daje neogranicena sredstava da se ide na Dodika, ja nisam htjeo sa njima protiv Dodika, ali to ne mjenja stvari koje sam gore pisao, ko ga doveo i kako se odrzava pitanje je, mene i moju porodicu njegova banda  progoni, tako da se ljepse osjecam u federacij. Radi cega, jer se plase svakog ko im nije pod kontrolom, a koja je to tradicija drzati narod pod kontrolom? Slobodarska i Srpska, o tome nam pjeva Filip Visnjić. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, haveaniceday рече

To sam i ja mislio. Nije rusiji toliko stalo da izvlaci ona taj gas i naftu, koliko joj je stalo da ne izvlace drugi... Mislim Rusiji se nikako ne isplati da ameri i evropljani dodju u ukrajnu i krenu da izvlace to i prodaju po evropi. 

Gubi i na geopolitickoj moci i na finasijama. 

A ukrainci su budale, sami su sebe bacili u vatru. Nikada nato nece da ih primi, ne znam sto se loze. Nece ni evropa, ne isplati joj se. 

Могуће и да Руси и у том правцу размишљају само нисам сигуран да им је то мотив за доношење одлука. Мислим да је на првом мјесту безбједоносни аспект, јер они ће се свакако оријентисати на азијско тржиште и свјесни су настојања запада да и по цијену своје сопствене штете прекине гасне аранжмане. Осим Украјине у НАТО, до зуба наоружање са размјештеним нуклеарним главама на 4 минута од Москве, ту је и идеја Интермарума и Украјине као гасног чворишта за ЛНГ што је опет једна врста безбједносног ризика за Русију чиме се они морају успротивити и покушати то онемогућити. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic Nisu naši lopovi bolji od njihovih poštenih ljudi, ali s našima moramo mi da se obračunamo. Zabludeli sin je i dalje sin, i ne može na njegovo mesto da dođe pošteni ujak, iako je bolji. Jedini ispravan postupak je bio da odbijete rušenje Dodika, uprkos ličnom progonu, i na tome svaka čast, progon je njegov greh, ali vaš bi bio da ste ga rušili s Bajdenom.

Ja sam išao pre par godina na proteste protiv Vučića u Beogradu, a sad me sramota zbog toga. Bio sam u pravu, znam šta se dešava na lokalu, i tako dalje.... Ali ja sam pao u zamku koju ste vi izbegli, pa sam s ,,Bajdenom" hteo na Vučića, da bi mu se ,,osvetio" za manje grehe, htedoh da učinim veći. Mi danas ne znamo da li se neko od naših svetih vladara (ne kažem da su današnji sveti, da se razumemo) ogrešio u nekim unutrašnjim pitanjima, ali nije smeo da izda veru. Kako prođe Gadafi, nahuškaše narod na njega... I da je najgori mafijaš bio, je l' su im bolji kolonizatori sad?

Da me ne shvatite pogrešno, u kriznim vremenima društva teže ka visokoj koheziji, a to može da rodi paranoju od koje nedužni stradaju, ali isto tako, kao što i sami rekoste, postoje i plaćeni ljudi, pa onda ispada da je ta paranoja nečim realnim uzrokovana... Ne znam. Kao u Balkanskom špijunu, Čvorović je lud, ali i oni koji ne veruju da špijuni postoje i rade, takođe su ludi, on zato što je promašio čoveka koga je optužio, a oni zato što veruju u ideologiju američkog sna, gde je sve zezanje, duvanje, nemoj da mračiš, šta se tripuješ, dok Bajden obavlja posao...

Nama demontiraju institucije kroz korupciju, nepotizam i to je tačno, ali ko njih demontira, kad su najzločinačkije zemlje uređene zemlje? Biće da je nešto dublje u pitanju, a ponekad mi se učini da su te naše mane neki čudan štit od toga, jer kad je čovek koristoljubiv na sitno, teško je njega naložiti na neke velike ludačke priče, na koje su pali zapadnjaci. Naš lopov hoće vilu i dobra kola, njihov hoće da eksploatiše celu Afriku, a to zove širenje evropskih vrednosti.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...