Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Пре сат времена, sampaganini92 рече

Мислим да ни у самој Русији више не врте пропалу причу да је све ово део плана руса... ал ајд како вам воља. Циљ СВО је био ослобађање Донбаса, у административним границама. Фронт код Доњецка није мрднуо ни километар и непријатељ истим и јачим интензитетом гранатира цивилно становништво као и првог дана СВО. Наравно да је остварен и успех и да је доста дога ослобођено али циљ није остварен. То да ли је сад нато заједно са украјинском војском је нешто на шта је руска страна могла да рачуна од првог дана и да на овај начин ратује само са украјинском војском било би критично.

Русији можда на дуже стазе требају овакви догађаји у случају да се повољно развију. Али мислим да си мало одлутао, није сваки човек који бежи од рата ова и она колона, много је ту обичног света који нису прозападни и који беже или трпе страдања. Али ако ти и даље тераш да је све ово део генијалног плана руса, нека ти, не бих ја да разуверавам икога.

Па добро мислим да нису могли све да испланирају, али мора да су имали план у ком случају треба да изврше мобилизација. А за ово друго нисам баш сигуран колико је оправдано јер свако ко је позван на мобилизацију мора да се одазове осим ако има ваљано оправдање да то не уради а свако ко побегне из земље вероватно неће моћи никад да се врати а да не одлежи робију. Не знам руски закон али могуће је да се то третира као нека врста  издаје земље тако да бежање и није неки морални чин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, sampaganini92 рече

Можда је родољуб јака реч с моје стране, то јест сигурно јесте али свакако бих пре рекао само обични људи. Ми смо пала бића и навикли смо да меримо све по себи и својим аршинима. Сутра да избије рат на Косову, шта мислиш колико би људи отишло да ратује, колико би било спремно на тако нешто? И да ли сви ови остали јесу вишак који није потребан Србији-Русији. Ако су само најодважнији и исправни они који су нам потребни, онда неће много да нас остане. Жао ми је али не делује ми као да имате реалан додир у тумачењу свих ових дешавања, наше окружење можда одаје једну слику али реалност често нема везе са тиме. Максимализам не доноси ништа корисно, већ баш умереност.

Цела Украјина, можда, премда тешко. То би врло вероватно испровоцирало и директно укључење НАТО у рат, и врло вероватно општи светски рат. Притом онај запад Украјине је сам по себи скоро цео преумљен по аршинима запада, нисам сигуран да тренутно Русима уопште одговара да то освоје, јер њима пре свега није до територије што их и чини другачијим од западних говнара.

Пријатељу то о чему ти говориш је раслабљеност. Раслабљени мора да ојача иначе ће га душмани који му кидишу на земљу и посрамити а на крају растргнути. Тако је и у духовном смислу тако је и у физичко.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ljudi, nikog ne zanima što su u Kazahstanu osnovali svetsku religiju Krislam?

 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Просечан србенда рече

Па добро мислим да нису могли све да испланирају, али мора да су имали план у ком случају треба да изврше мобилизација. А за ово друго нисам баш сигуран колико је оправдано јер свако ко је позван на мобилизацију мора да се одазове осим ако има ваљано оправдање да то не уради а свако ко побегне из земље вероватно неће моћи никад да се врати а да не одлежи робију. Не знам руски закон али могуће је да се то третира као нека врста  издаје земље тако да бежање и није неки морални чин.

Па не причам само о онима који су добили позив за мобилизацију, а беже из земље, мислим за њих је термин јасан. Издајник. Говорим генерално о људима који беже од рата, не само из Москве него и из пограничних области, беже породице боје се. Мислим Белгород који је руски град се гранатира свакодневно, цивили гину. Неки се селе јер су им фирме пропале, остали без посла. Мислим варијанти је милион, теби и мени се подразумева да никад не бисмо напустили државу у таквом тренутку. Али многима се то не подразумева, и кажем да се сви ти не могу аутоматски отписати као непотребни јер не баратамо ми са великим бројем људи генерално, а још далеко далеко мање са бројем квалитетних људи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, sampaganini92 рече

Па не причам само о онима који су добили позив за мобилизацију, а беже из земље, мислим за њих је термин јасан. Издајник. Говорим генерално о људима који беже од рата, не само из Москве него и из пограничних области, беже породице боје се. Мислим Белгород који је руски град се гранатира свакодневно, цивили гину. Неки се селе јер су им фирме пропале, остали без посла. Мислим варијанти је милион, теби и мени се подразумева да никад не бисмо напустили државу у таквом тренутку. Али многима се то не подразумева, и кажем да се сви ти не могу аутоматски отписати као непотребни јер не баратамо ми са великим бројем људи генерално, а још далеко далеко мање са бројем квалитетних људи.

