Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 19 минута, Bokisd рече

Meni deluje izbalansirano, realno ne znam sta moze drugo da se odluci, stvarno se postavlja pitanje kako bi odregovali Djindjic i ekipa, nisam video da su se izjasnjavali, ali slusajuci te njihove medije verovatno bi bili vece pape i od pape (Zapada).

Не зна се. Сад кад нису власт, лако, им је бити већи папа од папе. Да су власт морали би водити рачуна о јавности, јер јавност је против санкција Русији а немају ништа против територијалног интегритета Украјине. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Не зна се. Сад кад нису власт, лако, им је бити већи папа од папе. Да су власт морали би водити рачуна о јавности, јер јавност је против санкција Русији а немају ништа против територијалног интегритета Украјине. 

па Тадић је рекао да је то агресија Русије. Наравно да би увели санкције.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Onufrije рече

Требало је прво код Патријрха по савет па онда да донесу одлуку, али као да су се усагласили.

Да Тома није победио жуте издајнике сада би слали оружје неонацистима.

У сваком случају ово је мудро саопштење једино су слагали да нису увели санкције Белорусији, то је била велика брука.

Изгледа да су већ куповали од Крушика.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Onufrije рече

па Тадић је рекао да је то агресија Русије. Наравно да би увели санкције.

Кажем. Лако је сад глумити западњака, а друго је да има власт морао би добро размислити јер бирачко тијело је масовно против санкција. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan Ти вероватно имаш више информација у вези руског десанта на аеродром код Кијева са више од 200 хеликоптера. Да ли су дошли из правца Белорусије? Негде сам начуо да су Чернобиљ заузели па претпостављам да су одатле стигли. Тј да су одатле обезбедили по дубини прилаз хеликоптерима? Нелогично ми је да су дошли од истока, дугачка рута.. а и хеликоптери су лаке мете за ''ручни'' пво. Видим једну слику како лете над градом.. Каква је то акција из уџбеника..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Justin Waters рече

Не зна се. Сад кад нису власт, лако, им је бити већи папа од папе. Да су власт морали би водити рачуна о јавности, јер јавност је против санкција Русији а немају ништа против територијалног интегритета Украјине. 

Moguce, ali recimo i druga perspektiva, a kako i misle da dodju na vlast ako imaju sada takve stavove a javnost i glasaci imaju suprotne, jednostavno meni su mutni kao dunav, mutan je i Vucko ali eto sad je ovako izbalansirano i realno, videcemo sta ce biti kasnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Плаво Небо рече

@obi-wan Ти вероватно имаш више информација у вези руског десанта на аеродром код Кијева са више од 200 хеликоптера. Да ли су дошли из правца Белорусије? Негде сам начуо да су Чернобиљ заузели па претпостављам да су одатле стигли. Тј да су одатле обезбедили по дубини прилаз хеликоптерима? Нелогично ми је да су дошли од истока, дугачка рута.. а и хеликоптери су лаке мете за ''ручни'' пво. Видим једну слику како лете над градом.. Каква је то акција из уџбеника..

Mislim da su dosli iz Belorusije i preko Cernobilja to je najbliza ruta i zato je i Cernobilj i bio jedan od primarnih vojnih ciljeva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

постаје и комично поред санкција Шиптара нема ни Евровизије :).

WWW.POLITIKA.RS

ЖЕНЕВА- Русији неће бити дозвољено да учествује у финалу овогодишњег такмичења за песму Евровизије, саопштио је данас организатор, након што су Украјина и...

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ministarstvo odbrane Rusije: Zaplenjena je velika količina oružja koje je Zapad isporučio Ukrajini.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ORTHODOXTIMES.COM

On Friday morning, the Primate of the Church of Ukraine, Metropolitan Epifaniy of Kyiv, prayed at St. Michael's Cathedral in the country's capital, Kyiv. Metropolitan Epiphanius prayed...

Сутра ће да се моли западније, а на крају у Љвову. 

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

„Mi smo mala zemlja i ne želimo da sebi ukidamo mogućnost da nastavljamo prijateljstva sa nekima i mi ne odlučujemo ni na koji način o sudbini Ukrajine. Ali ako je već to tako ja pozivam gospodina Aleksandroviča da pozove predsednika svoje zemlje gospodina Zelenskog i da ga zamoli koliko večeras na televiziji da osudi stravičnu i tragičnu agresiju koju su nad Srbijom provele SAD, Velika Britanija, Nemačka i druge zemlje i ja sam siguran da će on to da uradi. Pa čim on to uradi ja ću sa radošću prihvatiti poziv i odgovoriti na njegove molbe“, rekao je Vučić televiziji Pink u Monaku.

линк

ОК, да видимо шта кажу интерни документи НАТО из 2000. о односу Украјине према бомбардовању Југославије...

Цитат

Ukraine also reacted to the Yugoslav crisis in parallel lines with Russia. The Foreign Ministry’s statement as the air stirkes began, voiced deep concern saying that “the use of military force against a sovereign state without the sanction of the UN Security Council is unacceptable”. There were even calls from the parliament that Kyiv should rearm with nuclear weapons in response to the NATO airstrikes but had failed to adopt a resolution for this.

Ukraine continously repeated its demand to play a mediator role between the parties in the conflict and thus proposed a three stage peace plan for the settlement of the conflict on 15 April. However, NATO was not very interested about the mediation efforts of Ukraine, rather paying attention to Russian efforts by Viktor Chernomyrdin, as the special envoy to the conflict. Regarding this issue, Ukrainian Foreign Minister Tarasyuk was telling that “Ukraine does not want a monopoly on mediation”. Thus, there was a growing agreement and cooperation between Russia and Ukraine on the issue. James Sherr and Steven Main note two striking points in Ukrainian pronouncements from 20 April onwards: first is that “the Yugoslav conflict cannot be resolved without the participation of Russia” and the second that “the positions of Russia and Ukraine fully coincide”.

Линк, страна 40

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Ђорђе Р рече

Нисмо увели санкције, као ни Белорусији, одмах.

Ја не знам како @Milan Nikolic оправдава санкције Белорусији?

E jesmo papci ako je ovo tačno. Trebalo je da se buni narod, peticije, protesti, nešto... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@GeniusAtWork

Вучић је тражио изјашњење Зеленског, који сада љуби д*упе САД, Британији и Немачкој.

@Ђорђе Р

Не оправдавам санкције Белорусији, али видим да је то само површно да површније не може бити. Ипак је то ,,шаховска игра'', некада понудиш ,,жртву'', хвала Богу овога пута је само ограничење авиосаобраћаја (због оног принудног слетања путничког авиона), мада велики део наоружања из Русије долази нам преко Белорусије без проблема. Ево, ово је од пре три дана:

2022-02-22_163511.jpg.4e8cd875417a8ec9e7246b7f2205dbc2.jpg

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Bokisd рече

Mislim da su dosli iz Belorusije i preko Cernobilja to je najbliza ruta i zato je i Cernobilj i bio jedan od primarnih vojnih ciljeva.

Да, види се река изнад које лете. Дњепар. И гађали су их. Види се, тј још се ракета и не чује, а хеликоптери су кренули да избацују мамце. Баш треба да будеш храбар да кренеш у једну овакву акцију јер никад не знаш са које ће стране ракета да долети. Или неко пушчано зрно већег калибра.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...