Jump to content

Da sam ja patrijarh srpski, njegova svetost G.G. .......

Оцени ову тему


w.a.mozart

Препоручена порука

Dragi moji,

 

otvaram ovu temu u nadi da neće završiti u korpi. :)))

 

Svi imamo stavove o svojoj Crkvi pa i o izjavama i postupcima patrijarha (bivšeg, sadašnjeg itd.) Licemerno bi bilo da glumimo smirenje pa da kažemo kako je to stvar Crkve i da laici ne smeju da se mešaju u uredjenje crkve a ovamo po fbooku kuckamo i delimo savete samo tako. Dakle, nema potrebe da vredjamo - prosto možemo pustiti mašti na volju pa da vidimo gde će nas odvesti ova diskusija...

 

Da sam patrijarh srpski, njegova svestost G.G. pre svega bih sebi isplatio preostale rate kredita koji sam podigao vo vremja ono. Nakon toga bih se preko običnih popova infiltrirao u svaku poru crkve i okupio oko sebe anonimne ali kvalitetne ljude po principu - onaj koga pljuju mora da nešto vredi LOL

 

Za početak je dosta...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лаици треба да учествују у животу Цркве јер су Црква и епископи и свештеници и лаици. Дакле, не мора се бити патријарх, епископ или свештеник да би се урадило нешто  у Цркви и за Цркву. Свако по мери својих могућности може допринети било да је то помоћ око организовања црквене славе, певања у хору или за певницом, писања текстова и књига, пружања хуманитарне помоћи или било шта слично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste al složićeš se da laik svakako ne treba da soli pamet patrijarhu... na to sam mislio

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Подметнуо бих сваком лошем попу, које бих проналазио по принципу "ако га хвале, ниш не ваља", да седне у картон јаја и онда би се сви слатко насмејали...а онда би приде се обукао као убоги старац и ходио около да чујем шта причају о мени и кад би наишао на још неког што каже: "Ма пушти маторог јарца." , а ја онда скочим и викнем "ХУ, отац те сељачки, отказ и теби и попадији."

 

Тако би се ја решио лоших попова...

 

...и имао бих ону седу браду до колена али бих дао монахињама да ми увезу ко бројаницу, да ники нема такву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da bi sprovodio "karađoredjev metod" upravljanja.

Ili ćeš biti cveće ili te u crkvi više biti neće.

Mislim da ovaj sajt,kao mikro uzorak ,pokazuje da je to delotvorno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Подметнуо бих сваком лошем попу, које бих проналазио по принципу "ако га хвале, ниш не ваља", да седне у картон јаја и онда би се сви слатко насмејали...а онда би приде се обукао као убоги старац и ходио около да чујем шта причају о мени и кад би наишао на још неког што каже: "Ма пушти маторог јарца." , а ја онда скочим и викнем "ХУ, отац те сељачки, отказ и теби и попадији."

 

Тако би се ја решио лоших попова...

 

...и имао бих ону седу браду до колена али бих дао монахињама да ми увезу ко бројаницу, да ники нема такву.

:)):)) :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da bi sprovodio "karađoredjev metod" upravljanja.

Ili ćeš biti cveće ili te u crkvi više biti neće.

Mislim da ovaj sajt,kao mikro uzorak ,pokazuje da je to delotvorno.

 

 

На жалост слажем се са овим овде нетолерантним Бићком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da, trebalo bi da je tako... inače, da sam patrijarh uveo bih neku novu dogmicu... za početak, nepogrešivost ex McDonalds tj. da je patrijarh nepogrešiv kad daje izjave u McDonaldsu i onda bih se preselio u McDonalds i svi bi morali da dolaze tamo i plaćaju mi šejkove i sladoled, onda one voćne pitice a ja bih bio bezgrešan i davao izjave bez ustezanja

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

da, trebalo bi da je tako... inače, da sam patrijarh uveo bih neku novu dogmicu... za početak, nepogrešivost ex McDonalds tj. da je patrijarh nepogrešiv kad daje izjave u McDonaldsu

Леба ти кад си ти видо патрију у меку ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ali samo iz Meka... kad bih izašao reko bih - Šta se primate bre??? Alo! 

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех да сам патријарх, па у мек дамо воштанице да се дадну уз хепи мил.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и још би дао да се отворе ланци продавница оне жемске гардеробе при манастирима...жао ми онијех дама кад мораје да облачеду оне рустичне манастирске аљине преко минића...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...