Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 37 минута, haveaniceday рече

Nego pade ovaj Kherson, ja sam jos od starta pretpsotavljao ce rusi da ga predaju, mislim racionalno je, ne treba im.

Требао им је као одскочна даска за напад на Одесу. Иначе , ако су одустали од тога, стварно им не треба. Глупо је само што су организовали референдум за припајање Русији па га напустили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, -Владимир- рече

Требао им је као одскочна даска за напад на Одесу. Иначе , ако су одустали од тога, стварно им не треба. Глупо је само што су организовали референдум за припајање Русији па га напустили.

pa kao sto sam rekao cilj je kontrola nad crnim i azovskim morem.. jer...ko drzi te obale drzi i ovo :

image.thumb.png.27dd539b1b51748242231d00f86d6d3e.png

ako nek ovde ne zna eng crvene tacke su prirodni gas, zelene nafta image.thumb.png.5a420ae3592c9f8e3ab08b109227290d.png

 

evo ovde kod odese... 


Ko ne kapira da je ovaj rat izmedju Ruskih naftnih oligarha i americkih ratnih oligarha u srzi i sustini, sta god siroti narod koji gine verovao...stvarno treba da se zapita zasto bi Putin uopste razmisljao o Khersonu i odesi....jer koju god teritoriju da okupiras ceka te stanovnistvno koje te ili oceili nece a kada te nece nema te sile koja ce da ih natera da prihvate novu vlast... o nekim etnickim ciscenjima danas nema ni govora... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, haveaniceday рече

pa u sustini si dosta u pravu, ali ima tu i drugih motiva. Ovi sto ginu ne ginu sa motivom novca toliko. Ovi sto se slikaju za gloriju, snimaju za netfliks i njihovi ortaci puni para kao brod koji pale i pokrecu celu stvar oni su skroz u novcu i oni su ti koji "povlace" poteze. 

OK nije u pitanju novac kod vecine boraca i na jednoj i na drugoj strani. Ali objasni mi zasto bi ruski vojnik koji se bori za Dombas bio na strani dobra a ukrajinski vojnik koji se bori za Ukrajinu na strani zla? Ili u nasem slucaju zasto bi srpski vojnik bio na strani dobra a kosovki na strani zla?Zasto je Dombas Ruski a Kosomet Srpski? na osnovu cega polazu pravo jedni ili drugi ili treci ili cetvrti? Odgovoricu ja sam, na osnovu sile i prava jacega jer smo i mi i Rusi i Ukrajinci i Albanci osvajali te teritorije silom . I dalje ih osvajamo ili branimo koristeci silu i ta sila nije nikada ni na strani dobra ni na strani zla, jednostavno to je proces kooji se odvija nezavisno od kategorija dobra ili zla.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, haveaniceday рече

o nekim etnickim ciscenjima danas nema ni govora... 

Украјинци већ сада најављују депортацију око 800.000 људи у Русију са Крима, кад га поврате. Сасвим сигурно и Донбас чека иста судбина. Тако да, свакако има говора о етничком чишћењу, то није никакав проблем. Само треба да се припреми терен. Прво демонизујеш нацију у медијима , па се нико неће много узбуђивати кад кренеш са злочинима над цивилима. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, haveaniceday рече

Nego pade ovaj Kherson, ja sam jos od starta pretpsotavljao ce rusi da ga predaju, mislim racionalno je, ne treba im.

Naravno da im ne treba a i gotovo je nemoguce odbraniti ga bez velikih zrtvi, samo dva mosta od kojih jedan je neupotrebljiv a drugi prilicno udaljen 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Bilbija рече

OK nije u pitanju novac kod vecine boraca i na jednoj i na drugoj strani. Ali objasni mi zasto bi ruski vojnik koji se bori za Dombas bio na strani dobra a ukrajinski vojnik koji se bori za Ukrajinu na strani zla? Ili u nasem slucaju zasto bi srpski vojnik bio na strani dobra a kosovki na strani zla?Zasto je Dombas Ruski a Kosomet Srpski? na osnovu cega polazu pravo jedni ili drugi ili treci ili cetvrti? Odgovoricu ja sam, na osnovu sile i prava jacega jer smo i mi i Rusi i Ukrajinci i Albanci osvajali te teritorije silom . I dalje ih osvajamo ili branimo koristeci silu i ta sila nije nikada ni na strani dobra ni na strani zla, jednostavno to je proces kooji se odvija nezavisno od kategorija dobra ili zla.

