Jump to content

Teme na forumu - Ugušimo negativne teme - Ime Tvoje spoj nas ovde...

Оцени ову тему


Препоручена порука

MIslim da preterujete, jednostavno kada je nešto lepo, nema šta da se piše o nečemu što svi samtraju za lepo i pozitivno. Dok kod stvari koje su negativne se razvije polemika da li su stvarno negativne. Ne znam da li me razumeš, za nešto što je univerzalno dobro niko nema ništa da doda, već pročita i nastavi dalje.

Dok recimo sa abortusom ima ljudi koji su za i koji su protiv zabrane, pa se razvije polemika.

Isto feminizam ima ljudi za i protiv. Tako da više je to što na ovim drugim temima postoje dve strane sa suprodstavljenim mišljenjima i onda ima oi čemu da se priča. Dok kod tema oko koje se svi slažu, nema puno mesta za nekakvu priču i raspravu.

Сватио сам писање , али полемика може да се развије и у добрим стварима јер ако ја сматрам да је нешто добро , то не мора да сматра други . 

Навешћу још један пример.

Људи који помажу најчешће не траже публицитет , али и када се тава вест појави , прође неопажено , а неко ко је учинио неко зло преко ноћи постане познат . Да ли је то уреду ? Да ли и преко тога треба прећи под изговором нема шта да се дода?

По броју посета на таквим темама , види се да не само да људи не пишу на таквим темама , већ да мало и читају такве теме .

Има форумаша и уредника које отварају теме о хуманим стварима и жале се да су њихове теме слабо посећене .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је ово "позитивна" или "негативна" тема? :) Тужно је што ускраћујемо своју речитост лепим вестима и добрим људима, а расипамо некад и сувише речи да би објаснили зашто је нека ствар гнусна и одвратна. Некад је паметније то игнорисати и тако ћемо лоше и победити. А некада морамо да се успротивимо лошем, али би било паметније да то чинимо говорећи и чинећи добро. А не низањем псовки, претњи, осуда, цинизма, горчине, незадовољства без наде за изналажење решења.... ( говорим уопштено о мрежама, а део наведеног је присутан и овде). И опет смо ту: потребно је пуно више лепих речи и позитивних ставова. Иначе ћемо сви постати негативни. Додао бих да је обична глупост тврђење да се Христос никада није смејао. Ако не пише у Светом Писму, не значи да се то није десило. Мислим да је Он најпозитивнија Особа икада. Будимо мало позитивнији. Па, хришћани смо!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је ово "позитивна" или "негативна" тема?

 

Нешто између.  :D  

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теме у којима има много расправе су много више посећене, али то је пре свега посета оних пар који после пар страна остану и расправљају се, ретко се кад ту убаци неко нов.

 

Са друге стране, када имаш неку позитивну ствар, ту ретко кад (макар у своје име да причам) можеш да додаш нешто, сем да похвалиш ил да закукаш због чега нема више тога.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto se za dobro, lepo i uzviseno treba potruditi, uzrasti...za dobro uvek treba truda. Neko ce reci ne cinim zlo...jeste, ali ne cinis ni dobro. A samo " necinjenje " je po sebi zlo. Lakse je samo proci, zazmureti i okrenuti glavu na drugu stranu nego zastati i pomoci nekome u nevolji. Ljudi su generalno lenji za dobro.

Drugo, ljudi vole da gledaju, slusaju, i citaju o losim stvarima koje se drugima desavaju jer se time tese. Njihova muka im tada izgleda manja.

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

сем да похвалиш ил да закукаш због чега нема више тога.


Сад сасвим случајно налетим на ово generates a 3d model, мис'им се, биће то и код нас... још колико сутра.(?)
  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моје мишљење је да је то зато што смо "Каинови потомци". Коментарисање очигледног добра не пружа могућност расправе а врло често учесници не желе да дају свој позитиван коментар само зато што је тему у истом тону коментарисао неко са ким се иначе не слажу у мишљењу по неким другим питањима. Приметио сам да код неких има толико неке неописиве сујете да не би ни за живу главу дали "амин" некоме ко је супростављеног мишљења по другим стварима, макар тада написао најистинитију истину. По мени је то Каиновско семе зависти.