А да сад те боље разумем

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Вилер Текс рече

Пријатељу то о чему ти говориш је раслабљеност. Раслабљени мора да ојача иначе ће га душмани који му кидишу на земљу и посрамити а на крају растргнути. Тако је и у духовном смислу тако је и у физичко.

Јесте раслабљеност, управо то. Али баш таквих раслабљених је огромна већина. Тај дал ће да ојача и кад ће да ојача, ја не знам, али Бог зна и Божије је да му суди а на нама је да га не одбацујемо и одгурујемо јер не знамо Божији план за некога. А ових што иду директ против свог народа и државе, за то је други термин а не раслабљеност. 

Јаки нека снагом помажу раслабљене а не да их одгурују и понижавају јер никад не знаш кад Бог за гордост може да те подвргне раслабљењу. Чисто да те подсети да си прах земаљски и да сва снага коју имаш од Њега је а не од тебе. Зато сам само за дозу умерености у категорисању свих тих људи који су одбегли од рата, иако се већински слажем са тобом као и са свима на овој теми уосталом. У току је огроман светски сукоб у коме смо сви овде за исту страну опредељени, само мислим да кад постоји нешто где запне, то треба схватити, прихватити и превазићи а не да увек говоримо то је све део плана. То ми дође ко кад Вучић све да шиптарима па нас уверава да је све ок, и да је све то у нашем интересу заправо. Али видим да су и у самој Русији то увидели и делају у складу с тиме, што је и једино ваљано.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, sampaganini92 рече

Јесте раслабљеност, управо то. Али баш таквих раслабљених је огромна већина. Тај дал ће да ојача и кад ће да ојача, ја не знам, али Бог зна и Божије је да му суди а на нама је да га не одбацујемо и одгурујемо јер не знамо Божији план за некога. А ових што иду директ против свог народа и државе, за то је други термин а не раслабљеност. 

Јаки нека снагом помажу раслабљене а не да их одгурују и понижавају јер никад не знаш кад Бог за гордост може да те подвргне раслабљењу. Чисто да те подсети да си прах земаљски и да сва снага коју имаш од Њега је а не од тебе. Зато сам само за дозу умерености у категорисању свих тих људи који су одбегли од рата, иако се већински слажем са тобом као и са свима на овој теми уосталом. У току је огроман светски сукоб у коме смо сви овде за исту страну опредељени, само мислим да кад постоји нешто где запне, то треба схватити, прихватити и превазићи а не да увек говоримо то је све део плана. То ми дође ко кад Вучић све да шиптарима па нас уверава да је све ок, и да је све то у нашем интересу заправо. Али видим да су и у самој Русији то увидели и делају у складу с тиме, што је и једино ваљано.

Раслабљеном треба помоћи тако што ће му се наћи место сходно његовој снази. Тако он јача и на корист је браћи и сестрама. А не да ширимо раслабљеност. Ја не судим никоме ал нећу ни да раслабљеност заливам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, sampaganini92 рече

Мислим да ни у самој Русији више не врте пропалу причу да је све ово део плана руса... ал ајд како вам воља. Циљ СВО је био ослобађање Донбаса, у административним границама. Фронт код Доњецка није мрднуо ни километар и непријатељ истим и јачим интензитетом гранатира цивилно становништво као и првог дана СВО. Наравно да је остварен и успех и да је доста дога ослобођено али циљ није остварен. То да ли је сад нато заједно са украјинском војском је нешто на шта је руска страна могла да рачуна од првог дана и да на овај начин ратује само са украјинском војском било би критично.

Русији можда на дуже стазе требају овакви догађаји у случају да се повољно развију. Али мислим да си мало одлутао, није сваки човек који бежи од рата ова и она колона, много је ту обичног света који нису прозападни и који беже или трпе страдања. Али ако ти и даље тераш да је све ово део генијалног плана руса, нека ти, не бих ја да разуверавам икога.

Циљ СВО је био заштита руског становништва унутар Донбаса, демилитаризација и денацификација Украјине. Украјинска војска је поражена, већим дијелом денацификована, и ово данас што ратује је НАТО 1/1, не само са НАТО оружијем, и логистиком него страни НАТО војници обучени у Украјинске униформе. Ствар је у томе да Руска врхушка има сасвим сигурно стратегију, ако хоћеш тако шта и како даље уколико ствари ексалирају. Сигуран сам да имају и план како поступити и ако све ово ескалира да је употреба нуклеарки неизбјежна. Оно што нису били сигурни је како ће економија да се креће ко ће их све подржати или бити спреман на сарадњу, и ово се испоставило да је испало одлично и да се сада мирне главе могу подићи улози. Није случајно што се позив на мобилизацију десио након самита Шангајске Организације гдје је Русија добила гаранције да може ићи даље и да ће се економска сарадња наставити. 

