Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 5 минута, sanja84 рече

Pa pričala je ta premijerka..hoće teritorije nazad. Istru i Dalmaciju.

Pa kakve to veze ima sa Srbijom?. Italija i treba da uzme Dalmaciju jer im je oteta. Dalmacija i jeste Italijanska. Trenutno nije ali ja se nadam da ce biti ore ili kasnije. A Dubrovnik je nas. Tu bi negde trebala da bude granica izmedju Srbije i Italije.

Istria, Fiume, Zara, Spalato … sve su to Italijanski gradovi po dalmatinskom primorju

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bilbija рече

Pa kakve to veze ima sa Srbijom?. Italija i treba da uzme Dalmaciju jer im je oteta. Dalmacija i jeste Italijanska. Trenutno nije ali ja se nadam da ce biti ore ili kasnije. A Dubrovnik je nas. Tu bi negde trebala da bude granica izmedju Srbije i Italije.

Pa nema veze sa Srbijom, ali ja nisam u Srbiji.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sanja84 рече

Pa nema veze sa Srbijom, ali ja nisam u Srbiji.

pa znas sta ako zivis na tim teritorijama , Dalmacija, Istra itd, na tvom mesti ja bih pizdravio povratak pod okrilje Italije.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bilbija рече

pa znas sta ako zivis na tim teritorijama , Dalmacija, Istra itd, na tvom mesti ja bih pizdravio povratak pod okrilje Italije.

To me je zanimalo. Ima li šanse za tako nešto...vreme je za seobe.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, sanja84 рече

To me je zanimalo. Ima li šanse za tako nešto...vreme je za seobe.

ma to nema nikakve sanse, jedino ako izbije neki svetski rat pa zbilja dodje do velikih promena, ali ovako nema sanse da se tako sta dogodi. Opusti se slobodno, neces videti italijanske trupe . i kakva selidba, mozes samo jenog jutra da se probudis u italiji a da ni kiraka ne napravis 😂😂

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас је амбасадор Хил написао - наређивачки - да Србија нема шта да потписује са Русијом која је окупирала суверену земљу. Те да Србија хитно саопшти шта је то Селаковић потписивао са Лавровом у УН-у, "на мрагинама", како се то каже.

 

Вечерас су "Новости" експресно објавиле - онаку "случајно" -  целокупан документ који су потписали Лавров и Селаковић. Истина без потписа, али исто се 'вата. Дакле нема зезања - амбасадор је к'о Понтије Пилат, намесик империје који наређује. Просто да човек не поверује. Дакле ко не послуша добија не више директно бомбе на главу, али добиће рат са суседима, обојену револуцији и сл.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala bratu @Justin Waters. Ovo je na vojnom forumu jedan od nekolicine najuvazenijih i najpismenijih clanova.
Sva podebljavanja, podvlacenja i objasnjenja u zagradama su moja.

...

"Ovo si jako dobro definisao.

Usudicu se da odem i korak dalje.

Mislim da je strategija EU (smijem se sam sebi, kako da udruzenje gradjana koje ni nema vojsku moze da ima strategiju), dakle da im je strategija bila da sankcijama i ostalim ludilom pritisnu i izoluju Rusiju dotle da Putin mora da moli za mir. Naravno, lova, koja ide u Ukrajinu i hrani ovaj rat, i oruzje koje su pumpali tamo, i ruska maskirovka na frontu, hranilii su im uvjerenje da je pitanje trenutka kad ce Rusija odustati od maksimalnih zahtjeva i zatraziti pregovore.

A kljucni argument za takvu strategiju im je bio ovaj flashov* (flash je clan foruma) trip da se Putin plasi mobilizacije, jer je pukao ako mobilise.

Naravno, to je i politika i strategija malog djokice, al` takvi su izgleda glavni sad u EU.
Dok je bila Merkel, Putin se pravio lud i gurao Normandijski format.

Elem, u tri dana srusio im Putin snjeska. Referendum, mobilizacija, otvorena teritorijalna pretnja Ukrajini, nova i direktna pretnja nuklearnim oruzjem. Ovaj put cak je i prag upotrebe spusten, nije vise egzistencijalna pretnja za Rusiju, vec pretnja integritetu teritorije RF.

