Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

Ма стоји то да је човек већином неспособан тако да воли, али понављам, то нам не даје за право да кажемо да је љубав пролазна, јер није! Поента је да се трудимо, а не одустајемо, да гледамо у радост, не у муку!
 

 

heh, eto relativnosti na mala vrata :)

pa kažemo i nije ljubav prolazna, samo mijenja oblik... a i subjekat ;)

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Ма стоји то да је човек већином неспособан тако да воли, али понављам, то нам не даје за право да кажемо да је љубав пролазна, јер није!

Поента је да се трудимо, а не одустајемо, да гледамо у радост, не у муку!

 

Уствари човек је способан тако да воли, али неће! Превише је самољубив, горд! Зато и јесмо ту где јесмо, пали, ништавни..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слушајте људи, хришћанска љубав је христолика. А каква је љубав Христова- жртвена, зар не? Зар она не треба да нам буде мера свега. Зар љубав Христова не треба да нам буде узор и извор вредности свега? Нисмо ми Бог, Боже каква реченица joooj  човек је икона Божија и позван је на обожење. Циљ стварања човека је његово обожење! Проблем је што људи у љубави виде само муку, а нигде радости због спасења ближњег! Цитираћу опет Меду са његовом феноменалном изјавом: уместо да људи виде радост пењања на крст, они виде само клинове!

Када се неко прихвата, прихвата се цео, такав какав је, са свим манама и врлинама. Лицемерно је волети неког док је добар, то онда није љубав то је трговина. У љубави се човек даје цео, без резерве, без граница..у љубави нема доста више, не желим, нећу, не могу! Љубав није теоретисање, како рече Таша, већ живот. Како живимо према некоме, тако и волимо.

Дакле, ја не спорим да има људи који не могу или не желе тако да живе, али то не даје никоме за право да љубав трпа у било какве оквире, да је ограничава, да је прави временском, да каже да може изумрети.

И да ли сте такви према рођеној деци, ограничени, искључиви? До којих граница њих трпите? У ком случају би ''престала'' ваша љубав према њима?

 

не знам да ли си у браку

 

другарица о којој сам писао је волела свог мужа, није добија за узврат ту љубав, бивала је понижена, понижавана, да не набрајам.......и то је трајало трајало...........трајало и пукло

 

мислим да не можеш да схватиш у каквој је неко ситуацији док га не упознаш, не видиш његове сузе, вапај, бол, док не видиш писма увреде које добија,

 

мислим да нико од нас не види само клинове на Крсту, човек је икона Божија али није Бог по суштини

 

не знам зашто ово све добија на искључивости и чему лупање о главу

 

а кад је неко у муци, ајмо још да га притиснемо, ајмо да му седнемо на кичму да му кажемо "само ти воли иако си сломљена, немој случајно да се разводиш.....прихвати га иако те краде, понижава, не помаже ти  око деце....трпела си 10 година трпи још......твој живот? шта ће ти то?"

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ljudski je gresiti, ali sve se moze ispraviti. U svakom slucaju ako nema vise ljubavi iz bilo kog razloga ne treba se muciti u braku. I deca trpe u losem braku vise nego kada zive samo sa jednim roditeljem. Treba prihvatiti samo da se deci steti ostajanjem u losem braku i to promeniti. Ako nema vise ljubavi jedino sto ostaje to su deca i treba voditi racuna o njihovom interesu.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а кад је неко у муци, ајмо још да га притиснемо, ајмо да му седнемо на кичму да му кажемо "само ти воли иако си сломљена, немој случајно да се разводиш.....прихвати га иако те краде, понижава, не помаже ти око деце....трпела си 10 година трпи још......твој живот? шта ће ти то?"

 

Ako par ima dece, a ona osoba koja ne čini dobro neće da se promeni posle ne znam koliko vremena, onda treba još ekspresnije da se razvedu... Pošto je u pitanju i kvalitet života dece.