Они који бјеже авионима са каратама које коштају 9000 евра нису они који су обичан свијет и бјеже од страдања. Ти који бјеже авионима са тако скупим картама су они попут руских блогера који Стејт Департменту достављају листу људи који активно сарађују са Кремљом. Русија није објавила тоталну мобилизацију, него 1% од онога колики су јој потенцијали, дакле уопште нема разлога да неко бјежи јер се у војску шаљу војници са ратним искуством и то добро плаћени. Наравно да неће бити лако за руски народ, осим ако не желе да живе у деколонизованој Русији, треба да се стисну на шта су свакако навикли и да однесу још једну побједу у још једном отаџбинском рату. У питању је Русија као држава и нација и са овим нема зајебанције. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Циљ СВО је био заштита руског становништва унутар Донбаса, демилитаризација и денацификација Украјине. Украјинска војска је поражена, већим дијелом денацификована, и ово данас што ратује је НАТО 1/1, не само са НАТО оружијем, и логистиком него страни НАТО војници обучени у Украјинске униформе. Ствар је у томе да Руска врхушка има сасвим сигурно стратегију, ако хоћеш тако шта и како даље уколико ствари ексалирају. Сигуран сам да имају и план како поступити и ако све ово ескалира да је употреба нуклеарки неизбјежна. Оно што нису били сигурни је како ће економија да се креће ко ће их све подржати или бити спреман на сарадњу, и ово се испоставило да је испало одлично и да се сада мирне главе могу подићи улози. Није случајно што се позив на мобилизацију десио након самита Шангајске Организације гдје је Русија добила гаранције да може ићи даље и да ће се економска сарадња наставити. 

Они који бјеже авионима са каратама које коштају 9000 евра нису они који су обичан свијет и бјеже од страдања. Ти који бјеже авионима са тако скупим картама су они попут руских блогера који Стејт Департменту достављају листу људи који активно сарађују са Кремљом. Русија није објавила тоталну мобилизацију, него 1% од онога колики су јој потенцијали, дакле уопште нема разлога да неко бјежи јер се у војску шаљу војници са ратним искуством и то добро плаћени. Наравно да неће бити лако за руски народ, осим ако не желе да живе у деколонизованој Русији, треба да се стисну на шта су свакако навикли и да однесу још једну побједу у још једном отаџбинском рату. У питању је Русија као држава и нација и са овим нема зајебанције. 

Мени је јасно шта ти причаш, али заштита станивништва није остварена ни на територији саме Русије а поготово не у Донбасу. И ок је признати да СВО није испунила свој циљ који је дакако био оптимистичан кад се крене са 200 хиљада људи на нато опремљену украјину. Дакле успеха је било, али циљ испуњен није. То што је украјина демилитаризована мачку о реп јер се на терену није променило на повољно по руско становништво. Неких области јесте, и то је одлично. Али многих не. 

И добро је што је спроведена ова делимична мобилизација, али далеко од тога да је с тиме ишта решено, нити да ће то нужно довести до ослобађања целе територије новорусије а камоли целе украјине. Ових 300к резервиста само значи да ће ратовати на бројчаном егалу са укр-нато. Уколико успех изостане, и општа мобилизација сигурно да стоји у опцији. Мени је јасно да су Руси имали стратегију како да реагује ако ситуација крене у овом смеру, али будимо поштени и рецимо да овом смеру значи неповољно по Русе. 

Што се ових са скупим картама тиче, факат је тако то сам већ и рекао. Али опет, нису то сви. То је само нешто на шта сам налетео на нету, беже људи из свакаквих разлика и из разних крајева а не само из Москве за хиљаде евра. 

Док се све ово одвија украјинци и даље притискају по целој линији фронта, и довлаче додатне снаге за вероватно још један покушај пробоја линијне одбране. Док се ових 300к мобилише и стави у строј на фронту проћи ће вероватно месец два, до тад одбрана мора да издржи наступајуће ударе. Самим тим што је ово најављено није још никаква победа на видику али је изгледнија него јуче. Борбе предстоје. Надајмо се да ће нуклеарке изостати. Економски је свакако издржан најјачи удар и то је одлично, сад треба и војно да прати то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, sampaganini92 рече

Нажалост сво није успела да оствари оно што је планирано у формату у ком је била изведена

Ovde svi koji ovako misle uzasno grese. Nista nije nazalost, apsolutno je svima bilo jasno da nema od mira nista, jer da su zapadni hteli mir isli bi za njim odavno, jos od 2014. Rusi su poceli sve kao neki SVO cisto diplomatije radi, ali nema nikakve sanse da su mislili da ce sve tu da stane. Spremali su se za ovo jos od 2008. godine, i to najmanje od tad.