 

С друге стране има тема које не знам ни где да их сврстам али мислим да припадају у жанр "риалити шоу" а толико су посећење да је то заиста забрињавајуће. Ево једне коју искрен да будем нисам имао живце ни да проучавам о чему се тачно толико расправља, а и наслов је благо речено  дебилан, вероватно прекопиран из најжуће штампе, али посећеност је на завидном нивоу.

https://www.pouke.org/forum/topic/36811-feministkinje-rasplakale-nau%C4%8Dnika-koji-je-radio-na-projektu-rosetta/

 

То је показатељ духовне празнине код народа и форумаша као дела тог народа. Ако у мојој кући и најближем окружењу најбоље пролазе телевизијске емисије сличног жанра, чита се лака литература или се уопште не чита, од музике може да се слуша све осим духовне, шта даље причати. На жалост и у том мом окружењу многи воле да истичу да су православци иако нису свесни шта то у суштини значи.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto se za dobro, lepo i uzviseno treba potruditi, uzrasti...za dobro uvek treba truda. Neko ce reci ne cinim zlo...jeste, ali ne cinis ni dobro. A samo " necinjenje " je po sebi zlo. Lakse je samo proci, zazmureti i okrenuti glavu na drugu stranu nego zastati i pomoci nekome u nevolji. Ljudi su generalno lenji za dobro.

Drugo, ljudi vole da gledaju, slusaju, i citaju o losim stvarima koje se drugima desavaju jer se time tese. Njihova muka im tada izgleda manja.

По некада се људи плаше да учине неку добру ствар .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По некада се људи плаше да учине неку добру ствар .

Plase se i da vole i da budu voljeni, i da daju i da prime i da zive...se plase. 

Ali se zato ne plase da gutaju crnu hroniku po novinama i da bulje u rijaliti Farma dok im oci ne ispadnu a mozak potpuno otupi, ne plase se da slusaju Indire, Stoje, Seke i druge kerefeke ( heeh ovo se rimuje) ne plase se da sutiraju pse po ulici, ne plase se da lazu...

Ovom narodu je ispran mozak, nemam drugo objasnjenje.

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi, ja kad bi posećivao više te "crnje" temice, propao bih, ionako sam "šućmurast" :D Mada me ima i tamo, ne mogu da kažem. Slažem se sa ovim, treba se potruditi da damo od sebe nešto dobro kao doprinos na to lepo, ali možda još veći trud iziskuje da se dođe do dobrog i lepog (zaključka/rešenja) i kad se polemiše o nečem lošem. Umesto da se samo pljuje i ruži, jeste da bi lepo bilo naći i naići na neko dobro u svemu tome...

  • Волим 1

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi, ja kad bi posećivao više te "crnje" temice, propao bih, ionako sam "šućmurast"  :D Mada me ima i tamo, ne mogu da kažem. 

...е тако и ја    :))  

Ретко који дан да уопште не свратим на форум. Првенствено пратим оно што је актуелно и најдиректније везано за нашу веру (каквог год да је типа ).То ми узме сигурно 90% времена.

Радујем се сваком лепом догађају па и ако не напишем своју поруку на таквим темама пратим их ......увек означим коментар који би био сличан или исти као и мој све мислећи ајд да се не понављам кад је то већ неко пре мене добро рекао  :stadaradim:    Такође и са оним звездицама за квалитет теме изразим своју радост да се о тако нечем лепом/корисном разговара.

  • Волим 1

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da je to duboko ukorenjeno u nasoj svesti.

Bas sam skoro citao neki tekst koj govori o tome da se ljudi mnogo lakse "zadrze" na negativnim osecanjima (npr tuga,strah) nego na pozitivnim (radost).

Bukvalno, ljudi mogu menjati ceo svoj zivot od samo jednog negativnog iskustva, dok nas pozitivna nekada ne drze ni ceo sat.

Zasto je to tako, ja ne znam. Verovatno ima i neke povezanosti sa hormonima i slicno ali zaista zanimljivo pitanje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih rekao da se radi o dobrim i lošim temama, pre se radi o tome da su neke 'opšte', da ih tako nazovemo, tj. tiču se donekle svakodnevice većine ljudi (a to su kod nas politika i ekonomija uglavnom; i žuta štampa normalno) i nije potrebno nikakvo posebno znanje da bi se o njima diskutovalo, i zato su popularne. Plus u njima ima više prostora za diskusiju. A 'lepe' teme su isto popularne, možda u njima nema mnogo diskusije, ali svakako ih svi primećuju (a i sama definicija šta je lepa ili ružna, dosadna ili interesantna tema se razlikuje od čoveka do čoveka).

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сватио сам писање , али полемика може да се развије и у добрим стварима јер ако ја сматрам да је нешто добро , то не мора да сматра други . 

 

Pa hajd.... da kazemo recimo tema "covek pomogao drugom coveku"

Ko ce da se nadje da smatra da to nije nesto dobro? :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa hajd.... da kazemo recimo tema "covek pomogao drugom coveku"

Ko ce da se nadje da smatra da to nije nesto dobro? :)

Je li ti to u ovo vreme ustaješ ili šta pošto primećujem već par sedmica nema te neko vreme pa oko 3-4 postaješ aktivan?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...