Jump to content

Свештеник се обесио у шупи

Оцени ову тему


Mironosica

Препоручена порука

Pa sad , ako nemas vremena za gubljenje, onda je jel cudno da si uopste i na forumu.

Od mene ocekujes sada , kao oni partizanski komesari, da stojim mirno i kratko i jasno

odgovaram na tvoja suluda pitanja? Just_Cuz_19

Preskoci me.

 

Не буди безобразна, ниси одговорила на моје учтиво (понашање) питање. Понудила си ми одговоре из комшилука, уместо директних одговора на учтиво постављена питања. Чини ми се да си ти мене прва цитирала. Да немам времена да пишем на форуму не бих писала. Немам времена за губљење за такве као што си ти. Према томе, ти мене прескочи, или се научи да водиш разговор па онда цитирај. Just_Cuz_19 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa mi nista ne znamo o njemu. Zapravo bi trebalo da se diskutuje na temu "Samoubistvo u hriscanstvu"

a ne da pricamo i optuzujemo coveka o kome ne znamo nista.

 

Ево сада тврдиш да сам га оптуживао!

Надам се да на крају нећеш рећи да је његово самоубиство некако моја кривица.

 

 

Brate a šta ako je postao psihički obolela osoba pod uticajem demona i tereta? Kako da znamo da u tom momentu čovek svesno radi protiv Duha Svetoga?

 

Ми то не знамо. Господ је Судија и он боље од свих нас зна разлог зашто је човек одузео себи живот.

А наше сазнање тог разлога неће помоћи ни њему, ни његовој породици а по најмање нама који то коментаришемо на овом форуму. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malopre sam snimio mobilnim iz "Misionarska Pisma" Svetog vladike Nikolaja o Samoubistvu:

 

 

2qv47wk.jpg

2n66ets.jpg

Ja sad ne znam zašto toliko pisanje oko samoubice ako jasno može da se kaže u jednoj rečenici: Samoubistvo je hula na Duha Svetoga i neoprostiva je.

Tako se nikad recimo ne bi pojavljivala kod bližnjih nada, ljubav i vera da se ipak nekim čudom Bog smiluje i na tu grešnu dušu. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево сада тврдиш да сам га оптуживао!

Надам се да на крају нећеш рећи да је његово самоубиство некако моја кривица.

 

 

 

Ми то не знамо. Господ је Судија и он боље од свих нас зна разлог зашто је човек одузео себи живот.

А наше сазнање тог разлога неће помоћи ни њему, ни његовој породици а по најмање нама који то коментаришемо на овом форуму. 

Šta sad njegovi bližnji treba da veruju? Vredan li je iko spomena ako je hulio na Duha Svetoga?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samoubice se kaju tamo za svoj ucinjeni greh ali nema povratka, verovatno je to "bezizlazno" stanje gde ne mogu sami sebi pomoci.

 

Po učenju pravolsavne crkve ni jedan upokjeni ne može sebi pomoći. Ali zato smo mi tu, da se molimo za njih. Ljudi ajde da se ne prepiremo na ovoj temi, ko je upravu ili šta 0703_read ... Nego da se svi snažno pomolimo za ovog čoveka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Patrijarh Pavle je pisao u onim njegovim knjizicama o "dozvoljenom" samoubistvu

 

ako se moze tako reci;

 

gde je devojka izvrsila samoubistvo da ne bi bila silovana ili tako nesto, ako se ne varam.

 

Devojka je skočila sa mosta da ne bi bila mučena i zlostavljana. O njoj su episkopi govorili samo pohvale.

 

Tako je pokojni sveštenik Sreten možda uradio najbolju stvar u odnosu na sopstvena iskušenja. To samo Bog zna - i ja verujem da će biti spašen.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To sto se tice lisavanja opela,to se podrazumjeva i za svesteno lice,ili se varam :.mislise.

 

U slucaju " mojih  samoubica" niko nije ni pominjao mogucnost  da se te osobe ( jedna je bila dete)

sahranjuju bez opela. Zato i volim svoju crkvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питао тако једном владика Порфирије студента на ПБФ-у да ли ће се самоубица спасити,  и студент као из топа одмах рекао да неће а владика му каже: "Колега, како можемо знати да Христос неће њега првог да загрли?"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...