Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 4 часа, Stormgrom рече

Imas i Vjecnu vatru u u Sarajevu

Имаш. Али та ватра је била симбол страдања у 2. свј. рату, првенствено Срба. Истог страдања које је и у овом посљедњем рату прећутано, али је нама, сарајевским Србима, потпуно јасно. И ако већ не знаш ништа о тим страдањима, онда бар ћути.

Немаш ни благу представу о томе шта се дешавало у Сарајеву, са Србима који су ту остали, вјерујући у братство и јединство. Навешћу само један примјер. Сасвим случајно, мост с којега је највећи број тих Срба завршио у Миљацки, гдје су свакодневно бацани као лешеви, звао се Мост братства и јединства.

А да ни не причам о јавним кућама по читавом Сарајеву и иживљавању скотова над јадним женама, зато што су Српкиње.

И сад поново причај о пропаганди, на коју си ти, неким чудом, имун, иако уопште ниси свједок тих догађаја о којима причаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd  Bokac,

Ne trosi eneriju iz svog briljantnog uma u raspravama sa likom gore...to ti je kao da jehovom svedoku pricas o dogmatici,

Evo ti poslusaj nesto...iz bosanske mahale...dusu dalo za tebe...

 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Ćiriličar рече

@Bokisd  Bokac,

Ne trosi eneriju iz svog briljantnog uma u raspravama sa likom gore...to ti je kao da jehovom svedoku pricas o dogmatici,

Evo ti poslusaj nesto...iz bosanske mahale...dusu dalo za tebe...

 

 

Toooo, Cirilko :945729:..... :smil443643319dc3d:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Božena рече

преувеличан је наведени број украјинских војника, јер по извештајима Дејана Берића тамо је око четрдесет хиљада Укр.војника. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Stormgrom рече

Lepa i zgodna devojka obucena u veoma lepu i modernu odecu seta ulicom. Naidje na starijeg coveka koji joj kaze, molim te obuci se strasno me uzbudjuje tvoj izgled i moracu da te silujem ukoliko ne uklonis to sto mi smeta. Devojka mu zavapi da je ona slobodna i da ima prava da nosi sta god pozeli a da on nema prava da je siluje  NI U KOJEM kontkekstu. MEdjutim covek nastavlja da moli nepoznatu devojku da se presvuce jer oseca da nece moci da izdrzi gledajuci u njenu zanosnu lepotu i obline. Devojka odbija. Muskarac je hvata, odvodi u ulicu pored i siluje na jednostrano zadovoljstvo.

 

Sve to posmatra armija slucajnih prolaznika i orgazmicno komentarise: "Nije trebalo da ga provocira... zasto je morala bas da mu bode prst  u oko svojom odecom... bog je svakako na njegovoj strani jer ga je uvela  u iskusenje a to se ne radi... zasluzila je to sama...  znam tu devojku, nije mi rekla dobar dan prosle nedelje, bestidnica i zlikovac, dobro je sto me je taj covek osvetio..."

Лепа и згодна девојка обучена у веома лепу и модерну одећу шета улицом без грама мозга у глави, при том не знајући да слобода подразумева и ОДГОВОРНОСТ и да је та иста слобода без одговорности и расуђивања чиста анархија  као и глупост из које се могу изродити опасне ствари. Расуђивање у ситуацијама  подразумева неки грамић мозга . 

Види овако...пошаљеш рецимо своју сестру изазовно обучено  у камп  емиграната  све са ВЕРОМ (верујући клауд ) да јој се ништа неће догодити, јер то тако треба, јер клауд верује у либералну утопију где им испирају мозгиће, да кад ватру запалиш (што је неминовност) да ватра неће горети. Значи ватру палиш а она не гори....то је основ либи  идеоса . 

Или замисли таквог тупсона од родитеља, који допушта својој малолетној  средњошколци да  мрачним, несигурним и озлоглашеним путевима иде изазовно обучена јер по закону не сме  ништа да јој се догоди и маше транспарентима свога става...ја  имам права да будем слободна . 

И онда се дешавају безакоња и куку леле.  

