Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Џемилев: Кримски татари су спремни да узму оружје.

Вођа кримских татар Мустафа Џемилев изјавио је да Меџлис никада неће преговарати са новим властима на Криму

 
А које то оружје? Лук, стрела, бич, татарски бифтек? Ма дај...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ukrajina ima ogromnu teritoriju , najveća je država unutar evropskog kontinenta (ne racunam Rusiju - vecinom je u Aziji), ima izlaz na Crno More, preko 40 miliona stanovnika da li iko od vas može da ne bude pristrasan već da ide recimo...Koštuničinom logikom "nećemo ni zapad ni istok - Srbija je neutralna"  pomisli pa možda Ukrajina može i sama. Pritom, Ukrajina to sam skoro saznao od Lazanskog, nisam imao ranije taj podatak, spada u velike proizvodjače oružja ! Ukrajina je u finansijskim poteškoćama ali ogromna je i ima potencijala za razvoj i mimo EU i mimo Rusije, dok je EU za veke vekova zavisnik od ruske energije Ukrajina mislim da ima neka svoja rešenja kako u moru tako i na kopnu, nekada je bila industrijski centar SSSR , ne zaboravimo to.

 

Ne možeš da gledaš Ukrajinu kao celinu u nekom hipotetičkom sukobu sa Rusijom. Jedan deo je proruski, drugi je prozapadan. Ta podela postoji i među vojskom i policijom. Ako (daleko bilo) dođe do rata, ruski deo će sigurno biti uz Rusiju i ratovati na njenoj strani.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ignjatije,

 

Najveća vojna sila na svetu nije ona koja ima više zarđalih atomskih bombi već moderniju opremu, brojniju mornaricu i avijaciju i jaku PVO. Takva država bez obzira što je pala u ekonomsku i moralnu krizu i posrnula, i dan danas je samo SAD. Sjedinjene Američke Države su najveća i jedina globalna velesila, pod tim globalna velesila podrazumeva se da SAD u svakom momentu preko NATO satelita u Evropi i čitavom svetu ima moć da deluje globalno u bilo kojem delu sveta, i dalje to može samo SAD, ali slažem se da Rusija radi na modernizaciji,samo do toga ima još...a Rusija mora imati i satelite države u svetu preko kojih bi mogla da deluje globalno. Nekada je to mogao SSSR, ali tad je SSSR imao kao SAD danas isprepletenu mrežu poslušnika u svetu, Rusija to tek gradi.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne možeš da gledaš Ukrajinu kao celinu u nekom hipotetičkom sukobu sa Rusijom. Jedan deo je proruski, drugi je prozapadan. Ta podela postoji i među vojskom i policijom. Ako (daleko bilo) dođe do rata, ruski deo će sigurno biti uz Rusiju i ratovati na njenoj strani.

 

Opet i pored svega pomenutog što si u pravu, ipak u Ukrajini ima samo 8 miliona Rusa, dok Ukrajinaca ima preko 30 miliona.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne zaboravite da su anglosaksonci (zapad..Francuzi i ostali su samo sateliti ) kada su ugroženi veoma agresivni i da deluju globalno koristeći svoje satelite i nikada ne napadajući izravno. Uništili su, smoždili sovjetski savez plaćajući satelitske države da se odvajaju i proglašavaju nezavisnost SSSR je sa 22 miliona km 2 sveden na današnju Rusiju sa 17 miliona km2, uz to zapad je trajno sebi privukao Baltičke države, Gruziju i nastavlja da radi isto do danas, samo svet danas poznaje nove sile pa su stvari na svetskom nivou ipak izbalansirane, zato ne mislim da u Ukrajini može doći do većih sukoba. Danas pored SAD (EU) deluju i Rusija i posebno Kina koje imaju svoje zahteve ali su nedovoljno jake da deluju na svetskom nivou.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da li iko od vas može da ne bude pristrasan već da ide recimo...Koštuničinom logikom "nećemo ni zapad ni istok - Srbija je neutralna"  pomisli pa možda Ukrajina može i sama.

 

Украјина не жели неутралност. Народ је подељен. Први сам за ту титову филозофију несврстаности, али она одавно не пали. Још од пада Берлинског зида. 

Ове нереде је финансирао Запад са својим, наравно себичним, циљем. И ти њихови хулигани су "демонстранти", а ови проруски су "теророисти". Сами смо били жтрва тог западњачког лицемерја.

Нека Бог да да све прође у најбољем реду. И да Украјина буде тамо где припада на све могуће начине. и територијално, културолошки, национално, верски, историјски.... уз Русију која преузима вођство на светској сцени заједно са традиционалним партнерима. Која не отима териротирије и даје их туђинцима да би на њима направила своје војне базе, која не жели да неметне своје вредности и политику, подстиче и врши инвазије по целом свету, економски не пшоробљава државе уз камате и кредите.... итд...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22:59  Велика група руских борбених хеликоптера изнад Крима - На Крим је из Русије долетела велика група борбених хеликоптера, а оклопне јединице из Руске флоте су у сталним патролама по Симферопољу као и претходних дана.

