Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Званичног раскола нема 

T.ME

Все хорошо, прекрасная маркиза https://t.me/alwian/2117

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ekdikos_apomahis pazi, što se Kirila tiče, stvar je specifična zbog toga što je on nadležan i u Ukrajni i patrijarh i Ukrajincima. Eto, tu je kvaka. Zadužen je direktno i za njih, tako da je i to njegov narod. Govorim o većini ljudi, koji nisu fašisti, čija su deca prinudno mobilisana i koji ratuju, ni krivi, ni dužni. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je bilo onako bezveze video. Ide dron oko sela, ono celo selo ruševina, paljevina i jedino crkva nerazrušena, ništa joj ne fali. Nekako mi čudno to. Narod koji se toliko boji Boga,da ne dira u crkvu, a ostatak sela, ljudstva... 

I izjava bolje rat nego raskol. Taj fakt mi je nerazumljiv, ne znam da li me razumete... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, sanja84 рече

Izvini brate, ali svaki dan umire tj gine toliko ljudi sa obe strane.. Koga briga za nadležnost crkve. Uvreda je za zdrav razum da se neko uopšte time bavi, pogotovu crkvene vlasti koji bi trebalo da se mole za mir i pomirenje

Bas naprotiv. Pitanje nadleznosti Crkve je apsolutno kljucni deo ovog rata, sam njegov centar.

Necastivom, koji je zajahao zapad u nadi da ce da srusi branu normalnosti na istoku, jedini pravi protivnik je Pravoslavna Crkva i njen mir i poredak. Stoga, odatle polazi i pitanje odbrane covecnosti i normalnosti, i to ne samo za Ruse i nas, nego doslovno za ceo svet.

Ovo je, naravno, rat svetla i tmine, a ne neki navodni rat drzava. Sad se u svim narodima ljudi ubrzano dele i svrstavaju na jednu od strana.

Jer samo tako i moze da bude, izmedju te dve strane nema niceg.

Da, Crkva je u sred sukoba. Zato satanisti i pokusavaju da je nekako pomere iz ravnoteze, posebno sto na terenu gube i ostaju bez opcija.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, sanja84 рече

Ja kad sam bila devojčica od nekih devet godina, nisam imala blagoslov da se pričestim jer sam se posvađala sa drugaricom.

Ovo nije nikakva svadja, niti je po bilo cemu uopste uporedivo sa tim o cemu (ne znajuci sta pricas) pricas.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, sanja84 рече

A ti pratiš moje rad i delo pa znaš da nisam osuđivala rat u Donbasu. 

Ако сам погрешио извини. Тај наратив о Русима, Питину, РПЦ као кривцима за све и жал над Украјином код мене добија такав третман, цнн пропаганда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, sanja84 рече

@ekdikos_apomahis pazi, što se Kirila tiče, stvar je specifična zbog toga što je on nadležan i u Ukrajni i patrijarh i Ukrajincima. Eto, tu je kvaka. Zadužen je direktno i za njih, tako da je i to njegov narod. Govorim o većini ljudi, koji nisu fašisti, čija su deca prinudno mobilisana i koji ratuju, ni krivi, ni dužni. 

А како би ти ослободила ту већину, коју тероришу нацисти, против којих је рат апсолутно благословен, што се мене тиче?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Вилер Текс рече

Ако сам погрешио извини. Тај наратив о Русима, Питину, РПЦ као кривцима за све и жал над Украјином код мене добија такав третман, цнн пропаганда.

Ako se ne varam. Prošle nedelje smo se svađali oko sankcija Rusiji. Mislim da si bio ti. Što sam dramila kako se Srbija ponaša i kako treba jasno da stane na stranu Rusije. Mislim da si bio baš ti. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja već nekih godinu dana sam pratila službe iz svetogorske lavre u Ukrajni, zato što nisam mogla u crkvu bez PCT a. Kad je bila korona. I onda sam videla onaj video koji sam postavila I shvatila u kolikom je raskoraku Onufrije, ne samo zbog vlasti u Kijevu. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip_7.jpg.0334c14326efc1be34c5fb8c327fc09c.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Вилер Текс рече

А како би ти ослободила ту већину, коју тероришу нацисти, против којих је рат апсолутно благословен, што се мене тиче?

Где је покрет отпора од те "већине"? А не види се ни да народ одушевљено дочекује "ослободиоце".

Више делује да већина подржава Украјинску војску, коју називате "нацистима".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, koliko je sve u danasnjem svetu u stvari jedna velika linija razdvajanja normalnosti i nenormalnosti, covecnosti i necovecnosti, svedoci i ova vest, koja stize iz Estonije.

Naime, Evropska komisija je otvorila konkurs za "radno mesto" nekog ko tecno govori ruski jezik, da bi se "borio protiv dezinformacija" u Estoniji, te "uspostavljao bliskost sa ruskim stanovnistvom", koje tamo broji oko 40% od ukupnog broja ljudi u zemlji.

I onda, obratite paznju na poslednji pasus: "U opisu radnog mesta... stoji... da su najvaznije teme kojima ce da taj neki zaposleni da se bavi (pazi sad ovo) digitalna (!!) i ekonomska obnova, solidarnost sa ukradinom, vakcinacija i ekologija."

Dakle, sve ono cime (uzaludno) pokusavaju da zaludjuju svet proteklih godina, a u zeljnom nastojanju da nas sve nekako strpaju u jedan veliki i sveobuhvatni elektronski konc-logor.

Kad sutra opet neko bude krenuo da mlati na nekom ekranu o nekoj od ovih tema, setite se u kakvom svetu zivimo.

...

Clip_9.jpg.c43a3cdb589c4c9ec109208e5ce45333.jpg

...

A sto se ovog klipete tice, mi njemu kazemo da je sansa celih 100% da ce Domacin uskoro da ga uzme direkt pod svoje.
I njega, i mnoge druge njemu slicne.

Clip_10.jpg.c971211ed36dd37eb69bad55eddcc205.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

S druge strane, odjeci normalnosti u celom svetu sve su veci i vidljiviji...

Clip_7.jpg.b0269f67b55e62363a3459b8f0e585cd.jpg

...

... a podele i neslaganja unutar EU rajha jos i vise.

Clip_8.jpg.d0384b095fcfb0c45d8372f729ae4fb5.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sad - hit dana: da bi sprecili Ruse da zarade jos vise prodajom nafte drugima, EU rajh se nesebicno zrtvovao i kupio tu naftu za sebe!
E tako. Pa nek` vide ti Rusi s kim imaju posla!

:sunce:

...

Clip_7.jpg.d2b0a6a95d2482ae731ad1d372df648b.jpg

...

T.ME

Suddenly. The EU buys oil from Russia so that Putin cannot sell it to others and earn even more. The head of the EC, Ursula von der Leyen, spoke about the brave self-sacrifice of the...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Moldaviji, protesti zbog politickog hapsenja bivseg predsednika, postaju sve veci.

...

Clip_7.jpg.1a88a6e657a8eceb3d0ea90ab21e91d1.jpg

...

T.ME

🇲🇩A protest by opposition supporters has begun in Moldova. Already, many people have gathered at the rally near the parliament, new participants continue to approach, the...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...