Jump to content

Шта је сродна душа....?


JESSY

Препоручена порука

Ја могу,из горе наведеног, само да закључим да су Лариса и Јелина заузете, те самим тим,нису сродне мојој души... :bleh:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To znači da moj dečko i ti ne bi bili srodne duše.... Just_Cuz_19
баш сам од Огла малопре научила (на теми "Плес") да нема препреке него само прилике :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije tacno.

 

 

 Da ja ne bih počinjala sa - nije tačno (nisam mogla da odolim :) ), reći ću ko je moja srodna duša.

To je ono biće koje me osjeća, a da pri tom ne moram reći kako se osjećam, ono biće koje me čuje dok šutim, koje me utješi, mada me vidi nasmijanu, briše moje suze prije nego krenu i osjeti moj zagrljaj i kada je fizički daleko.

To je biće čije mi riječi vrijede više od svih riječi koje su rečene od postanka svijeta pa do današnjeg dana, čiji dodir liječi , a pogled vraća vjeru u ono što sam davno prežalila. Moja srodna duša mi ne laska, već jednostavno kaže šta vidi, upozori kad griješim, zaustavi kad rizikujem, bodri kada mislim da nemam snage za dalje i prihvata me ovakvu kakva jesam, bez potrebe da me mijenja i prilagođava sebi…osoba kojoj vjerujem bez dokaza i koju volim ne zbog, već uprkos…to je moja srodna duša…i da, našla sam je. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Morao sam reci da nije tacno, jer nije tacno, necu da laskam :))

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je ono biće koje me osjeća, a da pri tom ne moram reći kako se osjećam, ono biće koje me čuje dok šutim, koje me utješi, mada me vidi nasmijanu, briše moje suze prije nego krenu i osjeti moj zagrljaj i kada je fizički daleko. To je biće čije mi riječi vrijede više od svih riječi koje su rečene od postanka svijeta pa do današnjeg dana, čiji dodir liječi , a pogled vraća vjeru u ono što sam davno prežalila. Moja srodna duša mi ne laska, već jednostavno kaže šta vidi, upozori kad griješim, zaustavi kad rizikujem, bodri kada mislim da nemam snage za dalje i prihvata me ovakvu kakva jesam, bez potrebe da me mijenja i prilagođava sebi…osoba kojoj vjerujem bez dokaza i koju volim ne zbog, već uprkos…to je moja srodna duša…i da, našla sam je. :)

bravo Ayla.....to je to.... facenew22222222

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bravo Ayla.....to je to..
све је то фино, ал сте омашиле тему. А и ја сам вам мало помогла јер сам се поиграла са Лариним коментаром. Наиме, није поента у једној сродној души (коју онда, неминовно а временом, угушиш својом ускогрудошћу), већ је суштина да препознајеш ту сродност у онима који те окружују. Па да извлачиш максимум и себе и њих. Не бих рекла: ни да тражиш, ни да привлачиш, већ управо да препознајеш у датом.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema tu nikakvog izvlacenja maximuma, nego se maximum desava.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

све је то фино, ал сте омашиле тему. А и ја сам вам мало помогла јер сам се поиграла са Лариним коментаром. Наиме, није поента у једној сродној души (коју онда, неминовно а временом, угушиш својом ускогрудошћу), већ је суштина да препознајеш ту сродност у онима који те окружују. Па да извлачиш максимум и себе и њих. Не бих рекла: ни да тражиш, ни да привлачиш, већ управо да препознајеш у датом.

 

Izvini što ne primijetih tvoj post...tako da nisam bila ponukana njime. Ovo je bilo moje mišljenje i držim se toga. Sigurno da si sretno biće čim imaš više srodnih duša u okruženju...ja nemam tu sreću...srela sam samo jednu. Možda je u meni problem...ko će ga znati.

I da...srodna duša se ne guši uskogrudošću...mada, kad čovjek ima više srodnih duša, tada može sebi dozvoliti i  uskogrudost. Ja sebi taj luksuz niti želim, niti mogu dozvoliti. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sigurno da si sretno biće čim imaš više srodnih duša u okruženju...ja nemam tu sreću..
није то питање среће већ свести колико је твоја радост немогућа без других.
I da...srodna duša se ne guši uskogrudošću.
не ради то са намером, али ако не проналази ту радосну размену сродности и са другима - деси се само по себи.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Da ja ne bih počinjala sa - nije tačno (nisam mogla da odolim :) ), reći ću ko je moja srodna duša.

To je ono biće koje me osjeća, a da pri tom ne moram reći kako se osjećam, ono biće koje me čuje dok šutim, koje me utješi, mada me vidi nasmijanu, briše moje suze prije nego krenu i osjeti moj zagrljaj i kada je fizički daleko.

To je biće čije mi riječi vrijede više od svih riječi koje su rečene od postanka svijeta pa do današnjeg dana, čiji dodir liječi , a pogled vraća vjeru u ono što sam davno prežalila. Moja srodna duša mi ne laska, već jednostavno kaže šta vidi, upozori kad griješim, zaustavi kad rizikujem, bodri kada mislim da nemam snage za dalje i prihvata me ovakvu kakva jesam, bez potrebe da me mijenja i prilagođava sebi…osoba kojoj vjerujem bez dokaza i koju volim ne zbog, već uprkos…to je moja srodna duša…i da, našla sam je. :)

То је свака она душа где је Христос посреди нас.Јер без Христа смо немоћни да:

осећамо а да нам се не каже како се неко осећа

да чујемо оно што се не каже

да тешимо и насмејане

да бришемо сузе које нису кренуле

да осетимо загрљаје на даљину и ....

 

Несавршени смо и различити и са различитим даровима од Господа.

Осећаји знају да преваре и добронамерне  речи могу звучати и  бити схваћене сасвим супротно...када нема Христа међу нама

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је свака она душа где је Христос посреди нас.Јер без Христа смо немоћни да:

осећамо а да нам се не каже како се неко осећа

да чујемо оно што се не каже

да тешимо и насмејане

да бришемо сузе које нису кренуле

да осетимо загрљаје на даљину и ....

 

Несавршени смо и различити и са различитим даровима од Господа.

Осећаји знају да преваре и добронамерне  речи могу звучати и  бити схваћене сасвим супротно...када нема Христа међу нама

 

Jako lijepo rečeno...da, upravo tako.

To je nedostajalo da smisao onoga što sam rekla ima pravu težinu.

Hvala :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...