Најмање пет авиона ИЛ - 76 слетело је на аеродром који је претходно блокиран.

Такође, како се наводи из различитих извора, од Севастопоља до Симферопоља отишао је конвој од 10 руских оклопних возила .

Као што је познато, Министарство спољних послова Русије, обавестило је украјинску страну о кретању оклопних возила Црноморске флоте на Криму .

Истовремено, Министарство спољних послова је саопштило да Русија сматра догађаје на Криму као резултат унутрашњих политичких процеса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нека Бог да да све прође у најбољем реду. И да Украјина буде тамо где припада на све могуће начине. и територијално, културолошки, национално, верски, историјски....

 

Po ove tri reči koje sam podebljao namerno, Srbija je za tebe deo zapada, jer teritorijalno, kulturološki i istorijski zapad je odigrao vodeću ulogu u našem regionu.

I ja se molim tome da se problemi izmedju Ukrajine i Rusije reše mirno, samo da dodam da bih lično voleo da Ukrajina ide srpskim putem. Kada smo želeli sa Rusijom zapad nas je brutalno kaznio bombama, sada kada smo se potpuno predali zapadu nakon mnogo vekova Srbija ima mir. Ukrajina je ipak bliska Rusiji pa naravno neću porediti sa Srbijom to, ali govorim ono što je ipak na kraju ispalo najbolje za moju zemlju, čak su nas spasili recimo Albanaca, ne bih voleo da živim u državi u kojoj 2 miliona Albanaca neprestano protestuje i podmeće bombe po Srbiji jer žele nezavisnost, da predsednik , premijer budu Albanci a d su u Srbiji tako bi moralo biti s obzirom na njihov broj i eto ulovio sam vas ovom rečenicom u nedoslednosti, podržavate ..bar većina Rusiju i njena prava u Ukrajini, a kad se tiče Kosova i Metohije..onda... Danas se mora biti pragmatičan, to što se Srbija predala zapadu jer je na to naterana, ne znači da mi gubimo našu veru itd. Srbija je preživela i mnogo gore, bila je slamana i ubijana,  tako da ne možemo sve sagledavati sa emocijama, emocije i realnost treba nužno razdvojiti. Budimo pragmatični.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sada kada smo se potpuno predali zapadu nakon mnogo vekova Srbija ima mir

 

Kakve samo gluposti ti pises, crni covece...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Руси ће да их разбуцају све, само гледајте...  

NATO STEP BACK NO PLACE FOR YOU IN SERBIA!!!

EU YOU WILL NOT CONQUER LAND OF THE SERBS!!!

СРБИНЕ БРАТЕ ЗАР ИМ ВЕРУЈЕШ? ЖЕЛЕ НАМ ЗЛО ЛИЦЕМЕРИ ЗАПАДА, НЕ ДАЈ СЕ ПРЕВАРИТИ!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve samo gluposti ti pises, crni covece...

 

Мрачан и мутан тип... ил само глуми ко ће га знати :)

NATO STEP BACK NO PLACE FOR YOU IN SERBIA!!!

EU YOU WILL NOT CONQUER LAND OF THE SERBS!!!

СРБИНЕ БРАТЕ ЗАР ИМ ВЕРУЈЕШ? ЖЕЛЕ НАМ ЗЛО ЛИЦЕМЕРИ ЗАПАДА, НЕ ДАЈ СЕ ПРЕВАРИТИ!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve samo gluposti ti pises, crni covece...

 

Da li smo mi pod zapadom ili ne ? Ma koliko to tebi smetalo jesmo, Srbija je stavljena pod direktnu kontrolu zapada još oktobra 2000. godine, čitava unutrašnja i spoljna politika vodi se u Vašingtonu, s obzirom da je ovo sad njihov prostor, naravno da je mir. NIsam misliom mir jer su nam oni dragi nemoj da izvrćeš.

 

Ja bih lično voleo da je Rusija nama bliska po veri država, uredjena po uzoru na zapad, da je Rusija ta koja ima satelite u svetu i koja može delovati globalno u roku od sat vremena bilo gde na zemaljskoj kugli ali nije tako na našu žalost. Da jeste bili bismo satelit Rusije koja je uredjena a pošto smo slični bilo bi nam lakše sa Rusima nego što nam je danas sa Amerima. Lako je živeti u bajkama i babi se snilo što joj je milo ali realnost je drugačija. Ja pratim razvoj oružja kod Rusa i znam da vrše modernizaciju vojske, prave novih 600 modernih aviona, ponovo dizu jaku mornaricu ali trebaće im vremena, počeli su čak i na svetskom nivou da stvaraju kao nekada SSSR prijateljstva sa zemljama preko kojih će moći delovati globalno ali to je proces i Rusiji treba vremena. Da li sam išta krivo napisao, ili je samo problem što što nam se ne svidja realnost. Pa naravno da ne volim što je Srbija protektorat zapada ali tako je i dobro je da je tako dok je mir.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мрачан и мутан тип... ил само глуми ко ће га знати :)

 

Realno sagledavam situaciju i ništa više. Kao i vi i ja mislim da bi bilo lepše da je drugačije, ali za sada svet je takav kakav je, za sada.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...