Jer ako tad trpiš, a deca gledaju kako roditelji ne poštuju jedno drugo, kako mogu da se osećaju, šta mogu da usvoje kao model ljubavne veze? To nije pošteno prema deci. Jer, ako iza tvog trpljenja suštinski stoje sebični razlozi, npr.gordost, tj. viđenje sebe kao neverovatno dobre osobe zato što, eto, trpiš,ili da ne možeš da živiš bez tog drugog, iako te maltretira,  sve može da se lepo okači mački o rep. 

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

alo,

sva priča se svodi na to, ne da ima ljudi koji pate, pate i trpe u braku svi

već da ima onih koji manipulišu

samo se o tome radi, otuda mimoilaženje u priči

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jer ako tad trpiš, a deca gledaju kako roditelji ne poštuju jedno drugo, kako mogu da se osećaju, šta mogu da usvoje kao model ljubavne veze? To nije pošteno prema deci. 

 

Tacno. Nema vise ljubavi? Brak ne funkcionise? Nema postovanja? Sretan put i sve najbolje ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tacno. Nema vise ljubavi? Brak ne funkcionise? Nema postovanja? Sretan put i sve najbolje ....

 

Željko,

što se mene tiče jedino ako mora

Ono što se pokvari može i da se popravi

Naravno ukoliko se želi

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

alo,

sva priča se svodi na to, ne da ima ljudi koji pate, pate i trpe u braku svi

već da ima onih koji manipulišu

samo se o tome radi, otuda mimoilaženje u priči

 

Ma manipulacija ili ne, ako nekome onaj drugi ne odgovara kao supruznik, pozdravi se i dovidjenja. Sta ima da trpi. I deca i on ili ona.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Željko,

što se mene tiče jedino ako mora

Ono što se pokvari može i da se popravi

Naravno ukoliko se želi

 

A ako nema popravke? Recimo jedan supruznik ne valja i nece da se menja? Sta da radis? <Spakujes se i poizdravis. Niko nije osudjen na brak.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ako nema popravke? Recimo jedan supruznik ne valja i nece da se menja? Sta da radis? <Spakujes se i poizdravis. Niko nije osudjen na brak.

 

ono što se napravilo/sastavilo može i da se popravi

tome vrijedi i cio život posvetit.

makar nas je tome Naučio

opet kažem ukoliko se želi

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Oglo уколико се жели.....тачно, не може само један да жели

 

како год, ја падох у ватру на овој теми , извињавам се Малини ........и свакоме ако сам неког закачио

 

можда смо говорили о истом али са различитих виђења

 

боли ме кад човека човек не схвата, не разуме, нема љубави за слабог човека, понекад кад читам како се пише о љубави и трпљењу имам осећај да сам у хладњачи а не ............ немам појма

 

толико има људи згажених, понижених у много већим трпљењима него што смо ми, како ћемо одговорити ако им не пружимо руку иако мислимо да су погрешили

 

 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

боли ме кад човека човек не схвата, не разуме, нема љубави за слабог човека
 

 

zato se i kaže:

"Dosta ti je moja blagodat, jer se moja sila u slabosti pokazuje potpuno"

 

ljubav i gordost ne mogu ruku pod ruku

  • Волим 1

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                                ---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Da!

Ti bar takvih dilema nemas. Zena ti je rekla "DA" u trenutku kada si imao 500 eura duga, propali posao sa cipelama i ziveo u kuci sa mamom.   I jos te trpi takvog .   Ti si sretan covek.

 

I ti si srećna žena. Željko je odličan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ljudski je gresiti, ali sve se moze ispraviti. U svakom slucaju ako nema vise ljubavi iz bilo kog razloga ne treba se muciti u braku. I deca trpe u losem braku vise nego kada zive samo sa jednim roditeljem. Treba prihvatiti samo da se deci steti ostajanjem u losem braku i to promeniti. Ako nema vise ljubavi jedino sto ostaje to su deca i treba voditi racuna o njihovom interesu.

 

Ali šta znači loš brak? To svakako podrazumeva jednog lošeg čoveka, ili oboje da su loši, sebični. Ako su imalo nesebični oni će raditi na svojoj zajednici, neće je zapustiti. I najveća moguća ljubav će nestati ako je zapustiš. Mislim da se ljubav razvija, da treba da se razvija, da ide ka većem, a ne da je bila velika pa da se troškari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...