Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 13 минута, Вукашин рече
WWW.MILITARY.COM

Mission: Long Range Artillery Fire Support

 

Ово би требало да су ти М142 који стижу у Украјину.

...

Clip_3.jpg.33f98872e24a12c25bb0eb5ce520c46d.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Вукашин рече

Много се одужио овај рат за Русе. Украјинци гину, али изгледа да имају доста топовског меса. Запад им шаље у свакој следећој тури све боље и све модерније наоружање. Сада им испоручују мобилне ракетне системе.

Inace, ovu recenicu, doslovno skoro istu ovakvu, video sam do sad jedno xyz puta na vojnom forumu.
Da bar malo promen(it)e recnik, ovo isto bas vise dosadi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, obi-wan рече

...

Clip_3.jpg.33f98872e24a12c25bb0eb5ce520c46d.jpg

Рекао је да то није ништа, али је и рекао да ће Руси проширити мете, ако запад испоручи ново оружје Украјини. Значи, није баш безначајно наоружање.

Сукоб је далеко од краја и ништа ту још није готово. Запад пумпа наоружање и НАТО обучава Украјинце по балтичким земљама и Пољској, пре него што их пошаљу на фронт. Још ће то потрајати...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вукашин рече

Рекао је да то није ништа, али је и рекао да ће Руси проширити мете, ако запад испоручи ново оружје Украјини. Значи, није баш безначајно наоружање.

Сукоб је далеко од краја и ништа ту још није готово. Запад пумпа наоружање и НАТО обучава Украјинце по балтичким земљама и Пољској, пре него што их пошаљу на фронт. Још ће то потрајати...

Sto duze potraje, to gore po zapadne. U svakom pogledu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Познати коментатор ратних дешавања Јуриј Подољак. Интервју за РТРС (нисам још погледао видео).

Чини ми се да су му угасили YT, повремено га погледам на телеграму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вукашин рече

Једно је сигурно - време не ради за њих.

1. Сигурно се може рећи да је акција планирана тако да се њен епилог не зна, и да крајњи исход зависи искључиво од Украјине. Ако саију кичму проћиче боље, ако не, може им нестати државе. То се види из изјава из Моске.

2. Пошто је све како јесте - управо је супротно, време ради за Русе. Они не смеју да изгубе рат, а пошто нису очекивали овакав отпор, променили су тактику са неког блиц-крига, на чување људства што више, и време ради за њиих. Могу годинама овако. Санције им нико неће укидати - коначно су се призвали памети, јер "западни пртнери" су им показали на примеру широм света да се према њима искреност и коректност и попустљивост сматра као слабост - то их стимулише да надиру даље. Време ради за Русе...само што су они још "комотни", не схватају ни снагу меке ни тврде моћи.

3. Врме ради за њих (сада) али мало су омашили, мало више: са мало пара, са мало лажи САД им је узела Украјину и увукла их у рат са браћом. Русија мора сад да користи огромне паре и огромне ресурсе и силу војну и мртве главе, на десетине можда 100-тине хиљада падају. А што нису раније и другачије реаговали? Шта су чекали? Лизало и "ај ам сори" од Амера?

 

Кад сам ја то говрио, месец дана пре рата, Оби ме је ипрозивао као неког ратног хушкача, а, видим, сад је главни извештач из милитаристичких зона....што би се рекло...

Време, сад, ради за Русе, али кад су све пропустили, и медотодлогију меке моћи, и неспособност процена докле и како ће САД да реагује...то је помало жалосно, да Британци и Амери праве НАТО војску у Украјини пред њиховим носем, а они се као нешто правдају 8 година за источну Украјуну: нису наше снаге ту, ово оно.

Не можеш са војном силом као НАТО да преговараш, или се повуци или удари баријеру, треће нема. Па НАТО се шири од пада берлинског зида....шта и коме су Руси доказивали? Чекај, ако су имали петљу да реагују у Сирији, па што су Украјину пред носем пустили Америма? Просто невероватне грешшке....рекација раније, или отворен, не баш официјални, али отворена подршка народу на истоку Украјине: оружје, пасоши, држављанства, буквално интеграција тих крајева у Русију, али не званично - лажеш лепо, и радиш свога посла.

Не би до овога никада дошло...сад се крај не зна...сад се прелазе многе црвене линије. Врмена имају, сада, на претек...кад нису до сада, тек сад би им било глупо да срљају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То да Руси могу годинама овако је у најмању руку дискутабилно. И да нису под најжешћим санкцијама, питање је да ли би могли да финансирају вишегодишњи рат?

Ово нисам ја измислио, више пута сам од руских званичника чуо да се "операција" мора завршити у што скоријем року и да се не сме отегнути у недоглед.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Ćiriličar рече

Кад сам ја то говрио, месец дана пре рата, Оби ме је ипрозивао као неког ратног хушкача, а, видим, сад је главни извештач из милитаристичких зона....што би се рекло...

Kakav bezobrazluk i mucenje vode. Treba da te sramota.