Pa oni misle da se bore.. Svako ima svoju perspektivu, ja se slazem sa tobom. Sila odredjuje stvari sta je cije.. i da kazemo da su kosmet ruski i donbas srpski.. kako su postali nasi? Silom...Svaka teritorija i nacija je krojena uticajem sile. 

Ja ne verujem u to Rusi dobri ukrainci losi ili ukrainci losi a rusi dobri.... ja ih i jedne i druge vidim kao dobre i zle istovremeno. 
Ukrainac u donbasu neceda da bude pod putinom i da putin vlada njegovim zivotom sto je ispravno i moralno.
Rus u donbasu nece da zivi pod ukrainskom vlascu, da bude nacionalna manjina cija volja nece da se postuje sto je ispravno i moralno. 

Idealno i dobro bi bilo da se obojica dogovore, nadju neko kompromisno resenje, medjutim iz moje perspektive obojica se odlucuju na zlo. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, haveaniceday рече

Pa oni misle da se bore.. Svako ima svoju perspektivu, ja se slazem sa tobom. Sila odredjuje stvari sta je cije.. i da kazemo da su kosmet ruski i donbas srpski.. kako su postali nasi? Silom...Svaka teritorija i nacija je krojena uticajem sile. 

Ja ne verujem u to Rusi dobri ukrainci losi ili ukrainci losi a rusi dobri.... ja ih i jedne i druge vidim kao dobre i zle istovremeno. 
Ukrainac u donbasu neceda da bude pod putinom i da putin vlada njegovim zivotom sto je ispravno i moralno.
Rus u donbasu nece da zivi pod ukrainskom vlascu, da bude nacionalna manjina cija volja nece da se postuje sto je ispravno i moralno. 

Idealno i dobro bi bilo da se obojica dogovore, nadju neko kompromisno resenje, medjutim iz moje perspektive obojica se odlucuju na zlo. 

 

Doogovorice se nista se ne brini, samo pre toga treba ubiti dovoljan broj ljudi, i posle toga ce se dogovoriti kao i posle svakog rata.Slicno kao na trzistu, odnos ponude i potraznje i ovde igra svoju ulogu. Trziste ce odrediti cenu mira,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bilbija рече

Doogovorice se nista se ne brini, samo pre toga treba ubiti dovoljan broj ljudi, i posle toga ce se dogovoriti kao i posle svakog rata.Slicno kao na trzistu, odnos ponude i potraznje i ovde igra svoju ulogu. Trziste ce odrediti cenu mira,

Pa da, kada odmere ko je jaci koliko dogovorice se. Kao kherson sto je predao, rusi su procenili da im nije toliko bitan, vise im je znacilo da se povuku, i eto predali su ga bukvalno tihim dogovorom. Ovi nisu ni napadali puno, stojali tu okruzili ih, malo se raketirala.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Ćiriličar рече

То што сте пре 3-4 века, колико ли, почели да унијатите по Русији, поделили браћу и посејали злу крв - ни то те не занима?

@Bernard

Брате, ово је оно што је клица овог рата. И РКЦ је одговорна за ту клицу, свидело се теби или не. 

