Jump to content

Teme na forumu - Ugušimo negativne teme - Ime Tvoje spoj nas ovde...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Hajde da se volimo, da se ljubimo, naravno ne u erotičkom smislu već u smislu agape i filije, jer zabadava sva sloboda, sav ponos na bilo šta, sva demokratija, socijalizam ili nacionalizam, sve bogatstvo i ostalo ako nemamo ljubavi jedni za druge.

Gledam, recimo, Ruse i koliko su neki od njih ponosni na Rusiju; ali da li se Rusi vole, da li Rus voli sebe i svoje Ruse, ili je u pitanju inat i kompleks niže vrednosti pre svega prema zapadu. Ako je zadnje u pitanju, onda mi je zabadava takav patriotizam.. Ili bez ljubavi ništa.

Pa dakle, volim vas! Aj laf ju. :)

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hajde da se volimo, da se ljubimo, naravno ne u erotičkom smislu već u smislu agape i filije, jer zabadava sva sloboda, sav ponos na bilo šta, sva demokratija, socijalizam ili nacionalizam, sve bogatstvo i ostalo ako nemamo ljubavi jedni za druge.

Gledam, recimo, Ruse i koliko su neki od njih ponosni na Rusiju; ali da li se Rusi vole, da li Rus voli sebe i svoje Ruse, ili je u pitanju inat i kompleks niže vrednosti pre svega prema zapadu. Ako je zadnje u pitanju, onda mi je zabadava takav patriotizam.. Ili bez ljubavi ništa.

Pa dakle, volim vas! Aj laf ju. :)

Када је у питању руска политика, јесте комплекс ниже вриједности и завидност западу на лидерству у свијету. Давно је ту традицију започео још Петар Велики.

Е сад што се тиче људи, нису Руси ни по чему изузеци. Амери су поносни на своју земљу исто, и препоносни до границе сљепила и тупавости код неких.

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги, Јуста......Волим вас! :group111:

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Пази вамо!

 

Ово је православно-хришћански форум.

Имамо овде попове, теологе, калуђере, црквене христијане и други неки народ.

 

Форум је превасходно намењен мисонарењу и упућивању у "тајне вере и живота" у Цркви. Затим за разне друге дијалоге.

 

Које су међутим код нас најчешће и најпосећеније теме?

 

Морам да приметим то су теме које говоре о национализму, економији и тржишту, затим медијима и таблоидним вестима, потом једна од најомиљенијих је о хомосексуализму, често имам утисак да сам дошао на форум квирију, затим политичке теме, сад их нешто и нема јер су прошли избори али чим се нешто занимљиво збуде бити ће и њијех.

Ово су најпосећеније теме и теме на којима форумаши најактивније учествују.

 

Дајте бре људи манте се белаја. Ако ми је до политике ићи ћу на политички форум, до педера на квирију, до таблидних вести ићи ћу директно на таблоиде.

 

 

И сад оно што претекне ту и тамо се пискара више невољно него икако о црквеним темама.

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje: Šta su crkvene teme? Da piskaramo samo o molitvama sveca ovoga i sveca onoga? Ili je Crkva saborna, vaseljenska, i obuhvata sve i ne jedino molitvu sveca ovoga i sveca onoga?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je jedan od razloga što nas, posebno teologe, niko živ više ne razume. Teologiju smo hirurški odvojili od svakodnevnog života - a valjda je cilj da se život prestavi kroz prizmu Boga, kako bi ljudi u svom životu našli Boga i smisao tog istog života.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je jedan od razloga što nas, posebno teologe, niko živ više ne razume. Teologiju smo hirurški odvojili od svakodnevnog života - a valjda je cilj da se život prestavi kroz prizmu Boga, kako bi ljudi u svom životu našli Boga i smisao tog istog života.

 

Zato sam i lajkminovao onu Splicancicu hrapavog glasa sto voli Asteriksa. Eh, da vas je vise takvih!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uzbuna, neko je hakovao Zeljkov nalog!...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је православно-хришћански форум.
Форум је превасходно намењен мисонарењу и упућивању у "тајне вере и живота" у Цркви. Затим за разне друге дијалоге.
Ако ми је до политике ићи ћу на политички форум, до педера на квирију, до таблидних вести ићи ћу директно на таблоиде.
.mense. nasznak

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uzbuna, neko je hakovao Zeljkov nalog!...

 

Упс види стварно неко ми је хаковао налог.

 

Зато сам покренуо још једну тему о социјализму:

https://www.pouke.org/forum/topic/27324-%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...