Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 38 минута, Ćiriličar рече

:0426_feel::bu:

 

"Чујем ли добро Ваше питање, генерале:
– Да ли је Спаситељ био за рат?
Простите, но то ми личи на питање: да ли је мајка за шибу свога детета?
Ниједна разумна мајка неће прибећи шиби свога детета без крајње нужде. Када сва уразумљујућа средства исцрпе, тек тада мајка прибегава шиби застрањеног детета свог. Но та шиба није из злобе него из устрашене љубави материнске, да јој дете не би сасвим пропало, и да би се евентуално и друга деца опоменула, да не ходе странпутицом. (Прут и кар дају мудрост, а дијете пусто срамоти матер своју (Приче Сол. 19, 15).) Нисте ли посматрали, како после једне такве шибе и дете и мајка плачу? Плаче и мајка од бола да ублажи бол детињи. И нисте ли гледали дирљив случај, да после шибе дете се ипак смеје а мајка плаче? О небеска љубави материнска! Ко од нас у зрелим годинама не благосиља мајку своју за нешто шибе што је од ње добио у детињству? И ко баш у том поступку мајчином не види још јачи доказ брижне љубави њене? И рат ништа друго није до шиба, коју Бог пушта на децу своју, да би их коначне пропасти спасао. Бог, чија је љубав према људима несравњено већа од љубави материнске, не попушта ту шибу на род људски из какве злобе него једино и једино из брижне љубави".

Епископ Николај Жички, Рат и Библија

Znaci hriscanski je ratovati? E pa da znamo da se molimo za Amere kada budu ratovali…Jer oni u stvari to rade  iz ljubavi, sibaju kao majka dete …

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bilbija рече

Znaci hriscanski je ratovati? E pa da znamo da se molimo za Amere kada budu ratovali…Jer oni u stvari to rade  iz ljubavi, sibaju kao majka dete …

Мислим да је боље да се молимо за твој дар расуђивања или најбоље неку молитву против троловања :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

:0426_feel::bu:

 

"Чујем ли добро Ваше питање, генерале:
– Да ли је Спаситељ био за рат?
Простите, но то ми личи на питање: да ли је мајка за шибу свога детета?
Ниједна разумна мајка неће прибећи шиби свога детета без крајње нужде. Када сва уразумљујућа средства исцрпе, тек тада мајка прибегава шиби застрањеног детета свог. Но та шиба није из злобе него из устрашене љубави материнске, да јој дете не би сасвим пропало, и да би се евентуално и друга деца опоменула, да не ходе странпутицом. (Прут и кар дају мудрост, а дијете пусто срамоти матер своју (Приче Сол. 19, 15).) Нисте ли посматрали, како после једне такве шибе и дете и мајка плачу? Плаче и мајка од бола да ублажи бол детињи. И нисте ли гледали дирљив случај, да после шибе дете се ипак смеје а мајка плаче? О небеска љубави материнска! Ко од нас у зрелим годинама не благосиља мајку своју за нешто шибе што је од ње добио у детињству? И ко баш у том поступку мајчином не види још јачи доказ брижне љубави њене? И рат ништа друго није до шиба, коју Бог пушта на децу своју, да би их коначне пропасти спасао. Бог, чија је љубав према људима несравњено већа од љубави материнске, не попушта ту шибу на род људски из какве злобе него једино и једино из брижне љубави".

Епископ Николај Жички, Рат и Библија

Из овога је у библијској светлости јасно:
1. Да они који ратују за пљачку, као Ходологомор и Амалик, могу, по Божјем допуштењу, у почетку да успевају;
2. Да пљачкаши и насилници у рату успевају не због своје моћи него због грешности онога народа, на који ударају;
3. Да праведници Божји, слично Авраму и Мојсеју, поражавају непријатеља када под Богом као под једином заставом војују за одбрану нападнутих и немоћнијих.

Епископ Николај Жички, Рат и Библија

 

Нисмо ни свесни колико је велики светитељ наш владика Николај и колико од њега можемо да учимо о вери и Цркви.

Ово под бројем 3. је у ствари кратко објашњење и суштина појма о Just war theory. И лично мислим да сада у Украјини присуствујемо догађајима у којима се одвија борба за или против вођења праведног рата.