И онда западњаци причају како су Руси нешто окупирали. Иста мантра је изговарана за Србе Крајишнике деведесетих. И иста клица је посејана од стране Рима по Далмацији, Лици, Банији, Славонији...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bilbija рече

a kosovki na strani zla

Косовски војници су српски војници. Ти си мислио на овк терористе. Ако ти после 1999. године није јасно да је овк на страни зла онда брате учлани се у Морамо:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Вилер Текс рече

Косовски војници су српски војници. Ти си мислио на овк терористе. Ако ти после 1999. године није јасно да је овк на страни зла онда брате учлани се у Морамо:smeh1:

Pokusaj bez ideoloske ili nacionalne opredeljenosti da razmislis o sukobu sa kosmetskim albancima. zasto mu imamo pravo na Kosmet a Alabci nemaju? Sta je to sto nam daje pravo naa Kosmet? Po kom zakonu ( koji nisu napisali Srbi ili Albanci) to parce zemlje pripada nama ili nima?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bilbija рече

Pokusaj bez ideoloske ili nacionalne opredeljenosti da razmislis o sukobu sa kosmetskim albancima. zasto mu imamo pravo na Kosmet a Alabci nemaju? Sta je to sto nam daje pravo naa Kosmet? Po kom zakonu ( koji nisu napisali Srbi ili Albanci) to parce zemlje pripada nama ili nima?

Покушај да размишљаш о себи али да будеш ван себе. То тражиш од мене. Да негирам светосавље. 

То је немогуће за било кога ко је макар мало при себи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bilbija Narod dometima svoje kulture polaže pravo na neki prostor. Kosovo nije albansko jer oni u sferi Duha ništa nisu stvorili na tom prostoru. Čak i da Srba nestane, ono pred Bogom ne bi bilo njihovo sve dok ne naprave svoju Gračanicu. 

Teška je zabluda to ,,izlaženje iz sebe", u koju sam i ja nekad verovao. Od čega i ka čemu da se izađe, ka nekakvoj ,,neutralnosti"? Život nije neutralna pojava, niti može neutralno da se živi i umre. Jedini mogući ,,izlazak" je izlazak iz greha, svi drugi izlasci su gubitak sopstvenog identiteta. 

Tvrdnje da je zakon sile ili ekonomije ,,sa one strane dobra i zla" temelj događaja, nisu nikakav ,,realističan" pogled na svet, već ispovedanje vere onog ko to tvrdi. Ja, ipak, verujem da je temeljna realnost uvek duhovne prirode, a da su sve druge interpretacije pliće i sekundarne. Hristos je ipak ušao u istoriju, bez obzira što je Njegov upliv krajnje misteriozan i suptilan. 

Subjektivizam koji tera čoveka da non stop, kao ping pong loptica, misaono skače od čoveka do čoveka kako bi ,,razumeo" njegovu poziciju, zapravo krije ideologiju u sebi, onu koja pretpostavlja da je univerzalni cilj svačijeg života ostvarivanje ,,američkog sna", a svako osujećivanje ove težnje tragedija za ,,običnog čoveka". Srpski Solunac, ili bilo koji hrišćanski mučenik, ne bi menjao svoje stradanje za blagodeti carstva zemaljskog, zagriženi ideolog, koji je spreman i da život da za svoje zablude, rado bi menjao sopstvenu pogibiju za ostvarenje svoje utopijske zemaljske fantazije, ali kada ju je već lišen, bolje mu je i da umre. Solunac koji Božjom voljom, ipak preživi rat, biće živi mučenik i primaće nebesku platu kao da je umro, ideolog, koji srećom preživi, biće egoistični bludnik, razočarani psihotičar ili samoubica.

Ostaje i treća kategorija ljudi, onih zavedenih, ali ipak hrabrih i časnih. Verujem da njima Bog prašta zavedenost, kao što nikome ne prašta nečasnost, što ne negira postojanje pravih strana onda kada je sukob neminovan.

I gde je sad tu ekonomija koja će da ,,poravna" sve motivacije i ,,razume običnog čoveka"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Покушај да размишљаш о себи али да будеш ван себе. То тражиш од мене. Да негирам светосавље. 

То је немогуће за било кога ко је макар мало при себи.

Kakve veze ima svetosavlje, hriscanstvo, vera sa zemljom, teritorijom, posedovanjem? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...