Jump to content

Пратите ли серије? Које су Вам најомиљеније?

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

1 hour ago, Георгина рече

nisam mogla da je odgledam do kraja, previše za mene...

књига ми је једна од омиљених, синоћ сам одгледала прву епизоду серије, још немам никакав утисак, осим што сам потврдила, да никада било која екранизација не може да буде добра као књига.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • Одговори 368
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

https://www.imdb.com/title/tt1733785/mediaviewer/rm1526325504

When a body is found on the bridge between Denmark and Sweden, right on the border, Danish inspector Martin Rohde and Swedish Saga Norén have to share jurisdiction and work together to find the killer.

http://www.rts.rs/page/rts/sr/rtspredstavlja/Filmski+program/story/2588/strane-serije/3157069/serija-most-na-rts-2.html

Страшна серија Мост када можете погледајте,јака,упечатљива реална.

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Milica Bajic рече

Трећи камен од сунца, кад год могу одгледам епизоду и 12:smeha:

они су урнебесни :) али је одаааавно било када сам гледао...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan :::. рече

они су урнебесни :) али је одаааавно било када сам гледао...

Има на прва плус каналу око 19ч увече

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Не знам,како ми ово промакло,али је одгледах у цугу,изузетна серија :dobro:

The Night Of (2016)

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tek sad sam provalio "Waking the dead"

Baš mi se sviđa 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mindhunter (2017) о серијским убицама и њиховом менталном склопу, али радња се одвија седамдесетих година, кад су ствари биле битно другачије. Издваја се и тематски и по квалитету из мора Нетфликсових (не)дела за миленијалце. Није морбидно, на моменте веома духовито. Ове године иде друга сезона.

Escape at Dannemora је мени понајбоља серија из 2018, снимљена по догађајима од пре три године када су двојица робијаша искористили наивну и похотну средовечну жену која је радила у затвору и била у сексуалној вези прво са једним, па са другим. Сјајни Патриша Аркет (угојила се 20 кг за улогу) и Бенисио дел Торо.

Detectorists (2014), бибисијева серија о двојици провинцијских трагача за историјским артефактима (а богами и златом) по енглеској провинцији, а помоћу оних детектора за метал. Тешко је замислити незанимљивију тему, али одлични дијалози, паметан хумор, спор ритам и ишчекивање да се нешто коначно деси дижу је изнад просека. До сада три сезоне по шест полусатних епизода.

13. јануара на ХБО креће трећа сезона True Detective, прва је била феноменална, друга суви просек, па ето, ко шта воли.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...

Ретко гледма серије... Скоро погледах на Фокс каналу се емитује сада, заинтригирало ме како је то све склопљено па сам одгледао тих неколико серијала, по мени то уопште није лоше урађено. Аутор серије је кроз аналогију, користећи научну фантастику обрадио неке теме. Користи наше митолошке шаблоне који јесу били инспирација за серију. 

За оне који нису гледали, ево кратак опис. Главна улога у серије је додељена старцу Абрахаму, који је арменски јевреј пореклом, прати га украинац, хакерка и пар доктора. Боре се против бившег немачког управника концентрационих логора, који служи митолошком бићу из балканских митова. Митолишка бића су аналогије. Значи преко црва се преноси вирус на људе тако да постану робови, које контролише главни паразит који се у серију сматра праоцем античких Варвара (посебна врста хуманоида који подсећа на албино човека) али се доселио у Румунију одакле намерава да покори цео свет и претвори људе у робове. Серија се осврће на митску борбу Влаха против тог црва, који се назива Стригој или Вампир у народном речнику. Иду неке сцене и у стари Рим али је већина снимљена у Њујорк. Тај црв је научнофантастична обрада "Дракункулус Менисенсис" црва који потиче из Гвинеје и стварно је похарао медитеран пар пута у виду оболења Дракункулијаза. Зато се налази на Хипократовом штапу или Асклепијевом штапу, са којим се третирала та болест и успешно лечила, то је данас симбол модерне медицине, иако подсећа на змију која се увија око штапа, то је по многима тумачено ипак као црв. Зато ја ову серију не посматрам као Хорор, већ као научну фантастику и аналогију античке епидемије и митологије.

Ево један видео серије, са јутуба (линк). 

WWW.IMDB.COM

The Strain (TV Series 2014–2017) on IMDb: Movies, TV, Celebs, and more...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Аристарх рече

Ретко гледма серије... Скоро погледах на Фокс каналу се емитује сада, заинтригирало ме како је то све склопљено па сам одгледао тих неколико серијала, по мени то уопште није лоше урађено. Аутор серије је кроз аналогију, користећи научну фантастику обрадио неке теме. Користи наше митолошке шаблоне који јесу били инспирација за серију. 

За оне који нису гледали, ево кратак опис. Главна улога у серије је додељена старцу Абрахаму, који је арменски јевреј пореклом, прати га украинац, хакерка и пар доктора. Боре се против бившег немачког управника концентрационих логора, који служи митолошком бићу из балканских митова. Митолишка бића су аналогије. Значи преко црва се преноси вирус на људе тако да постану робови, које контролише главни паразит који се у серију сматра праоцем античких Варвара (посебна врста хуманоида који подсећа на албино човека) али се доселио у Румунију одакле намерава да покори цео свет и претвори људе у робове. Серија се осврће на митску борбу Влаха против тог црва, који се назива Стригој или Вампир у народном речнику. Иду неке сцене и у стари Рим али је већина снимљена у Њујорк. Тај црв је научнофантастична обрада "Дракункулус Менисенсис" црва који потиче из Гвинеје и стварно је похарао медитеран пар пута у виду оболења Дракункулијаза. Зато се налази на Хипократовом штапу или Асклепијевом штапу, са којим се третирала та болест и успешно лечила, то је данас симбол модерне медицине, иако подсећа на змију која се увија око штапа, то је по многима тумачено ипак као црв. Зато ја ову серију не посматрам као Хорор, већ као научну фантастику и аналогију античке епидемије и митологије.

Ево један видео серије, са јутуба (линк). 

WWW.IMDB.COM

The Strain (TV Series 2014–2017) on IMDb: Movies, TV, Celebs, and more...

 

Добра серија:)

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...