Мислим да је Русија или боље речено историјска Света Русија и наследница Византије и Москва као трећи Рим на праведној страни и да води праведни рат у сваком могућем погледу и аспекту.

Надам се да ће остати на том путу до краја. Да ли ће на крају победити. Не знам, против себе има велике и многобројне непријатеље, скоро сличне непријатеље као по опису из Писма када се окупљају силе пакла и звер из бездана да ратују против Јагњета Божијег и праведника који верују у Њега, требаће ту и помоћ свише и одозго како би се одбранило од све те светске зле силе и неправде која је кренула на Свету Русију. 

Многи Руски светитељи и хришћани су писали да ће од судбине Свете Русије зависити и судбина и опстанак света и цивилизације као друштва хришћанских и људских универзалних моралних вредности.

Можда је овај рат у Украјини и рат за ове вредности.   

:POPOcorn1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Bokisd рече

Нисмо ни свесни колико је велики светитељ наш владика Николај

Свети Владика је застрашујуће велик. Кад кажем "застрашујуће" мислим букално. Он је толико Богонадахнут, у већини списа, да су то висине које плаше и за које ми нисмо подобни. Зато је писао "просто", користио поређења и сл. Упркос томе дубине његових мисли просветљују, али и помало плаше, позитивно. Он подстиче човека ка оном "што више знам , знам да ништа не знам". Јер човеку није ни дато нити је подобан да сазна/спозна Божију мудрост стварања и спасења. Превелик је...али је оставио нама Србима, свима, од епископства да најпростијих све што је отребно да (спо)знамо.

Он простим (=јасним) речима раже мреже заблуда, незнања, посмисли, скепсе и просто "разбуђује" човека, даје му одговоре на недоумице и отвара скроз нове перспективе, јасне.

Мислим да ће његова величина, али његова дела, доћи до изражаја тек у будућности. Ово сада (30-так година) је само сабирање "извиднице" хрушћана. Ако пребродимо апокалипсу овај пут, а биће да 'оћемо, Николај ће привести мнооооге незнабошце, делове целих народа Христу.

Како год, ако се осврнемо уназад у историју Цркве - разни Оци су писали на разне теме, често усредоточени на понекад догме, разрешење овог-оног проблема...можда је Златоуст Свети кроз беседе обрадио тематике тог обима, али нико није писао као Николај. Пошто је живео много касније, када су сви догматски проблеми и теошки решени, зато је могао тако писати. Писао је, суловно, сетериолошки. Обухватао је велике преоблем и решавао их и објашњавао тако јасно да проиваргумената нема!

После Николаја нема шта да се говори осим - Амин!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Bokisd рече

Надам се да ће остати на том путу до краја. Да ли ће на крају победити. Не знам, против себе има велике и многобројне непријатеље, скоро сличне непријатеље као по опису из Писма када се окупљају силе пакла и звер из бездана да ратују против Јагњета Божијег и праведника који верују у Њега, требаће ту и помоћ свише и одозго како би се одбранило од све те светске зле силе и неправде која је кренула на Свету Русију. 

Па Боки, на страну што се слажу велики католички теолози, што Патриарх Кирил то говори, па чак и политичари су свесни (Медведев је говорио о томе отворено да рат има метафизичке димензије) ако поставиш себи овакво питање: да ли је у историји човечанства била сила већа, која је пруђила пипке на цело човечанство, са већом похлепом да овлда светом и са гором анти-човек и анти-Бог идеологијом? Одговор је јасан - није!

Та силе су толике зле да се и силам и хришћанство сада боре раме уз раме да се сачувају основне људске вредности.

Замисли која је то моћ да Федералне резерве наштампају обичан папир, чак га и не штампају, укуцају цифре у рачунаре - и тиме купују и задужују цео свет - поробљавају. И то је систем са више ниво ропстава. Рецимо САД као држава је РОБ! Она рубује приватним "власницима" новца. И шта имамо? ВРЕДНОСТИ! Систем је успоставио да је долар вреднији од злата. Није злато гарант долара, него доларом можеш све купити. То је ИЗОКРЕНУТ ситем врдности ЧАК и материјаних. Разумеш сам.

