Jump to content

Tri ključa u borbi protiv problema / Vesna Biorac


Bokisha

Препоручена порука

Одслушах ово и није ми јасно.Где је Бог у свему овоме?

Можда не разумем ,али мени делује као потпуно уздање у себе без икакве помисли о Богу,као сведржитељу,промислитељу који све устројава

Мало сам изненађен има ли у овоме православног размишљања?

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

свака част кад си успео :)

и то 3 пута... :D  нисам веровао својим ушима да не помиње Бога

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

...ja zaista nisam u ovome videla nista lose, nesto sto se kosi  ili je u suprotnosti sa nasom verom....

ovde je rec u sasvim drugom pristupu problema, naucnom, psiholoskom.....govori o stvarima koje mi sami treba da ucinimo....ne mozemo sedeti skrstenih ruku , pasivno i cekati da Gospod sve uradi za nas....ne moze nas Gospod lisiti losih misli ako mi to sami ne zelimo....ovo predstavlja rad na sebi....

...zar nije i o.Tadej o tome pisao na svoj nacin....

 

``Sve počinje od misli, njihove promenljivosti i nestalnosti. Negativne misli koje se svima javljaju, treba što pre odstranjivati od sebe, jer kada se puste u srce, dohvate osećanja i sa njima se pomešaju, postaju opasnije i teže za odstranjivanje. Ako im se na kraju još pridruži i volja, slobodna odluka čoveka da ovakvu negativnu mešavinu misli sa osećanjima i dalje u sebi održava, neguje i čak pretvori u akciju, greh je već uveliko zacario u čoveku i sve ga je teže otkloniti.`` itd....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

 

"Дакле ментални фокус нам служи, да филтрирамо све оне информације које нас не интересују, да их одбацујемо из свог видеокруга, и да примећујемо само оно што је за нас важно." (1:12)

 

Овде ми се не свиђа нагласак на ја, да туђу бригу и проблем не чујемо.

 

 

"Савет број два: Када имамо проблем, он представља једну велику слику у нашем уму, и често је та слика предимензионирана, уопште није реалних величина.... умно смањујете слику вашег проблема. Замислите ваш проблем као једну слику, огромну слику која вас оптерећује, самњујте је полако у вашем уму, толико да је сведете на ниво коцке, и онда ту коцку одбаците далеко од себе."

(3:47)

 

Замишљање слике се обично не препоручује.

 

 

"Јасно је да наш ментални фокус може донети емоције које нас оснажују и обеснажују (туга, разочараност, бес, осуђивање)."

 

Што може да значи и да избацимо из нашег фокуса сиромашне, болесне, тужне и да можда постанемо равнодушни, да се случајно не узнемиримо.

"You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...ja zaista nisam u ovome videla nista lose, nesto sto se kosi  ili je u suprotnosti sa nasom verom....

ovde je rec u sasvim drugom pristupu problema, naucnom, psiholoskom.....govori o stvarima koje mi sami treba da ucinimo....ne mozemo sedeti skrstenih ruku , pasivno i cekati da Gospod sve uradi za nas....ne moze nas Gospod lisiti losih misli ako mi to sami ne zelimo....ovo predstavlja rad na sebi....

.

 

 

Bravo,Džesi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Na zalost zatvorenost uma u Srba generalno je glavni problem koji nas je doveo gde jesmo. Kada bi bilo vise razumevanja za ovo sto ova zena govori bilo bi mnogo vise radosti u nama jer ovo sto ona govori nema nikakve veze sa verom, nego sa tim da se moramo osloboditi od negativnosti da bismo bili slobodni da izabremo cistim razumom ono sto zelimo.

Negativnost nije bozanska osobina vec satanska, i ja ovaj video dozivljavam kao savremeno tumacenje saveta Sv. Serafima Sarovskog.

  • Волим 1

As far as the East is from the West, I remember your sin no more.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...