Tako da malo su se umirili.

Ja redovno pratim CNN. Od pocetka SO nisi mogao da zivis tamo od spama recimo baltickih tigrova. Svaki dan oni izlaze sa nekim novim planom kako da se jebe mater Putinu i Rusiji. A ovi ih uredno prenose.

Od juce nista. Tajac. Nema baltickih tigrica. Kad evo ispade jutros Borelj na BBC. I on kaze "bolnim glasom" da mu se zale drugari na ljetovanju i pitaju ga "kada cete da zaustavite ovaj rat. Ne mozemo vise da se naplacamo struje."

Amerika jos dere istu kozu. Blinken i ekipa. Ali Evropa se ucutala. Izgleda da su shvatili da je vrag odnio salu.

Jer, sto je rekao jedan nas proslavljeni vojskovodja, septembra 1991., kad je iznenada usao u operativni centar korpusa i poceo da diktira zapovijest za napad cijelim korpusom, a operativni oficir ga upita - "sta je sefe, jesu li krenuli" (misleci na protivnika). A sef se izdra - "nisu oni krenuli, nego ja krecem!"

Tako i Putin izgleda krenuo."

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.d0c2f1c9ad682add2f192fb36ca31dbd.jpg

...

T.ME

‼️🇷🇺🇯🇵 ФСБ пресекла шпионскую деятельность консула Генконсульства Японии во Владивостоке. Мотоки Тацунори объявлен персоной нон грата. t.me/rusvesnasu

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.7b01a860653bfe90fc2f9cf99e4c84e8.jpg

...

Clip.jpg.ce0005cdd42ee7d30ea6db532a497909.jpg

...

T.ME

Snowden received Russian citizenship. The decree was signed by Putin. Subscribe to @Sputnik

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један скроз офтопик, ако није проблем. По вашим инфо колико има Срба и шиптара на КиМ?

Не гледам јавне статистике јер је то гомила глупости. По ономе што сам ја чуо од наших а и видео оквирно, то је отприлике 800к шиптара и 100-150к наших? 

Извињавам се још једном за дигресију делује ђи да бих овде могао инфор валидну да добијем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.thumb.jpg.4322ae54582b5f0ed9a3c03ed9e33242.jpg

...

T.ME

🇪🇪Armored vehicles are being driven along Estonian roads to the Russian border. Right now, a large batch of tanks and armored personnel carriers has passed through Sillamae...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovih dana kamikaza-BPL rade redovno.

...

Clip.jpg.86ff7e219aeb2b257c9fa4d25b8cefe9.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Glow in the Odessa region due to the detonation of ammunition in the warehouse of the Armed Forces of Ukraine, after being hit by Geran-2 kamikaze drones.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Snimak udara kamikaze BPL. Cuje se po pucnjavi da izaziva prilicnu paniku, i ipak i pored sve vatre pogadja. Inace, u pitanju je iranski "Shahed", koga su Rusi kupili kompletnu licencu i prave ga pod imenom "Geran-2".

...

Clip.jpg.82648fa2b5b3088d33be43381daf2c53.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Another strike with the help of an Iranian kamikaze drone on a military facility in Odessa. Air defense does not work. And this now gives us the opportunity to destroy warehouses with...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Medju unistenim vozilima ukronacista na hersonskom pravcu je i nas BVP M-80, isporucen iz Slovenije.

...

Clip.jpg.2719fc45ef07978bba7e12e34eb4d0dc.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Video with destroyed armored vehicles of the Armed Forces of Ukraine in the Kherson region. You can see the Yugoslav M-80A infantry fighting vehicle delivered from...

 

  • Оплаках :)) 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

Medju unistenim vozilima ukronacista na hersonskom pravcu je i nas BVP M-80, isporucen iz Slovenije.

...

Clip.jpg.2719fc45ef07978bba7e12e34eb4d0dc.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Video with destroyed armored vehicles of the Armed Forces of Ukraine in the Kherson region. You can see the Yugoslav M-80A infantry fighting vehicle delivered from...

 

Да, то је онај једини тенк што смо имали... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...