И, наравно, даље следе изопачене вредности како би се разбило све: државе, народи, породица. То је систем да и демони завиде...уствари они су и надахнули исти и крчили пут спроводиоцима ситема.

Па видиш да не вреде аргументи више. Нема истине.  Истина није истина, истина је оно што неко ОДЛУЧИ! Истина је она вредност коју неко успостави.

Тако да...

ПС

Сећаш се кад Госод каже "хвала Ти Оче што си ово сакрио од мудрих". Тако некако. Други је контекст, али апропо тога...размишљао сам о Украјинцима, колико је то преварен народ. Ако одвојиш оне који из страха не смеју ништа, оне који су преварени овако-онако и оставиш само оне најзадртије...па цела Србија је мислила после 5. октобра да долази рај са запада. Онда, људи попут Бокана су веровали у САД и слободе пре наших ратова. 'Оћу рећи, класина демноска подвала....уакује ђаво говно у целофан, понуди ти и виче "аје, види како је лепо"...ко и Еви расјко воће. Све је исто, исте јефтине демонске форе. Е сад, оне су "јефтине" за људе који прођу кроз те грешке па виде. Али су КРВВО скупе. Ја и ти можемо рећи "Украјинци су на јефтин начин преварени", али није јефтин, то је из дна пакла. Толио подмукао да вичу са стране: "Ало, не једите то воће, отровано је", а онда они једу и још убијају ове који их оомињу да се не отрују. Разумеш...то је из дна пакла.

Шибицар вара и узима паре редом од свих док га не провале. Е сад, сад је врхунац....добро је то што је проваљено, испливало н аповршину све. А историја показује да је Господ уве доводио драме до врхуца и побеђивао, а у победама и осрамоћивао. Проблем Хришћана је увек био ЈЕДАН - МУДРОСТ! Јако често су се показивали немудри и крљу то плаћали. Ту спада и сентименталност...највише падамо на сентименту, немамо меру када праштати када стављати баријере по цену убијања!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Bilbija рече

Znaci hriscanski je ratovati? E pa da znamo da se molimo za Amere kada budu ratovali…Jer oni u stvari to rade  iz ljubavi, sibaju kao majka dete …

Са таквим закључцима глупо је полемисати, јер ниво расуђивања је низак. Поштелај визире Билбија....слабо то некако...диоптрија, шта ли?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.4a232d6c95d7b295a1c4bb6933467ea6.jpg

...

T.ME

🇨🇳🇹🇼 We are in for interesting times... China's invasion of Taiwan may happen in the very near future and these are not just words, - The Atlantic, citing Taiwan's President Tsai...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://iskra.co/srbija/zaharova-zapad-gura-situaciju-na-kosovu-i-metohiji-ka-otvorenom-sukobu/

...

Захарова: Запад гура ситуацију на Косову и Метохији ка отвореном сукобу

211827.jpg

...

Русија је забринута због ескалације у вези с Косовом, јер Запад гура ситуацију ка отвореном сукобу и не чини ништа да заустави провокације радикала из Приштине, изјавила је данас портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

– Узнемирени смо због заоштравања ситуације око Косова, гдје такозване приштинске власти поново намјерно дижу тензије под пасивним оком или чак уз директну подршку својих спонзора у Вашингтону и европских савезника – рекла је она.

Захарова је рекла да тиме што не предузима ефикасне кораке ка окончању провокација радикалних косовских Албанаца, Запад намјерно гура ситуацију у отворени сукоб.

Она је напоменула да се тренутна ескалација одвија у тренутку кад Европска унија, коју је Генерална скупштина Уједињених нација овластила да посредује у дијалогу Београда и Приштине, у суштини не жели или није у стању да ријеши то питање.

Београд, напротив, показује конструктиван приступ и позива на рјешавање проблема кроз дијалог и спровођење постојећих споразума, истакла је Захарова.

– Миран скуп у Косовској Митровици 6. новембра потврдио је подршку јавности овој политици Владе Србије – навела је она.

