Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Још једна битна напомена. У западним а нажалост и српским медијима, јуче су тек почеле да се помињу жртве рата у Украјини. А данас већ имамо пребројавање тих жртава, на сав глас. Али гдје су ти гласови били осам година?

Само слијеп човјек не види да руске жртве, исто као и српске, не значе ништа на Западу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Милошшш рече

Nisam ocekivao sada ovakav napad Rusa. Mozda krenu da zauzimaju redom okolne teritorije i van Ukrajine?

Које територије и из ког разлога?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

image.png.b16cf85b6f05e17ce8f5c045f530fb01.png

Руси изгледа прелазе у јачи мод. Покушали су са што мање жртава и материјалне штете, али проузроковали су себи губитке. Сад ће да крене сиријски сценарио гдје че копнена линија имати ваздушну подршку, и истјераће врага из њих али ће и проузроковати више штете...баш сам се ражалостио, али само да потраје што краће. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

image.png.7a4f3116443282a22cbbb20cf311f359.png

Не могу да сконтам шта су урадили овим Чеченима, да су овако вјерни Русији. Навалу на Кијев вршиће Чеченске бригаде под директном командом Рамазана Кадирова. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Justin Waters рече

image.png.7a4f3116443282a22cbbb20cf311f359.png

Не могу да сконтам шта су урадили овим Чеченима, да су овако вјерни Русији. Навалу на Кијев вршиће Чеченске бригаде под директном командом Рамазана Кадирова. 

https://t.me/intelslava/20494

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још се Чечена спрема према Украјини. 

T.ME

🇷🇺🇺🇦 More chechan units heading to Ukraine

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Које територије и из ког разлога?

Mislim na ono sto pricaju Acimovic i Sormaz o planu jacanja ruskog uticaja u zemljama sovj.saveza, Moldavija, Gruzija, Kazahstan, itd. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има снимак од данас како неки тенк у Кијеву намерно налеће на ауто у покрету и спљошћа га као пљескавицу. На неким страним медијима одмах осуђују Русе. Међутим, тај тенк није био Руски, јер нема специфичну ознаку великим словом ,,Z''. Срећом, човек из аута је некако преживео. На том месту почели су неки цивили да се појављују са личним наоружањем. Све је лепо снимљено. То ми личи на она снајперска дејства по цивилима како би оптужили Русе и изазвали људе на побуну.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милошшш рече

Mislim na ono sto pricaju Acimovic i Sormaz o planu jacanja ruskog uticaja u zemljama sovj.saveza, Moldavija, Gruzija, Kazahstan, itd. 

Па план јачања подразумјева пројекцију утицаја, политички и економски, а не војну инвазију.

Казахстан је члан ОДБК, и нема потребе да ишта с њима затежу када су у одличним односим што се видјело скоро у сузбијању обојене револуције. 

Са Азербјеџаном имају одличне односе што се видјело из претходног рата на Кавакзу. Имају и са Арменијом, лија политичка и војна елита је искључити кривац за понижење у претхондом рату. 

Грузији су дали лекцију 2008, а ако Гурзија гледа ште се сад дешава поразимислиће добро да ли ће тражити НАТО приступање..осим тога чини мис се да им односи нису толико лоши јер је грузијск руководство изјавило да им не пада на памет да уводе санкције Русији. 

Молдавија није у сфери интереса јер је доста удаљена Москве. Већ има Придњестровље који ћити спојену у нову федералкну јединцу у Украјини када се заврши интервенција. Молдавија као Молдавија неће никад ући НАТО ни ЕУ, ако је Румунија некако усиса у себе Руси се неће због тога узбудити. 

Централноазијски регион није од превелике бриге за Русију са сигурносног аспекта. 

Тако да нема ту никаквих даљих интервенција. Украјина је црвена линија и на томе ће се зауставити. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене само интересује зашто је Путин дозволио  уопште да се на било који начин Украјина приближи Америци, требао је то да сасече у старту још давних дана, имао је он начине за то. Зашто није, не знам. Могао је да тако кажем мирном силом Украјину да на било који начин веже за Русију и да Амери немају ту шта да траже. Зашто то није урадио на време не знам. Војним деловањем  сада, лечи последице неблаговременог деловања .  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Рапсоди рече

Мене само интересује зашто је Путин дозволио  уопште да се на било који начин Украјина приближи Америци, требао је то да сасече у старту још давних дана, имао је он начине за то. Зашто није, не знам. Могао је да тако кажем мирном силом Украјину да на било који начин веже за Русију и да Амери немају ту шта да траже. Зашто то није урадио на време не знам. Војним деловањем  сада, лечи последице неблаговременог деловања .  

Rusija je morala da ojaca vojno za tako nesto, kao i ekonomski. Ona je bila preslaba, a SAD nikad jace. To je i razlog cutanja na bombardovanje Jugoslavije. Ali i to dolazi na dnevni red, samo polako. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Рапсоди рече

Мене само интересује зашто је Путин дозволио  уопште да се на било који начин Украјина приближи Америци, требао је то да сасече у старту још давних дана, имао је он начине за то. Зашто није, не знам. Могао је да тако кажем мирном силом Украјину да на било који начин веже за Русију и да Амери немају ту шта да траже. Зашто то није урадио на време не знам. Војним деловањем  сада, лечи последице неблаговременог деловања .  

Не може, када финансијски и економски зависиш од НАТО земаља.

Ефикасна држава је појам у свим бившим комунистичким земљама, па и у Русији.

Зашто ми не можемо да изградимо ефикасну државу, него живимо на рачун НАТО земаља, без којих не би могли плате и пензије да исплатимо? Грађани желе да живе у ефикасним државама, где се правила знају, а то су НАТО државе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:( Бар имају Кину за савезника. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...