Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Русија упозорава: Суседи су нас довели до тачке да смо приморани на радикалне кораке

Иницијативе Русије о безбедносним гаранцијама нису условљене промовисањем фактора страха, већ активностима Украјине и бројних других земаља које су приморале Москву на радикалне кораке, изјавио је заменик руског министра спољних послова Андреј Руденко.
https://rs.sputniknews.com/20211220/rusija-upozorava-susedi-su-nas-doveli-do-tacke-da-smo-primorani-na-radikalne-korake-1132622006.html

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Milan Nikolic рече

Русија упозорава: Суседи су нас довели до тачке да смо приморани на радикалне кораке

Ништа Руси нису научили. Допустити Мајдан/Мејдан, или како се зваш она фарса крвава у Украини, је срамота руског ФСБ-а. Није им јасно да им је пиштољ постављен на чело и ороз се затеже и већ је при крају затезања. А они само "одговорићемо реципрочно".

Добро су урадили што су изумили нова оружја "Аванард", "Сармат" и др., али јасно је да НАТО иде на руску попустљивост. Они знају да Русија неће рат, да је све супротно од онога како лажу, и користе руску попустљивост да иду даље.

Они не знају за другачије, сем за радикалан одговор. А ту су Руси више него лоши. Покрену своје трупе у својој земљи и ови их критикују а они ништа...давно су требали радикални кораци. Русима није јасно да НАТО оће локане ратове на руским границама - баш њих брига што друг гину, они лажу и координирају и праве проблеме а будале ће да гину.

Путин кад је показивао нова оружја у Думи рекао је "а сад ће данас слушају"! Неће! Не слушају иако знају да не могу ништа тим ракетама...али могу руској снисходљивости својим "западним партнерима". Нису то пратнери то су неријатељи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Ништа Руси нису научили.

Eto tebi prilike da zablistas i da i` naucis. Sad il` nikad. :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, obi-wan рече

Eto tebi prilike da zablistas i da i` naucis. Sad il` nikad. 

Ма...неће Владимировић да ме слуша. Пробао сам и са буреком, ал' јок...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

Групишу се екстремисти и специјалци: Украјинско буре барута сваког часа може да пукне

https://rs.sputniknews.com/20220119/grupisu-se-ekstremisti-i-specijalci-ukrajinsko-bure-baruta-svakog-casa-moze-da-pukne--1133465381.html

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

151117_91266555_FJpGcj8XIAMfLe8.thumb.jpg.efa43ce8b72a75be21d90491834bbd93.jpg 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Породицама запослених у америчкој амбасади у Украјини наређено је да почну са евакуацијом, преноси Фокс Њуз.

https://www.novosti.rs/c/planeta/svet/1078391/americka-ambasada-ukrajina-evakuacija

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чини ми се да Украјина планира поврат територија па је пуштена пропаганда да Руси хоће први да нападну. Нису луди.

Надам се да ће сви да седну и да се договоре.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Buduci da do sad nisu uspeli da isprovociraju Ruse na neki ostriji potez u ovom sukobu, ukronacisti su poceli intenzivno da gadjaju naselja po Donjecku, Lugansku i okolini (ima nastradalih).

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Ukrajini-2022-godina_173.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U medjuvremenu, u rusku bazu u Siriji pristigli su Tu-22M i MiG-31, sa hiperzvucnim protivbrodskim raketama "Kinzal".
Sprema se velika ruska vezba u sredozemnom moru.

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2020-2021-2022-godina_348.html...

 

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izjava jednog clana vladajuce stranke u nas o ruskom angazovanju u Siriji i Ukrajini.

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2020-2021-2022-godina_348.html

...

167329_109664760_twitter.png

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.12.2021. at 20:39, obi-wan рече
On 20.12.2021. at 18:34, Ćiriličar рече

Ништа Руси нису научили.

Eto tebi prilike da zablistas i da i` naucis. Sad il` nikad. :smeh1:

 

On 20.12.2021. at 18:34, Ćiriličar рече

али јасно је да НАТО иде на руску попустљивост. Они знају да Русија неће рат, да је све супротно од онога како лажу, и користе руску попустљивост да иду даље.

Они не знају за другачије, сем за радикалан одговор.

Ти се смејаше, Оби, кад ја ово рекох...а рекао сам пре ових руских захтева НАТО-у.

Руси никада нису смели да дозволе Мејдан/Мајдан. Ово је санирање последица сада, а нису ништа превентивно урадили. Доказ за то ти је Казахстан. Ни мува се не чује више, нико се више не бори за "демократију", све решено за 24 сата. Дакле, иако је интерес Руса и К-стану 100 пут мањи него у Украјини, 100 пута су жешће реаговали него у Кијеву ономад. Буквално су дали Америма Украјину на длану. Русија по својој велични мора да буде империја или да проада у комаде. А зна се како се империје понашају да би штитиле своје интересе.

Сам видиш какви су то лукави и безобразни злотвори. Играју на карту без губитка. Вин-вин ситуејшн, али з ањих вин-вин. Ако буде рата њима добро, они не ратују. У интересу им је да се Руси и Украјинци (=Руси из Украјине) рокају деценијама, сам знаш. Е, ако не буде рата, онда ће рећи како су натерали Путина диктатра да омекша. То је тако болесно-подмукло да им зли дуси завиде. Ипак, овај пут Русија је подвукла црту.

Шта мислиш шта је епилог за деценију? Шта ће бити са руском Крајином?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Ćiriličar рече

Буквално су дали Америма Украјину на длану.

Naravno, ko bi sumnjao u procene internet strucnjaka kao sto si ti. :0212_rolleyes:

Ili mislis da je normalno da se i Rusi rukovode istim podzemnim nacelima kao danasnji zapad? A izgleda da mislis.

пре 33 минута, Ćiriličar рече

Русија по својој велични мора да буде империја или да проада у комаде. А зна се како се империје понашају да би штитиле своје интересе.

Svakako, odlicno je da se ljudi koji misle ovako kao ti nista ne pitaju u ovakvim situacijama.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, obi-wan рече

Naravno, ko bi sumnjao u procene internet strucnjaka kao sto si ti. :0212_rolleyes:

:)

Дуго сам ја, скоро сваки дан, пролазио крај Кремља...сам знаш да су нам решења за најтеже ствари увек ту пред носом, али их не видимо. Тако и они, нису мене приметили и сад се корпцају...ко им је крив...ја сам скроман човек, не могу се наметати :) .

Ја, 'нако, меко, опрезно с тобом, а ти се одма' 'ваташ за томахавк. Шалу на страну, Ниси ми одговорио на питање. Питао сам те јер пратиш то озбиљно, не да се надгорњавам с тобом - шта ће бити са Украином?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ćiriličar рече

Шалу на страну, Ниси ми одговорио на питање. Питао сам те јер пратиш то озбиљно, не да се надгорњавам с тобом - шта ће бити са Украином?

Bas ovo potvrdjuje ono sto sam napred kazao - ko je svestan kakva je pojava rat, nikad ne bi ni postavio ovakvo pitanje. Mi obicni ljudi svakako ne mozemo da znamo tako nesto, niti treba da nas zanima tako kao neki sportski rezultat.

Jasno je da Rusi nece da dozvole da im neko pravi probleme tu pred vratima, a nase je da se drzimo molitve i nade na Boga da se bilo kakav sukob izbegne, ili bar svede na najmanju mogucu meru. Krim su vratili bez ispucanog metka, na najcivilizovaniji nacin - referendumom. Kako ce da ide dalje ostaje da se vidi, a daj Boze da bude sa sto manje ljudskih stradanja, sa bilo koje strane.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...