Захарова је нагласила да „принудно повлачење косовских Срба из структура локалне власти, укључујући и оне из полиције, сматрају манифестацијом њихове неспремности да буду саучесници у злочиначкој политици власти косовских Албанаца према српском становништву на КиМ, које протерују из њихове домовине.

Инсистирамо на томе да је апсолутни приоритет да приштинске власти имплементирају своје обавезе утвђене дијалогом уз посредство

Европске уније, пре свега, у вези са успостављањем Заједнице српских општина која би имала пуноправну извршну власт као средство за одбрану права и слободе Срба, али би у суштини обезбеђивала њихов физички опстанак, нагласила је Захарова.

– Не видимо одрживу алтернативу обострано прихватљивом решењу између Београда и Приштине на основу резолуције СБ УН 1244, која ће бити у потпуности у складу са међународним правом и коју ће одобрити Савјет безбједности УН – закључила је Захарова.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar

Ciriliko brate, ne vjerujem u ubistvo Hrista radi, ili istne i pravde radi. Zrtva za drugoga da, pa i kako je govorio patrijarh Vikentije Prodanov: zrtvovacu i spasenje duse svoje, poljubicu zmiju u glavu/ gonitelje, komunjare, sotonu?
Kad se zamislja, a ti znas da sam ja uvjek protiv zamisljanja, jer to zamisljanje je metafizička dimenzija rata može se zamisliti situacija u kojoj je potrebno ubiti, ali u realnom životu ja ne znam ni za jednu takvu ni u provjeljivoj prici, a cisto sumnjam da je bila u istoriji. Prosto ta zamisljena situacija u kojoj zaista treba ubiti se koristi na duhovnom planu od necastivog, a na drzavnom od organa mobilizacije i ideoloske segregacije da bi se isposlovao pristanak na prjedlog: ubij, a bez ubijanja se ne vodi rat.
Prosto radi se o krvnoj zrtvi na oltar Sotoni, ne Hristu, ja ne znam da Hristos prihvata ljevanje krvi. Znas li ti neki makar jedan primjer? 
 Niti da je zlo ucinio rekavsi covjeku ne ubij, ili ljubi neprijatelje. Kako se to prevede u ubij? Uvjek je nategnuto i neodrzivo.
 Doduse Gondikakis Vasilije izjavi kad je posjetio hercegovacko ratiste da su nasi neprijatelji toliko potonuli da je cin ljubavi da ih koknes, sto ja ipak ne bih potpisao znajuci da je sa druge strane slicna situacija slicni ljudi i slicno raspolozenje.
Ono sto svaka generacija nazalost ponovo uci je kako rece Njegos da je ljudska krv pice naopako, ili kako rece moj drug Radjen: u ratu se 4 puta brze vraca, prosto oni koji ubojaju cesto i brzo poginu, u pravilu ne prodju dobro, jer mrzost je to pred Gospodom.
Rusima ne nedostaje oruzja, ali ce im mozda nedostajti ljudi kojima je posao da ubijaju, vojnikla ili dzelata.
U manihejske price o dobru i zlu ne treba vjerovati niti su Rusi zastupnici i branitelji dobra niti su to Ameri, bice i sa jedne i sa druge strane svetih i prokletih zavisno od licnog pristupa i reagovanja u situacijama. Kukavice i zlocinci ce zavrsiti u paklu, a oni koji budu bili kadri stici i uteci i na strasnom mjestu opstajati, koji pokazu junastvo i cojstvo u jednome, ili koji ostanu na tankoj samurajskoj liniji ili  oko nje bice spaseni, odnosno oni koji ostanu i opstanu sa Hristom koji rece ne ubij, ali da je najveca ljubav zaloziti zivot svoj za bliznje svoje. E sad još da vodimo ko je moj bližnj? da li su Rusi i Ukri bliznji? 
Jesu li meni bliznji Srbi ili Muslimani.