Ovu temu pratim od pocetka i stalno sam, kao i drugi, prenosio poruke o ratu, koji traje vec 8 godina, a ne samo sad. Isto tako temu o Siriji i druge slicne. A to sto sam te isprozivao je za prazno kafansko lupetanje, bas kao i ovo sad. Da su Rusi pre ovoga poceli akciju bilo bi im mnogo teze u svakom pogledu, pogotovo ekonomski. Zato nisu uvazili tvoja i slicna umozrenja, nego su se lepo spemili za veci rat, pa onda krenuli.

Jer, verovao ti ili ne - za rat se sprema. Kad saljes ljude u mogucu pogibiju prvo proradis sva moguca grananja situacije, da bi mog`o da regujes ispravno i trezno u toku samog rata, kad za to dodje potreba.

Ali sta znaju generali i strucnjaci, bolje im je da su pitali Cira, koji je dugo, svakod dana, prolazio kraj Kremlja (i time se nepovratno ozracio znanjem koje nemaju ni svi ruski generali zajedno... dzabe su ucili i vezbali, trebalo je da setaju pored Kremlja...).

Clip_3.thumb.jpg.ce81238187d5071446ac832f8004547f.jpg

...

Samo da ponovim isto k`o i zimus: dobro je da se ti i drugi slicni tebi ne pitaju bas nista u ovakvim pitanjima.

...

Clip_5.thumb.jpg.83c42f78e78a7d9743069eee163c4e19.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar

Dakle, Rusi dobijaju rat kako se rat i dobija - na strani Svetla, ne suprotno Njemu. I ta primedba zimus je bila o tome - ne ulece se u sukob tek tako, ne mareci za zive ljude (kao sto ameri i njini rade i radili su - i kod nas i na jos sto strana), nego pre svega postavljajuci eticki temelj za pobedu: "mi idemo da zastitimo narod i uklonimo naciste, ne radi koristi ili materijalnog ili teritorijalnog dobitka").

Bez toga, tj. bez zelje za mirom svima, pa i neprijateljima, nema pobede.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan Ма слажем се са тобом по том питању 120%....за зимус, небитно, опаска мала, не дотиче то мене као сујетна човека, него ме стање дотиче, болно је то све тамо..."ја сам рекао" не значи да сма ја неки стратег....просто несхавтљиво је како је Русија реговала на догађаје током свих последњих година.

Међутим, не значи да сам у праву, али зна се да је Словенима слаба страна тзв "мека моћ" и неко мудровање. Вазда смо гинули као снопље...често није требало тако и толико. Просто сматрам да државе као Русија не смеју себи дозволити неке Мајдане/Мејдане и Одесе...то...

А о томе како се ратује...а бих ишао и даље, и слажем се са оним католичким бикупом што је био намесник у САД, да ово можда има и космике и есхатолошке димензије.

Видиш само како се томоси деле (ма шта ово значило)....а све то има везе са свим...шта ћу теби тупити даље...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ćiriličar рече

просто несхавтљиво је како је Русија реговала на догађаје током свих последњих година

Sto je neshvatljivo? Sta je trebalo, kao ameri da udju i da bezobzirno melju sve? Ili da se mozda svete?
Sve vreme ti to i pricam, od zimus - tako ne bi nikad pobedili nikog. Ovako, kako su sad krenuli, pobeda je zagarantovana.

Rusi sahranjuju ukre, koje su "njihovi" ostavili na ledinama, i pisu na krstu npr. "ovde pociva nepoznati vojnik... Bog da ga prosti..." i tome slicno. Ovo je sama esencija pobede, njena srz - covekoljublje i prema neprijateljima.

Koliko ce to da traje je mnogo manje vazno od tog koliko ce zivota da se sacuva ili ne sacuva.
I da li ce ljudskost da se sacuva ili izgubi.

"Trazite prvo carstvo Bozije i pravdu njegovu, a ovo drugo dodace vam se".

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

T.ME

️Выживший после пыток боец ДНР встретился со своим карателем. Боец 36-й бригады морской пехоты Украины пытался зарезать штык-ножом пленного бойца армии...

 Какав обрт и брза правда. Рус је чудом преживео и сада стоји пред заробљеним џелатом садистом. Невероватно како је миран.

 

„Па Бог ти је судија“ Укронази убица се суочио са жртвом лицем у лице

Заробљени укровојак током испитивања испричао је како је шест пута избо ножем заробљеног војника војске ДНР.

- „Ушао је друг и рекао: „Идемо, хајде да убијемо заробљеника...“

Ушао сам, убо га шест пута и отишао. Тело је извађено другог дана, рекли су да је мртав.

- "Погледај десно"
- "Да ли се сећаш?"
- "Сећам се"
"Јеси ли га посекао?"
- "Да"

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Вукашин рече

Невероватно како је миран.

Cudesno, naravno. Bas kao u zitijima svetih, a posle ljudi kazu kako su zitija suvise neverovatna. Pa evo jednog uzivo.
On je svoje umro. Sad vise nema sta da ga uplasi, za njega je smrt izgubila zaoku.

A ovaj tetovirani nekrst da ako bar sad dodje sebi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...