Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Clip_2.jpg.9df502d6c21ce105dce81f0cf3029191.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip_2.jpg.eeb897e9363d7221645ef35090ea1f2f.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://iskra.co/svet/oliver-stoun-amerika-u-slepoj-ulici-nema-izlaz/

...

Оливер Стоун: Америка у слепој улици – нема излаз

oliver-stoun.jpg

Прослављени амерички режисер Оливер Стоун, аутор Оскаром награђених филмова „Вод“ и „Вол стрит“ оценио је да се Сједињене Америчке Државе налазе у слепој улици из које нема излаза.

Аутор контроверзног филма ЈФК написао је на Фејсбуку* да није видео „тврдоглаву страну“ америчког председника Џозефа Бајдена на изборима 2020. и поставио питање да ли он заиста верује да САД и даље могу да доминирају униполарним светом, постајући непријатељи са Русијом и Кином?

Пост Оливера Стоуна преносимо у целини.

„Већ више од годину дана радим са косценаристом на новом сценарију, за који се надам да ће се следеће године претворити у дугометражни филм. Дистрибуција „Нуклеарне“ још увек није извесна.

У међувремену, могу само да кажем да ми је било веома нелагодно због ове светске ситуације. Нисам видео ову тврдоглаву страну Џоа Бајдена на изборима 2020. Погрешио сам, као што су ми многи од вас замерили. Мислио сам да је зрелији и да је превазишао ово размишљање. Али он очигледно угрожава цео поредак ствари. Застрашујуће је да су неоконзервативци попут Викторије Нуланд и Џејка Саливана и истраживачког центра „Нова америчка безбедност“ толико заокупили његов ум.

Како је кул шаховски потез био кад је гурнуо Русе у овакав ћошак. Да ли је Џо икада размишљао о последицама? Да ли он заиста верује да САД и даље могу да доминирају униполарним светом, постајући непријатељи са Русијом и Кином?

Али и Трамп, у свом обожавању „Америке на првом месту“ и својој жеђи за моћи и насиљем, не пружа ми алтернативу. Као и 2016. када сам гласао за Џил Стајн, не видим шта да бирам у политичком смислу у овој средини у којој су медији јако цензурисани и криминално занемарују тачку гледишта друге стране.

Моја земља је у слепој улици. Нема излаза. Тако нам је потребан ЈФК (Џон Кенеди) више него икад. Али где је он/она?

Депресиван сам“.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.76048da691bc6dd537308ec0ce14451e.jpg

...

T.ME

🇩🇪 Лейпциг вчера: люди вышли на улицы и требуют отправить Украине больше оружия снизить цены на газ и электричество 66% граждан ФРГ переживают по поводу...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.8839343eb31a6048a6c06dab1696afc4.jpg

...

T.ME

🇺🇲 The Trumpist Republican promises that if the Republicans win, Ukraine will not receive a cent. All money will go to the needs of the United States.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedno cisto tehnicko zapazanje, koga zanima tako nesto.

Gledam snimke ovi` dana, i nikako mi nije bilo jasno zasto Rusi gadjaju oklopnjake kamikaza BPL-om, koji relativno mali. Ucinilo mi se da je to suvise slabo za tezak oklop, tj. da je to malo kao vise zastrasivanje nego sto stvarno deluje. Medjutim, sad gledam ova dva snimka - po njime se jasno vidi da "Lancet" u stvari ima kumulativnu glavu, tj. da bez problema probija oklop kad na njega naidje.

Ovo se vidi na oba ova snimka, posebno na drugom, na kome odma` posle udara "prokuva" municija unutar samohotke, a to moze da bude samo kumulativni mlaz uleti u samo vozilo, i izazove paljenje svega sto moze da gori.

Koliko je ovo daleko otislo da moze da zameni cak i PT rakete. Gadne naprave, skroz su promenile nacin ratovanja.

...

Clip.jpg.fa1595b8c02c42a43f8b4192a618d613.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Destruction of self-propelled guns M109A6 Paladin by Kamikaze UAV "Lancet" in the Krivoy Rog-Nikolaev direction

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos par snimak iste BPL. Na prvom napada patrolni brod, a na drugom radar. I sto je vrlo zanimljivo - za razliku od obicnih projektila, gde je brzina fiksna, ovde se na drugom snimku jasno vidi da "Lancet" usporava da bi zauzeo sto bolji ugao za pogadjanje.

I ako pogledamo sve ovo do sad - ispostavlja se da su ove manje BPL ispale znanto efikasnije, jer se vece lako otkriju i obaraju, dok ove male uglavnom izbegnu PVO i dodju do cilja. Bas gadne sprave, ko god da ih koristi.

...

Clip.jpg.adc9e6c3843539150599fd787b3232fd.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Ukrainian boat "Gyurza" of the Ukrainian Navy gets an unexpected visitor Russian kamikaze drone "Lancet"

...