Život (Hristos) je čudo:
Sta da ti kazem, zidam crkvicu u Bratncu, musliman mi dade kamen, sad zivim u Tuzli pomoleci Boga, jer se zamjerih "braci" u Crkvi pa nas gone uz pomoc "srpske" mafije i "srpske" stranke, no hvala Bogu pa ima muslimana. Zene nevine cekaju udaju nesto ne vjerujem da je bogu-miliji srpski homic od njin. Svaleri protestuju protiv homića:smeh1:.
Naravno tebi je jasno da nema i ne moze biti srpske mafije, a ni stranke.  Jer zlocinici ne pripadaju narodima imaju oni svoju zajednicu svoje zavjete, svoja pravila i zakone, a poglavar im u krajnjoj liniji sotona kome sluze. 
A za strancare slicno ali me mrzi da rasclanjujem, dovoljno je reci sa stranka suprotna saboru i bliza mafiji nego skupstini.
Povela se ova prica u jednoj jedinici u nekom romanu, pa su onda oni koji su vec ubijali u ranijim ratovima govorili kako sanjaju zrtve i kako ih progone, stvorila se neka misticna atmosvera, na to jedan vojnik koji se do tad drzao po strani ustade i rece: ko ubije vojnika ili naoruzanog civila pa mu dodje na san, neka ga posalje meni da ga ja sanjam, a ko ubje nejac neka ih sanja sam.

Ili npr, sotona je već isposlova da se mnogi od nas raduju kada izgunu neki ljudi i da smatramo to za dobro, samim time mi saucestvujemo u ubijanju, podrzavamo ga, sto mora da ima posljedice na nas zivot, tako se prosto uvozi rat, i ratno raspolozenje, a ako mi pristajemo na predlog ubij, ostaje još samo da to izvrsavamo sami svojim rukama, ako nam za to nedostaje hrabrosti onda smo ne bolji nego gori ud onih koji je imaju da ubiju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://iskra.co/svet/izmedju-hersona-nikolajeva-i-krivog-roga-odigrace-se-uskoro-bitka-koja-ce-mnogo-sta-resiti/

...

Између Херсона, Николајева и Кривог Рога одиграће се ускоро – битка која ће много шта решити

2022-11-07T154709Z_1095943793_RC23HX9R6C

* Заменик шефа администрације Херсонске области Кирил Стремоусов изјавио да су украјинске трупе почеле напад на Снигиревку и да је међу нападачима много Пољака и „добровољаца“ који говоре енглески. Али, тешко да је то почетак „велике битке“

* И током целог 8. новембра су широм Украјине укључивање сирене за ваздушну опасност. У Кривом Рогу у два наврата

______________________________________________________

СВЕ је више индиција да се и Руси и армија кијевске хунте спремају за битку на јужном фронту, између Херсона, Николајева и Кривог Рога.

Руски главнокомандујући – генерал армије Сергеј Суровикин – са својим штабом „црта“ будуће операције које ће, по  свему судећи, бити „рат вишег нивоа“ у односу на све досад виђено након 24. фебруара, односно – почетка руске специјалне војне операције у Украјини.

У функцији скоре руске офанзиве, која ће вероватно имати одбрамбену увертиру, јер Суровикин настоји да наведе Укре да напоадну први, су и ракетни и ваздушни удари који са јачим и ли слабијим интензитетом трају од 10. октобра.

И током целог 8. новембра су широм Украјине укључивање сирене за ваздушну опасност.

У Кривом Рогу у два наврата.

Део мобилисаних са руске стране већ је стигао на јужни фронт и тога је свестан и украјински главнокомандујући Валериј Запашни. Такође: да ће Суровикин сваке недеље имати на располагању све више војника. Зато његови изводе ограничене усмерене нападе – не би ли `напипали` слабо место у руским линијама.

Заменик шефа администрације Херсонске области Кирил Стремоусов изјавио је да су украјинске трупе почеле напад на Снигиревку и да је међу нападачима много Пољака и „добровољаца“ који говоре енглески.

Стремоусов је нагласио да је почела „озбиљна битка“, да су Укри продрли до северне периферије градића, али да их је зауставио руски 205-ти пук.

Ово тешко да је почетак „велике битке“. А и ако је покаже да јесте – Руси ће се првих дана само бранити…

На осталим фронтовима, Руси успешно ратују али без већих територијалних освајања.

Преузели су контролу над Белогоровком, која се налази уз Северски Доњец.