Ko je gledao njihove generale jos pre 10, 20 i vise godina (amuricki drekavci u Ceceniji), mogao je jasno da nasluti sve ovo sto imamo danas. Oni su jos tad, neposredno posle raspada sovjetije, jasno i glasno govorili da kolektivni zapad ima detaljno razradjenu doktrinu za potpuno pokoravanje Rusije, na bilo koji nacin, i da otog ni u kom slucaju taj zapad nece da odustane.

Cak su odlicno znali i vojni deo - ideja zapada je bila da se Rusija opkoli lanserima krstarecih i slicnih raketa ("raketni stit", sio mi ga djura), da bi se u jednom momentu sa nekim "dobrim" razlogom izvrsio napad, tako da ni ruski PVO ne moze da ga zaustavi. Za tako nesto je sracunata cifra od oko 3.000 raketa u jednovremenom napadu. Zato su Rusi jos od tad, dok je S-300 bio glavni, sve vazne oblasti i centre dobro opkolili PVO sistemima.

U medjuvremenu, Kremlj se probudio iz sovjetskog sna, i krenuo da lupa protivnika gde god bi ovaj gvirnuo - u Ceceniji, u Gruziji, u Siriji, sad ovde. I naravno, posredno, u Libiji i na drugim mestima. Vojno, i na druge nacine.

Dakle, ovako je prosto moralo da bude, ka ovome svet ide od `99.te, tj. od rata ovde kod nas, ako ne i pre toga. Zapadni hitleri zele da podjarme sve svom ludilu, a veliki deo sveta za to nece ni da cuje. Uz malo podji-stani, tu je rat neizbezan.

A Koren rata nije ni energija, ni hrana, ni nesto drugo takvo, kao sto neki misle, nego potpuno suprotni pogledi na svet i zivot.
Tu je rat poceo, tu mora i da se zavrsi, da bi moglo da bude pravog mira.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Циљ СВО је био заштита руског становништва унутар Донбаса, демилитаризација и денацификација Украјине. Украјинска војска је поражена, већим дијелом денацификована, и ово данас што ратује је НАТО 1/1, не само са НАТО оружијем, и логистиком него страни НАТО војници обучени у Украјинске униформе. Ствар је у томе да Руска врхушка има сасвим сигурно стратегију, ако хоћеш тако шта и како даље уколико ствари ексалирају. Сигуран сам да имају и план како поступити и ако све ово ескалира да је употреба нуклеарки неизбјежна. Оно што нису били сигурни је како ће економија да се креће ко ће их све подржати или бити спреман на сарадњу, и ово се испоставило да је испало одлично и да се сада мирне главе могу подићи улози. Није случајно што се позив на мобилизацију десио након самита Шангајске Организације гдје је Русија добила гаранције да може ићи даље и да ће се економска сарадња наставити. 

Они који бјеже авионима са каратама које коштају 9000 евра нису они који су обичан свијет и бјеже од страдања. Ти који бјеже авионима са тако скупим картама су они попут руских блогера који Стејт Департменту достављају листу људи који активно сарађују са Кремљом. Русија није објавила тоталну мобилизацију, него 1% од онога колики су јој потенцијали, дакле уопште нема разлога да неко бјежи јер се у војску шаљу војници са ратним искуством и то добро плаћени. Наравно да неће бити лако за руски народ, осим ако не желе да живе у деколонизованој Русији, треба да се стисну на шта су свакако навикли и да однесу још једну побједу у још једном отаџбинском рату. У питању је Русија као држава и нација и са овим нема зајебанције. 

...

Apsolutno.

A ovo cu da podvucem. Ko ovo ne kapira krajnje je naivan, najblaze receno.

пре 1 сат, Justin Waters рече

Сигуран сам да имају и план како поступити и ако све ово ескалира да је употреба нуклеарки неизбјежна.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

photo_2022-09-21_17-01-05.jpg.7ea79876be89ff93dd4407c9b340d998.jpg

...

photo_2022-09-21_08-29-18.thumb.jpg.b822a06bd69f5bd01f48c6708867f526.jpg

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.2da95708f731d635d466e4cd8bf7110a.jpg

...

T.ME

Карта новых регионов России из крайнего выпуска «Войны» Поддубного. Красная линия — фронт на 21 сентября. Регионы сначала показаны в...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.aa79209c443a9195f221b3fd0b991a06.jpg

...

T.ME

Bloomberg explained why the Germans will not demolish Soviet monuments, unlike the Balts and Poles. Before reunification in 1990, both parts of Germany signed an agreement with 4...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.1212511313c1e2fcbc917979ac6b90ae.jpg

...

T.ME

🇷🇺 What will Russia get after the referendum? ▫️Russia will add 5 to 6 million new citizens. ▫️In the future, when refugees begin to return, the total population of the new regions may grow to...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...