Clip.jpg.6ace226dbc0d079000a5a4256d18bf93.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Another video of the combat use of Kamikaze Lancet on the radar station of the Ukrainian forces.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.1fd63143555aabe5c4dd25a8e89b046e.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da rat neće da se zaustavi kad ovi ludaci sa zapada neće da se zaustave kao ni onda kad su nas bombardovali, ali naravno uvek ima neko kao ona glumica Mirjana što je izjavila da je to bilo ko šamar budali i da nam je to trebalo. Koji sadista ili mazohista pitanje je sad. Ima naših ljudi koji nose mržnju u sebi i usmeravaju je protiv svog naroda. To su uplašeni ljudi treba ih razumeti valjda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.81094a0811ee92990fbd516a4846b8c3.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Sverdlovskoj oblasti, gde se trenira, vec je poceo sneg.

...

Clip.jpg.a610e4e6f2cbecae27fadb20c0ff9c3f.jpg

...

T.ME

🇷🇺 Training of snipers from among those mobilized at the training ground in the Sverdlovsk region

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://iskra.co/svet/rusi-spremaju-ofanzivne-operacije-prema-nikolajevu-ocakovu-i-odesi/

...

Руси спремају офанзивне операције према Николајеву, Очакову и Одеси

20221015140852-c39fb082_0-scaled.jpg

ВЛАДИМИР Путин је затражио да сви цивили који живе са десне стране Дњепра у Херсонској области привремено напусте своје куће и станове да не би били жртве ратних дејстава.

„Да не би страдали – како је рекао – од гранатирања, било каквих офанзива и контраофанзива и свега другог у вези са војним операцијама“.

Руски лидер је овако наступио након што је букет цвећа положио на споменик ослободиоцима Москве од Пољака – Кузми Мињину и кнезу Дмитрију Пожарском.

Потом је посетио изложбу «Украјина. На прелому епоха» у центру Москве која је организована у оквиру Дана народног јединства.

Њеним посетиоцима је рекао да руске власти сада раде на издавању докумената избеглицама из Украјине на поједностављен начин. Нагласио је притом да ти људи у Русији „траже посао“ – и добијају га – а не избеглички статус.

Евакуација цивила из вероватне зоне војних операција, заправо, увелико траје.

Инжењерци руског Јужног војног округа свакодневно преко реке превезу око 1.200 возила и 5.000 цивила.

Разумљиво је што Путин о томе не говори отворено, али он фактички тражи да цела десна обала Дњепра, која је под руском контролом, буде без цивила, јер ће Оружаним снагама РФ послужити као плацдарм за офанзивна дејства према Николајеву, Очакову и Одеси. Вероватно и према Кривом Рогу и Дњепропетровску. Наравно, не истовремено.

Према речима московског војног стручњака Владислава Шуригина, руске трупе постепено преузимају иницијативу од украјинске армије, а офанзива ће највероватније почети «до краја новембра».

Дотад ће руска војска – наглашава Шуригин – имати довољно времена да припреми резерве неопходне за офанзиву.

Уредник часописа «Арсенал отаџбине» Алексеј Леонков мисли исто и указује:

«Офанзивне операције пуног обима највероватније ће почети пре краја године. Сврха делимичне мобилизације, није само стабилизација на фронтовима, већ и офанзивна дејства. Уследиће офанзивне операције разних размера. Пред нама је зимска кампања».

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

Jedno cisto tehnicko zapazanje, koga zanima tako nesto.

Gledam snimke ovi` dana, i nikako mi nije bilo jasno zasto Rusi gadjaju oklopnjake kamikaza BPL-om, koji relativno mali. Ucinilo mi se da je to suvise slabo za tezak oklop, tj. da je to malo kao vise zastrasivanje nego sto stvarno deluje. Medjutim, sad gledam ova dva snimka - po njime se jasno vidi da "Lancet" u stvari ima kumulativnu glavu, tj. da bez problema probija oklop kad na njega naidje.

Ovo se vidi na oba ova snimka, posebno na drugom, na kome odma` posle udara "prokuva" municija unutar samohotke, a to moze da bude samo kumulativni mlaz uleti u samo vozilo, i izazove paljenje svega sto moze da gori.

Koliko je ovo daleko otislo da moze da zameni cak i PT rakete. Gadne naprave, skroz su promenile nacin ratovanja.

...

Clip.jpg.fa1595b8c02c42a43f8b4192a618d613.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Destruction of self-propelled guns M109A6 Paladin by Kamikaze UAV "Lancet" in the Krivoy Rog-Nikolaev direction

 

sigurno imaju nekoliko Lancet modela sa razlicitim eksplizivnim punjenjem, koji se zatim po potrebi i u zavisnosti od cilja koriste

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...