Ово независно од контекста са Русијом и Украјином...претпостављам да је  та паралела....врло лоше поређење. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Stormgrom рече

To je ta zatucana "sama je kriva za silovanje" kultura od koje se Srbija nece znatno pomaci jos decenijama... Minimum... 

 

Bas kao sto je i Ukrajina "sama kriva" za unistavanje i genocid... Kao sto je zena "sama kriva" sto je muz istukao.... Isto ko sto su jevreji sami krivi za holokaust, (bar tako pricase Hitler svojevremeno) . 

 

Retorika je ista, bez obzira na period. 

 

Немој да бегаш и уопштаваш као и учитаваш нешто  што други свакако не мисли, конкретно сам те питала конкретно и одговори .

Крива је пропаганда и они који су добро, добро научили лекције   Едварда Бернајза .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Stormgrom рече

u citiranom postu ne postoji ni jedno pitanje...

Схвати као питање па одговори .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.POLITIKA.RS

Председник Русије Владимир Путин изјавио је данас да је оно што се дешава у Украјини трагедија, али да...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Stormgrom рече

Lepa i zgodna devojka obucena u veoma lepu i modernu odecu seta ulicom. Naidje na starijeg coveka koji joj kaze, molim te obuci se strasno me uzbudjuje tvoj izgled i moracu da te silujem ukoliko ne uklonis to sto mi smeta. Devojka mu zavapi da je ona slobodna i da ima prava da nosi sta god pozeli a da on nema prava da je siluje  NI U KOJEM kontkekstu. MEdjutim covek nastavlja da moli nepoznatu devojku da se presvuce jer oseca da nece moci da izdrzi gledajuci u njenu zanosnu lepotu i obline. Devojka odbija. Muskarac je hvata, odvodi u ulicu pored i siluje na jednostrano zadovoljstvo.

 

Sve to posmatra armija slucajnih prolaznika i orgazmicno komentarise: "Nije trebalo da ga provocira... zasto je morala bas da mu bode prst  u oko svojom odecom... bog je svakako na njegovoj strani jer ga je uvela  u iskusenje a to se ne radi... zasluzila je to sama...  znam tu devojku, nije mi rekla dobar dan prosle nedelje, bestidnica i zlikovac, dobro je sto me je taj covek osvetio..."

Тако је представљено у новинама. А у ствари, тај матори је њен бивши муж са ким има и заједничко дете. И реално, боли га задњица шта је обукла, већ му је проблем што се смувала са богатим типом са којим се он већ качио. И то неби био толики проблем, да она не планира да се уда за њега и са собом одведе заједничко дете. Маторац је, да би то спречио, отео дете и одвео га код себе.  И сад је не силује , већ се макљају на улици јер му је она претила да ће довести свог богатог љубавника са његовим пајтосима да га пребију и врате дете. Све у свему, један класичан брак где се проблеми нису решавали на време већ се све гурало под тепих и сад ескалирало. Све то наравно уз здушну подршку њеног љубавника који ју је подбадао и минирао сваки одлазак код брачног саветника и уништавао сваку шансу за, ако не помирење, оно бар за нормалне људске односе међу њима.

Али ето, новине свашта пишу, све због тиража.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Stormgrom рече

Ja iz ovoga nisam zakljucio da je zena kriva vec da su krivi oboje? Na zalost, onog trenutka kad muz prebije zenu na sred ulice, gubi pravo na pravdu i jedino moze da mu se sudi za ubistvo. Sud zabole za to dal je muz imao razloga da je ubije ili je bio isprovociran... jbg, tako funkcionise pravda. 


I vodi racuna... naciJonalisti ne vole kad se insinuira da postoji i odgovornost  Rusije za rat koji vodi i genocid koji trenutno vrsi...

Није. Обоје су. Али као и код Југославије, по мени, сукоб вуче корен из СССРа . И опет као у Југославији, сукоб је могао да се избегне да није било дуплих аршина запада. Да је НАТО трећину напора утрошених ових 8 година да се Украјина припреми за рат са Русијом, уместо тога потрошио да до рата не дође, рата не би ни било. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Božena рече
WWW.POLITIKA.RS

Председник Русије Владимир Путин изјавио је данас да је оно што се дешава у Украјини трагедија, али да...

 

На многаја љета да га Бог Наш укрепи у броби за православље!

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...