Jump to content

Оставите некоме поруку.....

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

  • 3 weeks later...

Зашто сте своје зло ослободили у наше пролеће? Свака травка која је изникла испод рушевина вас је победила. Сваки цвет који је обојио дан победио је смрт коју сте сејали. И цвркут птица у разрушеном јутру победио је тишину којом сте хтели да нас поробите. Живот сте убијали а свака смрт нас је изнова родила. Сваки јаук је као семе изникао у трајање. Све слике страхота које сте развијали у свом мраку сијале су као свитац на путу до куће вечности. Свака суза којој сте се радовали оросила је жиле, и корен је животом клицао, младицом стасавао, пупољком храбрио, семеном брисао ваше зло. Нисте нас убили. Не можете нас убити. У свакој нашој смрти рађамо се изнова. Сва имена која сте избрисали из земаљских, живе на небеским пергаментима. Нисте требали своје зло да ослободите, никада. Јер, иако је нас гризло, сакатило, повређивало, разносило, рањавало, оно је ваше. Ваше име и презиме. Потписали сте се на свакој стопи наше земље, као и многи злотвори пре вас. Не, нећемо заборавити. Ми нашу децу учимо да читају.

Не можете нас убити.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

b5p9tMJRQM8.jpg.78bd0bf50ea7327549784cf708ecad2a.jpg

А нежност је таква да понекад спашава живот.
Понекад је то довољно да се особа одмрзне, поново добије вољу да живи и осети овај свет на потпуно другачији начин.
Свет коме је природно да буде љубазан и благ.


Архимандрит Сава Мажуков

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имаш пропуштен живот на телефону...

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

phone-message.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I dalje si najbolji covjek kojeg poznajem, i skoro svaku noc te sanjam! Sve na svijetu bih dala da sjednem pored tebe . . Da cutimo i gledamo u more. Kao nekad. I stalno te spomenem u mojim molitvama! Boze jedini, kakva sam ja budala i neka mi se sve ovo desava, itekako sam zasluzila kad sam dozvolila i svjesno dopustila da odes iz mog zivota! Volim te, i neka te Gospod cuva i neka su ti zlatni i blagosloveni putevi ❤️

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...