У све јачи обруч узимају Бахмут (Артјомовск) и Соледар.

Уништавају на дан по 2-3 украјинска утврђења око Марјинке и Авдејевке.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic

Па...нисам сигуран да сам баш све разумео што кажеш - тешке су то и широке теме, па није лако изразити мишљење а ни појмити шта други говори. Разумео сам смисао, али не котест и на шта циљаш, тако да схватам уопштено.

Моја опаска да је овај рат има "метафизичке димензије" (сваки рати има и све, иначе, не само рат, има метафизичке димензије, питање је само уплива Бога или анђела/демона и у којој мери - мада је та мера немерљива)...дакле, мислио сам да овај рат има велике метафизичке димензије у смислу да су силе зла устале, можда чак и у оном апокалиптичном смислу. То наравно не значи да Русија треба да спржи Украјину (=саму себе).

Што се тиче убијања - наравно да се ни Христос ни хришћанство не залажу за убијање, али јако важно наоменути - ни за пацифизам.

Ту важи "правило" међу наизглед непомирљивим, наизглед контрадикторним, речима Христовим:

1. Не убиј.

2. Нема веће жртве него живот свој положити за ближњега.

3. Не суди је је суд Мој (Христов).

Кажу да је по троје усташа водило по 100-тине бркатих, великих Крајишника на клање. Наравно да су они мученици, што реко владика Јован "моја баба Ђука је пред Христом као и Св. Георгије, Димитрије...", али окретање другог образа није аксиом један и јединствен, него је један од осалих аксиома, део истине, међу осталим истинама од Истине као Јединог и Јединственог Аксиома.

Да је "окрени други образ" аксиом, тада би хришћани нестали са лица земље.

Глупо је да теби објашњава да се хришћанске истине налазе у парадоксима, јер када посматрамо свет очима лажи у који нас је сурвао отац лажи, онда су и истине, наизглед, парадоксалне - мада нису парадоксалне и контрадикторне, него надопуњуу једна другу и сам контест.

Лалић је у својој "Свадби" написао: "Нема свадбе без крви и меса". Мислио је на револуцију, али, нажалост, та метафора има доста истине - нема ни слободе без крвне жртве људи, као што није било/нема спасења људи без крвне жртве Спаситеља.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic

Ђе је зрно клицу заметнуло, 
онде нека и плодом почине. 
је ли инстинкт ал' духовни вођа, 
Овде људско запире познање! 
Вук на овцу своје право има 
ка тирјанин на слаба човјека. 
Ал' тирјанству стати ногом за врат, 
довести га к познанију права, 
то је људска дужност најсветија! 
Ако сабљу пољубиш крваву 
и запловиш у ноћне валове, 
сљедује ти праху светковање. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ciriliko brate, ne vjerujem u ubistvo Hrista radi, ili istne i pravde radi. Zrtva za drugoga da

Свети Нестор је са благословом Светог Димитрија отишао на двобој и убио Лиа.

Косовски мученици...

Зато мислим да ниси у праву. Свети Ратници иду у рат да заштите слабе од насилника свесни да у тој борби могу да изгубе живот, полажући га за друге.

Што не значи да треба да се радујемо смрти непријатеља као што си лепо приметио.

Ал не можемо ни пустити душмане да нам слабе черече и убијају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс

Аџија је само провукао све кроз мало дубље поимање,  и подвукао опрез да убијање непријатеља није ради убијања и да не сме да нас сласт ка освети и радост ка томе поведе...бар тако сам схватио. Са још примеса да бити крштен није гаранција спасења, нити је крштен фарисеј више Христов од муслимана или неког другог.

Сад то су већ тешке теме....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Bilbija рече

Znaci hriscanski je ratovati? E pa da znamo da se molimo za Amere kada budu ratovali…Jer oni u stvari to rade  iz ljubavi, sibaju kao majka dete …

Треба да се молимо за њих, наравно али по оној молитви коју је Христос упутио са крста и Св. Стефан када су га каменовали јер "не знају шта раде". Да се молимо да се памети призову и мање убијају.

Они убијају највише и најчешће из похлепе материјалне. Из најнижих побуда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...